» »

kaj delam narobe?

kaj delam narobe?

boha ::

nabavil sem si thermaltake silent boost za mojega xp-ja in arctic silver 5. ok namažem po navodillih, res na tanko, dam cooler gor, prižgem in opazim, da se je dvignila temperatura za 3 stopinje, iz 57 na 60 na idle. mislim ej. box cooler je imel pa na milimeter debelo namazano neko pasto in mi je hladil bolje. kje sem ga usral? cooler je pritrjen tako kot mora bit. fora je po moje samo v termalni pasti. any ideas?

Shark-357 ::

jaz imam z istim hladilnikom temperature 42 idle and max 50 full load proc je pa navit kakor vidiš v podpisu z 1.775V

Brilko ::

Jst mam isto kot shark357, vse samo da so rami 333Mhz, isto je anvit (voltaža skoraj enaka), navadn haldilnik (box cooler) pa mam 54 idle pa max full laod 64.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brilko ()

steev ::

Kar pomeni da je nekaj narobe z diodo, ki odčitava temperaturo ;)
:|

boha ::

fantje, lepo da vam dela. :\

kaj nam naredim, da bo še meni? zdej sem šel vse spucat pa še enkrat čez, res na fino z britvico. kakšno stopinjo, dve je boljše, ampak zdej sem na istem kot prej (dioda gor ali dol). ma sranje tole, 8k sem vrgel stran. ;((

ma kej veze, če bi šel klipsno okol obračat, ker če pogledam cooler, se samo nekje 3/4 termalne pozna na spodnji strani? nekako imam feeling, da oprijem ni najboljši...

je potrebno počakat kakšen dan da se termalna "uleže"?

steev ::

Termalna začne delovati po 100 h.
:|

ru7 ::

Sej si si sam odgovoril:

če pogledam cooler, se samo nekje 3/4 termalne pozna na spodnji strani?


Očitno hladilnik ni dobro nameščen oz. "mogoče" (??) celo narobe obrnjen. Pritisk more bit enakomeren.

ali3n ::

Klipsna je asimetrična - pribl na 1/3 ima stik s hladilnikom in tam spodaj mora bit procesor; se pravi - daljši krak se zapne na stran, kjer je na hladilniku "stopnica", na plati pa plastični del socketa (piše socket bla bal bla), krajši krak pride pa na drugo stran;

možno je, da si narobe obrnu komplet hladilnik

za boljšo predstavo še slikca (grda pisava, vem >:D )

- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: ali3n ()

boha ::

hihi 0:)

fantje, posipam se s pepelom. usral sem ga sam. hladilnik sem že postavil pravilno, pred prvim nameščanjem pa sem obrnil klipsno, ker sem mislil, da bom tako lažje pripel zadevo. seveda pritisk ni bil na pravilni strani. sedaj je 5 stopinj manj. :)

@ali3n: hvala!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

cpu fan error - Athlon II X4 Quad 620 AM3 2.6 - kaj kupiti?

Oddelek: Kaj kupiti
201866 (1531) maia
»

Q9300 + Mugen. temperature. Panika!!! (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
695724 (4164) batista
»

3D cooler

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
61037 (885) Eddy
»

Je res, da ABIT plosce kazejo 10 stopinj visje temperature?

Oddelek: Navijanje
291665 (1245) mloncar
»

ventilator za bartona

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
241206 (970) ghostkop

Več podobnih tem