» »

Problem z trdim diskom

Problem z trdim diskom

R4vn ::

Stari HDD mi je crknil. Kupil sem novega, Maxtor 80GB. Nalozil sem winse(na 25gb ntfs particijo). Delovalo je super. Nato sem z patrition magicom naredil novo particijo 30 gb in pustil ostalo neparticionirano za linux. Lotil sem se instalacije SuSE 9.1. Med instalacijo je izvrglo nekaj errorjev, ustavilo se je pri namescanju gruba. Nekako sem se pa lahko prebil v sistem(yast je bil popolnoma neuporaben). Ker ni bilo v redu sme nalozil suse 9.0, ki je na starem disku delal brez problemov. Isto - packages error, ustavilo se je pri grubu. Nato sem se lotil red hat-a, ki je ze med delanjem patricij javljal neke napake(napacna geometrija diaska?). Red hata seveda nisem mogel naloziti. Ceprav je win particija ostala nedotaknjena, grub winsow ni nalozil. Ko sem winse nalagal znova, je se je utavilo po rebootanju(kao ni mogel zloadat OS-a). Zdi se mi, da je nekaj narobe z MBR. Tudi pri kreiranju win particij(WinXP instaler) je pisalo, da gre 0 MB na atapi(MBR). Kako bi tole resil?
Hvala!

R4vn ::

Zakaj mi nikoli nihce noce pomagati? ;(

frke ::

Startaj sistem iz npr. win98 diskete in vpiši:
fdisk /mbr

S tem boš obnovil master boot record. Potem startaj v linux (rescue CD) in instaliraj grub:
grub-install /dev/hda

Če ni kaj drugega narobe, bi moralo to delat.

R4vn ::

MBR sem ze prej poskusal obnovit, pa je javilo error loading operating system. GRUB sem nalozil, pa winsew vseeno ni zloadalo.

oktalz ::

kaj točno pa ti napiše ko hočeš zagnati Windowse?

R4vn ::

Error loading operating system :(

Drugace sem pa se enkrat poskusil obnovit MBR, pa je javil Invalid or damaged master boot record.

Dead_Eye ::

Poskusi s programom maxblast (z maxtorjeve strani) in zbriši (erase) boot sector, priporočljivo tudi disk - kak zero fill in provaj spet. Prej pa seveda preglej disk za napake....
The one and only


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dva diska, dva OS, en GRUB -> kako izklopit grub in linux

Oddelek: Operacijski sistemi
131758 (1596) zee
»

instalacija oken v drugi fazi neuspešna!!!

Oddelek: Operacijski sistemi
10885 (771) krikoman
»

GRUB in potem???

Oddelek: Operacijski sistemi
81010 (838) Skrat
»

Kriv MBR?

Oddelek: Operacijski sistemi
131371 (1171) CaqKa
»

Racunalnik ne vidi vec particije

Oddelek: Pomoč in nasveti
91367 (1213) Kunte

Več podobnih tem