» »

Fedora core 5 in UPS mustek powermust 600, ter odčitavanje temperatur

Fedora core 5 in UPS mustek powermust 600, ter odčitavanje temperatur

Saintek ::

1. Na računalniku imam linux fedoro core 5 in na usb priklopljen UPS mustek. Zdaj pa me zanima, če bi mi nekdo lahko pomagal, da bi lahko z UPS-om tudi upravljal (spremljal stanje baterije napetosti, nastavil čaz za izklop ob izpadu napetosti. itd.) Sam sem sprobal že kar nekaj programčkov recimo nut-clienta ki je v distribuciji, a ga nisem mogel spraviti do tega da bi deloval. Prosil bi za zelo podrobna navodila kako se to nastavi. Tudi s kakšnim drugim programom.

2. Rad bi tudi spremljal temperature v sistemu (procesor, disk) senzorji so noter, ker na xp-jih je to lepo prikazovalo.Tudi tukaj sem poizkusil z nekaterimi programi. Trudil sem se spraviti v pogon lm_sensors, ker večina teh programčkov zahteva, da so instalirani. Tudi tukaj bi bil vesel kakšne podrobne pomoči.

Hvala za odgovore

roscha ::

1.
Vem le da je APC nekako najbolje podprt, za Musteka dvomim da ti uspelo usposobit, mogoče.
Piši proizvajacu naj kahne še kak SW za Linux ne le za Win.

2.
Več ali manj si že zmagal. Potrebuješ še program ki bo bral vrednost in jih pokazal.
Torej neka kombinacija:

lm_sensors + gkrellm
ali
lm_sensors + karamba
ali
lm_sensors + ksensors

3p ::

Meni ta Mustek 600 deluje na Fedori 3 (preko NUT), vendar preko serijskega kabla (preko USB takrat ko sem to nameščal nikakor ni šlo). Če ti je vseeno (za serijski kabel), se lahko spomnim kako in kaj...

Saintek ::

roscha lm_sensors mi nikakor ne uspe instalirati in spraviti da bi delali zato iščem podrobna "step by step" navodila kako jih namestiti pravilno gkrellm pa imam delujoč ampak mi kaže samo procentualno obremenjenost računalnika (tudi to je nekaj :) )

3p ti kar povej, vsakršnja navodila so dobrodošla imam tudi serijski kabel, ki sem ga dobil zraven, bom pa z njim probal, če ne bo šlo drugače. Pomožnosti čimbolj podrobnejše napotke prosim :)

roscha ::

Lm-sensors is a hardware health monitoring package for Linux. It allows you
to access information from temperature, voltage, and fan speed sensors. It
works with most newer systems.
.
This package contains programs to help you set up and read data from
lm-sensors.
.
You will need lm-sensors and i2c kernel modules to use this package.
For 2.4 kernels, this requires either installing prebuild modules or
building them using the lm-sensors-source package. For 2.6 kernels,
use the modules that are already in the kernel tree.
.
Homepage: http://www.lm-sensors.nu

3p ::

Beri navodila. >:D

Korake 1,2,4 jasno, izpustiš.
V koraku 7 v ups.conf (pri meni na /etc/ups) vpišeš nekaj a-la:
[powermust]
driver = powermust
port = /dev/ttyS0
desc = "Mustek PowerMust 600 USB"
Če ga imaš na serijskem portu 0 (torej prvem po dosovsko).
V koraku 8 nikar ne piši cele poti do upsdrvctl.
V koraku 12 (in naprej) se tvoj UPS imenuje powermust@localhost (če si v koraku 7 uporabil to ime)
V 13-ki rečeš le:
chkconfig ups on
service ups start

Dalje pa bo menda šlo. Le ne pozabi, da ne rabiš konfigurirati zagona vseh treh (gonilnik, server, monitor) posebej, ker je vse združeno v skripti ups (service ups ...).

(popravek: za svežo verzijo NUT (2.0.x) se gonilnik imenuje powermust ne mustek...)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 3p ()

Saintek ::

v koraku 8 samo napišem upsdrvctl start se ne zgodi nič, javi da tega ukaza ni ? kako naprej ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Saintek ()

Saintek ::

zaznalo mustek in dela hvala za pomoč 3p kar se tiče lm_sensors sem še vedno v temi :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Saintek ()

Saintek ::

Tole se zgodi če naredim lm sensors detect Can't exec "i2cdetect": No such file or directory at ./sensors-detect line 5095, STDIN line 1.
Couldn't find i2cdetect program!! at ./sensors-detect line 5095, STDIN line 1.
Kaj narediti ?

Saintek ::

Uspelo zdaj dela! :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

pregrevanje prenosnika

Oddelek: Strojna oprema
341669 (1142) mulc007
»

[linux] i2c_core Kernel Module

Oddelek: Operacijski sistemi
151807 (1574) 'FireSTORM'
»

lm_sensors v linuxu

Oddelek: Operacijski sistemi
71175 (1042) CCfly
»

Gentoo Linux & nov KDE problem!

Oddelek: Pomoč in nasveti
101173 (1113) Tarzan
»

a obstaja kaksne program kot je MBM za linux

Oddelek: Operacijski sistemi
5780 (749) dr.J

Več podobnih tem