» »

Digital8

Digital8

zdravc ::

Imam Sony Digital8 video kamero. Posneti material bi rad prenesel v računalnik, vendar čim bolj enostavno. Pri tem mislim na video motažo, ker se ne mislim ukvarjati s tem. Želel bi le možnost, da iz posnetega materiala izrežem posamezne slike za video album, za snemanje na cd ali za objavo v spletu. Kamera ima FireWire in standarni video izhod. Zanima me kakšno video kartico bi moral kupiti za moje potrebe, s tem, da bi bila primerna tudi za video igre in izhodom na TV pa seveda ne predraga !

CaqKa ::

em posamezne slike?
to lahko kr naredis tak da kamero vklopis v player mode pa stisneš tipko photo, slike se ti bodo shranjevale na sony pomnilnisko kartico. potem jih samo preneses s prilozenim program (mislim da je "sony picture it lite")preko serijskega porta na racunalnik (kabel ki ga na eni strani vkljucis v kamero z banana vticom, na drugi pa na serijski port compiča)
em glede videa: ena varianta je da preneses video preko firewire vmesnika (ta kartica je podobna kot net karta le da stane od 10-20 ksit), ne bo ti pa pomagala pri nobeni grafiki!
lahko pa video zajemas preko video I/O na graficni... za to so pa uporabni razni ATI allinonewonderji in pa kaksen matrox z realtime MJPEG zajemom.
pri prvem nacino ne boš izgubil nobenih podatkov video materiala in bo *.avi zasedel 4 giga za 20 min. pri drugem pa odvisno od kompresije

tomi77 ::

Jaz ti priporočam PINNACLE STUDIO DV PLUS. Jaz jo imam in sem zadovoljen z njo.Ima dva Firewire priključka in tudi analogni izhod.:D

zdravc ::

zanima me kasna je cena, kje se je da dobit in kako je s programsko opremo

luni ::

hm smo malo leni, a? sej so ti ze vse povedali... poglej malo po online cenikih :\
Artificial Intelligentia

Rott-von-weiler ::

oprema in programska oprema se da dobit kr tuki:O
-------------------------------
piši kao što govoriš

zdravc ::

zal tvoja povezava ne dela :
The requested URL /script/forum/www.raping.si was not found on this server.

!!!!!!!!!!!!;(

tomi77 ::

Zdravc! Jaz ti priporočam da si jo greš kupit v Italijo (Trst). tuki pri nas je cena nekje okoli 70000 Sit v Italiji ne boš šel čez 40000 in še IVO dobiš nazaj! Mene je stala 36000 Sit. kot programska oprema je zraven edino njegov program Studio DV, vendar ni ne vem kaj. Jaz si pač pomagam z Uleadovim Media Studio, ki sem si ga nabavil kasneje.

tomi77 ::

Aja še to! Povezava do Rapinga je WWW.RAP-ING.SI!!
Tam je tudi opis te kartica!

zdravc ::

Hvala za pomoc ! Pravi naslov pa je www.rap-ing.si

CaqKa ::

vsekakor so cene 36ksit in 70ksit prevec visoke mislim da ti bo ona karta za 15 jurjov (taksno imam jaz - 3 vhode/izhode ima), enako služila kot ona za 70, edina razlika je v tem kaksno programje je zraven. mislim da pri nobeni neboš dobil Ulead media studi zraven, tako da se onih za nad 30ksit ne splača kupovat!
sem pa slisal da so v avstriji še cenejše, tam nekje 1000 šilingov

zdravc ::

mi lahko poves kaksna je ta tvoja kartica in kje lahko kaj vec zvem o njej

tomi77 ::

mislim da je ni kartce na trgu za 17000, ki bi imela FIREWIRE priljuček. Vsaj jaz ne poznam nobene!
Če pa hočeš dobro izkoristit tvojo D8 kamero ti priporočam FIREWIRE!

CaqKa ::

iz skatle prepisano:
www.procomp.com.tw
SuperFreedom 400
1394 interface card
ima pa 3 vhode/izhode
pa mislim da je bila to ona najcenejsa ko je bla v joker opisana... kupil sem jo pa pri power plus maribor.

zdravc ::

Hvala za naslov, sem nasel. Nisem pa nasel te kartice v ceniku powerplusa na webu. Sem pa nasel nekaj prodajalcev FireWire kartic proizvajalca Western Digital. Ali ima kdo iskusnje s temi. Najnizjo ceno sem nasel nekaj cez 12000 sit.

Rott-von-weiler ::

firewire ti je dober samo zato kr ti po njem leti ton in slika pa sam prenos je kvalitetnejši pa tako naprej bla, bla ,bla bi i lahko rekli med firewireom in navadnim analognim pa ti neboš vido razlike v kvaliteti to ti bo pokazo samo inštrument.
Aja tam v tisti moji povezavi na ra-ping pa sn pozabo vsekat tisti pomišljaj zato vrjetno ni delalo:O
-------------------------------
piši kao što govoriš


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Avid Xpress

Oddelek: Strojna oprema
91064 (964) lazar.j
»

VHS --> DivX

Oddelek: Zvok in slika
81546 (1264) zdravc
»

Pineacle ?!

Oddelek: Kaj kupiti
10986 (851) Rott-von-weiler
»

SCSI je umru

Oddelek: Pomoč in nasveti
111100 (974) Thomas
»

Kje se da kupit projektor?

Oddelek: Zvok in slika
71095 (965) kn3z

Več podobnih tem