» »

ADSL vs KABELSKI INTERNET

ADSL vs KABELSKI INTERNET

A. Smith ::

No, o tem je bilo že pričkanja. Ampak vseeno me zanimajo argumenti za enega ali drugega. Če bi vzel kabelca, bi bil to Telemach.

Zanima me, ali se je pri kabelski sistemih že spremenilo to, da so dali večim userjem skupni bandwidth?

Sami ::

Telemach po vrsti nateguje ljudi. Siol ADSL je zakon8-) ...imam ga tudi sam.:D
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

flipflop ::

Kako je pri telemachu ne morem rečt, pri Trieri dela zelo lepo in s tako hitrostjo kot jo plačujem.

Mavrik ::

Ne še ena ADSL vs. Kabelj tema.
The truth is rarely pure and never simple.

Dr_M ::

Telemach po vrsti nateguje ljudi. Siol ADSL je zakon8-) ...imam ga tudi sam.:D

Siol&Telekom nategujeta vse po vrsti, telemach je pa zakon....ga mam tut sam. :)

tko nekak to zgleda. dokler nimas sam izkusenj bod tiho, pa ne govor bedarij. to da ti je en kolega povedu, k je slisu od druzga kolega, ki je slisu od enga znanca....nc ne pove.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Fury ::

Jest ti povem, da ce bos mel telemach mas dobre sanse da NIC ne bo delal. Iz osebnih izkusenj in izkusenj prijateljev. Lahko da bo delal ql, lahko pa da bo totalno sral. Bi povedal se kje zivis?

Bolj ti priporocam ADSL, sploh ce si student, ker bos slo hitrej za isto ceno.

Jest mam zdej drugace Amis kabel, da me ne boste kablasi napadli da sem ADSL fan in da tole pisem. To je racionalno premisljena odlocitev kar sem zgoraj napisu :)

Zdej ko se punca seli in jest k njej verjetno bova mela raj ADSL kot telemach, ker telemacha ne povoham vec v ziljvenju...

Sami ::

dokler nimas sam izkusenj bod tiho

Dr_M: To velja zate. Imam soseda, ki ima telemach in pa dva prijatelja v sosednjem bloku. Vsi imamo 1024/256 in meni zmeraj za par kb/s hitreje downlovda isto stvar iz istega ftp-ja. V pogodbi za Telemach jim piše, da je možno samo nekaj izpadov, njim pa net prekine najmanj 1X na teden za 3h. Jaz pa z ADSL-om nikoli nisem imel podobnih težav.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Dr_M ::

Sami: a si ti slep, neumen, al kr oboje. jest MAM telemach... kabelski net sm pa dubu, ko si ti se v plenice sral.

pa da ne recem, da majo adsl uporabniki mnogo vec izpadov neta, kot jest npr... dobr, zdele mi en dan net ni delu, ampak s pravim dostopom je vse urejeno v pol ure in naslednje 2-3 mesce ne pricakujem nikakrsnih tezav.
da ne recem, da mam za 3700 sit 1.3mbit dlja in 640kbit ulja...pa nikogar ne poznam pri TM.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

TyKee ::

Sami: ADSL je zmeraj mel nekaj vecji prenos. Bilo je ze vse to napisano v prejsni "ADSL vs Kabelj™" temi ;)

Brilko ::

Kabel se piše brez j, pogosta napaka. :D Dr_M, ka to maš kake veze al kok da maš tak pocen glede na ul in dl? 8-O

Dr_M ::

pa nikogar ne poznam pri TM.

to je to.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Fury ::

Dr_M je ocitno na starem omrezju in staro pogodbo ma.. novi uporabniki nimajo take srece.

A. Smith ::

Živim v vasi. TV imamo že od Telemacha. Premišljujemo, da bi še internet, pa nekateri trdijo da ni dobro. Zato pa vprašam.

Sami ::

a si ti slep, neumen

Mal preveč si pamenten..., pazi na svoj jezik...

dobr, zdele mi en dan net ni delu, ampak s pravim dostopom je vse urejeno v pol ure in naslednje 2-3 mesce ne pricakujem nikakrsnih tezav.

Pri ADSL-u se mi kaj podobnega še nikoli ni zgodilo. Dela kot more, poznam pa veliko ljudi, ki imajo Telemach in jim serje.:D
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sami ()

PARTyZAN ::

Jest nimam nobenih problemov z TM...sicer je pa to ena flejm™ usmerjena tema...najbol da se zaklene :P

Fury ::

Zalostna resnica je, da teh, ki nimate problemov s TM:
* in ste tok zahtevni uporabniki da opazte probleme, je malo
* je velik nezahtevnih in dokler karkol dela, ni problemov

Bottom line: Telemach je gamble.

PARTyZAN ::

* in ste tok zahtevni uporabniki da opazte probleme, je malo
* je velik nezahtevnih in dokler karkol dela, ni problemov


Definiraj "Zahteven uporabnik"...Mislm ej swašta...če kdo nima problemov je nezahteven uporabnik...doh

Fury ::

Zahteven je tak, ki ni en oci/mami, ki nima prevec pojma on netu, compih, p2p, ftpjih in takih zadevah, ampak more sam svoj klik in vecer.si precekirat vsake tolk :) Takih je 90%...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Fury ()

Dr_M ::

Mal preveč si pamenten..., pazi na svoj jezik...

ma en more bit mal pametn, da ne bodo taki neumnezi siril neresnice okol. usak zna gobc otresat, kej pametnga pa malokdo pove. zato ti svetujem, da v tem primeru drzis jezik za zobmi.

