» »

Kateri linux za server

Kateri linux za server

Atos ::

Nisem točno vedel kam naj dam ta topic, ker vsebuje malce obojega (software in hardware) pa sem ga urstil semle.

Najprej me zanima, kateri linux priporočate za server. Namreč sprobal sem že slackware (seveda brez X-ov) pa je vredu, samo me zanima, če priporočate katerega drugega (spet seveda brez X-ov - mogoče debian).

Drugo pa me zanima kako strojno konfiguracijo naj imam za server, ki bo poganjal eno spletno stran in phpbb forum? Je lahko kaki stari (ker jih mam v izobilju) ali pa kaj novejšega.

Trinitron ::

No v bistvu je čisto vseeno, katero distribucijo imaš, važno da vključuje strežniške programe. V serverjih se drugače najpogosteje uporabljata RedHat in Debian.

Kar se pa konfiguracije tiče pa je lahko tudi malo slabši PC (ne preslab!) edino če boš imel na forumu 1000 postov na minuto, v kar pa dvomim...

Atos ::

ok. thanks to sem hotel. bo pa debian

Glede mašine pa koliko postov. Mislim da 1000 zaenkrat še ne bo :)

RacaClone ::

lol, Anye nima pojma o linuxu, ker ga nima inštaleranga in ga ni nikol uporablu, kaj šele da bi server meu :P
ha-ha

moj_nick ::

Če bo kakšno bedarijo rekel, ga bomo že opozorili.
110111001001010001010000

Trinitron ::

lol, Anye nima pojma o linuxu, ker ga nima inštaleranga in ga ni nikol uporablu, kaj šele da bi server meu


Linux sem seveda mel nameščen in sem ga tut že uporablu, samo za informacijo Raca. Drugič pa ne govor nekaj, o čemer nimaš pojma.

jype ::

Ma, kaj se zdej kregata. Raca je pac napisal butast post, saj jaz jih tudi pogosto pisem.

Atos: splaca se ti najt distribucijo ki ima avtomatski online update. Ziher jih je kar enih par, sam uporabljam suse. Mislim da funkcionalnost ponujajo vsaj se fedora, debian, gentoo in mandrake, ce pa kateri od teh ne, me prosim popravite.

RacaClone ::

Anye je rekel:
Linux sem seveda mel nameščen in sem ga tut že uporablu, samo za informacijo Raca. Drugič pa ne govor nekaj, o čemer nimaš pojma.


Linux sem ti na računalnik namestil jest osebno. Zbrisu si ga pa isti dan, ker ga ne znaš uporabljati. Ne veš niti kaj naredi "df", niti kaj "grep" niti ne kaj je to "dpkg" niti nisi kompajlu nikol kernela. In sedaj se mi zdi smešno, da na veliko pomagaš ljudem, k majo linux težave. :D

Trinitron ::

Kdo pa je reku, da vire črpam iz mojih lastnih izkušenj? Linux sem sicer res mel nameščen bl mal časa, ampak skoraj mesec pa vndarle in sem v tem času marsikaj ugotovil... Sploh pa je vprašanje zelo splošno in ker sem naj pač vedel odgovor sem odgovoril, a je to prepovedano? Sicer je pa vir revija Monitor letnik 14 poletna številka (julij-avgust) Pa prosim, Raca, če ne misliš pomagat potem ti ni treba pisat takih opazk...

zlobcek ::

Lej tuki se Slo-techovce procentno glede linuxa deli približno takole (vsaj po mojem mnenju :D :

Uporabljal nikoli: 60%
Probal naložit enkrat: 20%
Probal naložit dvakrat: 7%
Dejansko uporabljal do 5 minut: 6%
Dejansko uporabljal do 30 minut: 4%
Dejansko imel naloženga 1 teden: 2%
Ga uporablja redno: 1%

Torej, če ga je uporabljal več kot pol ure, ubistvu glede na večino tuki kr dost zna... :D

LP Zlobcek

RacaClone ::

ja, mal je takih, k sploh kej vejo... >:D

jype ::

Jaz dvomim, da je tako. Kolk ma slo-tech uporabnikov? 10.000?

Potem je 1% enako 100 uporabnikov. Jaz poznam vsaj 100 ljudi (pa sem geek), ki zasebno uporabljajo skoraj izkljucno Linux in vecina jih ima profil na slo-techu.

Po drugi strani vsak, ki odpre slo-techovo stran, uporablja Linux, le da tega ne ve.

moj_nick ::

Jst pa znam brisat poste in bom od tuki dol ves OT brisu.

Odprite novo temo, ce mate kaj za povedat.
110111001001010001010000

tx-z ::

mislm, da je za take debate bl namenjen irc... ;)

Atos, drgač pa slackware je čist uredu....vsaj men osebno :))

za strojno opremo pa ne boš niti rabil kaj posebno močnega, vsaj za normalno uporabo...če boš mel manj uporabnikov, recmo ene 100, pa če ne bojo vsi hkrati visel gor pol sploh ni problema 8-); prej bi bil že problem hitrost povezave, k jo maš za internet

drgač pa poglej še mal po forumu, je blo že kr dost podobnih tem odprtih..
tx-z

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tx-z ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katera Linux distribucija je primerna zame? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
6611679 (9412) kriko1
»

kater linux je najboljši? (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
516635 (5386) Nerdor
»

Prehod na Linux

Oddelek: Operacijski sistemi
291709 (1137) zmelkoow
»

Ker linux za domačo uporabo in ker za server... ?

Oddelek: Operacijski sistemi
161544 (1213) moj_nick
»

Kater paket Linuxa mi priporocate?

Oddelek: Operacijski sistemi
372431 (1910) Cr00k

Več podobnih tem