» »

THERMALRIGHT ALX800 vs Slk900a vs barton 2500+ box cooler

THERMALRIGHT ALX800 vs Slk900a vs barton 2500+ box cooler

Poldy ::

Saj vem, da naj bi bil slk900a najboljši (še boljsi je SLK947), vendar se mi zdi cena previsoka.

Kakšna je razlika v stopinjah med slk900a in alx800?

Ali so kje na netu (jaz ne najdem) testi med temi hladilniki?

Kar sem do sedaj prebral na forumu, se najbolj izplača alx800.

SodVina ::

Jaz z drugimi zal nimam izkusenj, lahko pa recem, da sem z alx zadovoljen bolj, kot sem mislil da bom. Predvsem sem bil skepticen, ker je zadeva se vedno alu-cu, vendar meni zelo dobro hladi.

freejack ::

Oh, oh, dodatnih 1.500 SIT za SLK900A pa ni tako velik strošek.

Recimo temu tako, aluminij vs. baker, ALX bo moral za približno iste temperature kot SLK švicati, medtem ko bo SLK na easy. Če drugega ne, pomisli tako, ALX z ventom na 7000 rpm al SLK z ventom na 4000 rpm.

Čeprav, če bi mel nek namen resno OCjat, bi si nabavil vodno hlajenje, ne pa tole, tako da razlike ni pretirane. Karkoli boš vzel od teh dveh boš zadovoljen.

Poldy ::

Če je med slk in alx razlika za cca. 3 stopinje pri hlajenju, potem je 1.500 oz. 2.500 sit kar velika razlika. Za ta denar si lahko kupim ventilator.

Aja, saj je res samo 1.500. Sem gledal na Mlacomu in sem mislil da je leva cena brez ddv. 8-O :\ 8-O

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Poldy ()

QuickShot ::

Lahko pa vzameš SLK 800 U in je samo 800 sit razlike.

rkb2 ::

Vzami SLK800U, razlike so minimalne, ALX800 se obnese slabo z počasnimi (5V) ventilatorji, ker je med rebri malo prostora + Al rebra so kar debela - za dobro hlajenj potrebuje kar nekaj pretoka.

http://www.overclockers.com/articles373/socketA.asp

Primerjava med ALX800 in SLK800
http://www.silentpcreview.com/Sections+index-req-viewarticle-artid-136.html

Poldy ::

Sem šel malo po trgovinah in videl, da so slk in podobni hladilniki zelo majhni. Po drugi strani pa sem videl, da če hočeš, da se dobro hladi, potrebuješ velik ventilator ki je v bistvu glasnejši od volcano 12. Pa sem kupil kar zadnjega (volcano 12) - predvsem zaradi nizke cene. Deluje mi na 3200 obratih in sem zelo zadovoljen. Pri polnih obratih je res zelo glasen. Pa saj lahko kupim drug ventilator in bo še vedno ceneje kot kak slk.

OZZY ::

slk in podobni hladilniki zelo majhni. Po drugi strani pa sem videl, da če hočeš, da se dobro hladi, potrebuješ velik ventilator ki je v bistvu glasnejši od volcano 12


To sploh ni res.
Go with the flow.

MEDENA ::

daš enega YS-TECH/PANAFLO k so tihi k burek :>

Poldy ::

Ozzy zakaj misliš da ni res?

Na vseh testih (se opravičujem, ampak se mi ne da iskati linkov), kjer so primerjali slk in ostale recimo, je imel slk na sebi tornado, ki naj bi bil kar glasen.

Seveda pa moram povedat, da se meni gre bolje za hlajenje kot za tišino. Če bi rabil mir, bi naredil kot je rekel Medena.

freejack ::

Sam sine, a ti veš kolk je 50+ dBA glasno? :\ 8-O Jst sn že pri 37 dBA skoraj znorel. >:D :D

Poldy ::

Ja res. Nisem mogel verjeti, ko sem dal volcano na najvišje obrate. Mislim, da bom dal drug ventilator.

OZZY ::

poldi - dej skupaj enega slk-ja pa tvojga vulcana. Pol pa dej isti vent na oba na iste obrate in povej ker bo bolje hladil.
Go with the flow.

MEDENA ::

OZZY ::

je že kupu...in ne slk-ja.
Go with the flow.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[Zračno hlajenje] Kateri hladilnik za Socket A (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
9417986 (15109) Wofk
»

Vas nasvet hlajenja

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
412078 (1455) delfinus
»

Tt Volcano 12 vs. Silent Boost

Oddelek: Kaj kupiti
402115 (1432) G@MER
»

Navijanje AMD 2500+ Barton

Oddelek: Navijanje
332879 (2150) c3R4R
»

ThermalRight ALX 800

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
462541 (1436) boštjan

Več podobnih tem