Fury: v nasmu koncu smo pri TM zapisani kot Kanal8_TM :) mogoce je to to. mi, iz bivsega kanala8 mamo se skupne modeme, zato so pipce precej odprte, ceprov kolikor je meni znano sm edini na temu modemu :) ubistvu niti nocem svojga met doma. edin jeba je, ce crkne tko kot mi je zdej, pa ga ne morem sam resetirat.

glede adsla pa tko...vidm kaj se na ircu dogaja...1-2x na mesec za ksn dan al pa 2 usi adslovci dol padajo k pr norcih, pa usi pizdijo neki... pa tut moja zenska je mela adsl, pa dobr vem kako (ne)dela.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

TyKee ::

Brilko: Sej zato sem dodal TM na konec :) Pac modna muha je postalo to ;)

Fury ::

Za kanal8 sem slisu dobre zgodbe iz starih casov o strganih hitrostih. Ko je prisel telemach so ocitno samo ime zamenal in to je to :) Sreco mas :)

ADSL je pa tko, da teh par izpadov se ze prezivi, ce ti umes normalno dela. Bols kot je men ucas na Telemachu - izpadl ni nikol, se je pa upocasnil tok da je blo neuporabno. Plus to da sem ene parkrat dubu kr ene x racune. Plus to da pol ko sem se ze odjavu, sem dubu racun da placam modem, ki sem ga placu ze 1 let nazaj :) Birokracija sedi 5 :)

Witboy ::

Jst se strinajm z Dr_M... TM zakon leti download tut do 3Mbit upload pa mam cca 1Mbit... Za to ceno kot placujem pr ADSLju nem mel nkol... Glede izpadov... ja so... ampak nic hudega ;D

PARTyZAN ::

izpadi so povsod :P samo pri TM jih je manj kot pri siolu ;)

SonGoku ::

Ne se prepirat pa se prepričajte:D ....... dsl vs. cable

Sam mam 2MB povezavo preko triere in mi dela super. Filme in ostale reči so v trenutku doli. Eno sranje Adsla je, da morš dooooooooolgo čakat da ga dobiš.:D

lp

jype ::

Da je izpadov pri TM manj kot pri siolu, je vprasljivo.

Moje izkusnje s TM so izredno slabe (pa nimam ne kabla ne ADSL ne cesa podobnega), saj se jim routing pokvari vsakih nekaj dni.

Imam tudi kolege, ki merijo signal na modemih, ki je ocitno presibak za normalno delovanje, TM pa ne naredi nic.

Najslabsi je seveda njihov support, ki je narejen se bolje kot Telekomov, njihovi tehniki so pa priblizno isto pametni in se priblizno isto delajo najpametnejse na svetu.

Po drugi strani s Telekomom nimam nic boljsih izkusenj, SiOL je pa tako in tako zgodba zase.

Upam, da se bodo reci kaj popravile.

Kar se tice tehnologije, je vseeno, a imas kabel, al DSL, ker bos kmalu itak dobil fiber do doma in ne bo noben vec imel teh butastih zic po katerih se tko fajn prenasajo atmosferske razelektritve. No ja, sanja svinja o koruzi, ampak cez 10 let ni hudic da bo fiber povsod po mestu.

CaqKa ::

vsak naj pove svoje izkušnje drugi pa teh izkušenj ne izpodbijajte.
in vsak naj pove SVOJO izkušnjo, svojega operaterja.
vse ostalo bom brisal ker je nepotrebno flejmanje. resno. kak ne dojamete?
in pol bo čez čas spet nastala nova tema kot je tale.

univerzalnega odgovora na vpršanje adsl vs kabl net NI!!!

to pa zato, ker odgovor lokacijsko zelo variira:

namreč, če se na štajerskem območju nekdo odloči vzet kabl pri triri vsekakor ni zgrešil.. in vsekako tririn kabl dela drugače v mb centru kot pa kje na obrobju.. podobno telemac itd.. in tudi adsla ni možno dobit v vsakem kraju, za povrh vsega, če se ga že da dobit, ti ne morjo zagotovit najvišje hitrosti.
Uporabnik se mora torej sam na podlagi teh dejstev odločit ali bo vzel kabl ali adsl, ker kot že povedano univerzalnega odgovora ni! če se na podlagi teh dejstev ne bo mogel odločit pa je itak vseeno kaj vzame, ker mu je očitno ravno za te zadeve (v bistvu se potem vprašaš zakaj je sploh postavil tako vprašanje)

vsak naslednji ki bo odgovarjal v to temo, naj dvakrat premisli kaj bo napisal!!!

lp moderator

sam lahko rečem da imam 1,5mbit/256kbps paket pri trieri, ter imam samo 160 kiB/s max prenosa... pri Trieri seveda pravijo "pri nas vse dela" .. četudi je bil support men pri meni doma in zadevo videl v živo...
pa vseeno sem zelo zadovoljen na trieri.

lp caqka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: CaqKa ()

plavko61 ::

Jaz mam kabel preko Triere in sem zadovoljen. Predvsem stroškovno mislim da je precej ugodnejša. Še posebej če odjaviš stacionarni telefon. :) Televizijo bom vedno gledal, klicev od anket, povpraševanj itd , pa nebom pogrešal...
Dvakrat preberi, nato pa blekni...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

telemach, lj kabel? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
555031 (3990) prideb
»

Broadband za vsakogar

Oddelek: Novice / Ostale najave
464091 (2487) Tomi
»

Kdo bo kupil Telemach?

Oddelek: Loža
171850 (1336) Cizimizi
»

Pomoč! ADSL vs CABL!!! (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
515282 (4379) darkolord
»

Pi*** matrna po**** nategovalski telemach

Oddelek: Omrežja in internet
422099 (1209) link_up

Več podobnih tem