» »

Pomoč pri nakupu UPS

Pomoč pri nakupu UPS

Tom[y] ::

Ker mi je postalo to letošnjo vreme preveč nadležno in že več krat se mi je zgodilo, da mi je sred pomembnega dela zmanjkalo elektrike (saj vem, sproti shranjuj dokumente...), sem se odločil, da bi mi zelo prav prišel ups. Potreboval bi avtonomije nekje 5-10 min, toliko, da lahko varno zaključim z delom in isklopim računalnik, ter seveda varnost pred udarci strele.

Mi lahko kdo svetuje kaj naj kupim?

Hvala.

jurcy ::

isti odgovor bi tudi jaz potreboval


Hvala

hatch ::

Jaz sem kupil Mustek PowerMust 600.. za piclih 12.000sit (kake pol leta nazaj) in sem zadovoljen... deluje super.

Kupil sem pa kar v comtronu...
http://www.com-shop.com/article.asp?Art...

Mam gor priklopljen monitor in racunalnik.. (okoli 60% obremenjenost UPSja).. in brez stroma deluje okoli 25min. Je pa zadeva 600VA.. kar recimo da lahko laicno recemo da lahko gor priklopis do 600W zadev.. (ubistvu 600VA*1.41 = xxW .. ce se she kej spomnem izmenicnega toka)

Zgleda pa tako.. (tista slika na comtron shopu je napacna)
http://www.mustek.com.tw/html/prod_pcnt...

Zraven dobis pa se software za windowse in linux... za nastavitve kako naj se tvoj computer obnasa ko pade tok.. pa preveris lahko kako napoljenja je baterija in kake so omrezne napetosti...

Uglavnem sem zelo zadovoljen. Nameravam kupiti se enega za server in adsl... (tega imam za bolj za zascito komponent in "dela".. ker nam tok precej niha)

mojamalenkost ::

Za domačo uprabo priporočam firmo MGE (http://www.mgeups.com/products/pdt230/s...
Sam ga imam doma in že večkrat mi je prišel prav, dela ko šus.

Tom[y] ::

Zahvaljujem se ti za odgovor... Bi biu kar zadovoljen s tem, pa še cene mi zelo ustreza. Moti me edino, kar sem izbrati iz posta, da ima Mustek PowerMust 600 samo dva priključka... Jaz bi potreboval 3 ali 4... Kako je kaj z modelom PowerMust 800? Ima kdo tega doma? Ali pa mogoče še kaj druga?

Hvala...

hatch ::

Zdele ti tezko povem (ker nisem doma).. samo sem skoraj preprican da ima vec kot 2 izhoda... drugace pa to tudi ni problem ker lahko brez problema gor prikljucis razdelilec...

Tom[y] ::

Superca...a to imaš potem kar navadne vtičnice?

Kolk je pa to varno proti streli? Imaš kakšno garancijo? (zanima me za Mustek in MGE)

Hvala za odgovor.

hatch ::

Mislm da so une racunalniske vticnice.. sam nisem sure.

Je pa zascita proti streli pa nestabilni napetosti.. itd...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

UPS-neprekinjeno napajanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
809062 (6323) ender
»

priklop prenosnika na UPS Mustek PowerMust 848

Oddelek: Pomoč in nasveti
71096 (956) Lucio
»

Nihanje napetosti v vticnicah (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
6310108 (8047) Pyr0Beast
»

Vtičnica ali kako se temu pravi?

Oddelek: Kaj kupiti
101558 (1321) billy
»

Fedora core 5 in UPS mustek powermust 600, ter odčitavanje temperatur

Oddelek: Operacijski sistemi
91303 (1221) Saintek

Več podobnih tem