» »

kaj so to Beaded Edge Tyres ???

kaj so to Beaded Edge Tyres ???

nodrim ::

Če ma kdo kej pojma o avtoplaščih, pnevmatikah, gumah, itd.

Nekaj prevajam in sem prišel do Beaded Edge Tyres... Opisane so pa tako, da imajo dodatni Beaded Edge, ki ščiti lita platišča...

Sem šel na parkirišče in si ogledal te gume... obstajata dve vrsti gum: ene so zakrivljene navznoter na zunanjem delu in gredo proti feltni in pod zaščitne pokrove, ratkape...

druge pa nekak štrlijo navzven in tako gledajo malo bolj ven kot lita platišča.. tako, da jih v bistvu varujejo pred robniki pa takimi stvarmi...

jst bi temu rekel zaščitni rob.. sam ne vem, če slučajno že ne obstaja nek ustaljen izraz... pri naših prodajalcih pnevmatik pa nikjer nisem našel nič o tem...

danke schnell vsem, ki bodo čimprej odgovoril :D

Tomay ::

Stric google je dal tole
Beaded Edge
Pa še to

Kolikor jaz razumem gre za pnevmatike za oldtimerje.
Voodoo 4Ever

Keyser Soze ::

Imaš pnevmatike, ki imajo takšno zaščito za feltne(rob ki gleda rahlo čez feltno in jo s tem ščiti pred robniki). Tej na zgornjih linkih so malo bolj ekstremni, današnji so manjši. Če se reče tako kot praviš ne vem, vem pa samo, da vsak vulkanizer ali pa prodajalec ve kaj misliš, če rečeš zaščito za lita platišča.
OM, F, G!

OrlyTM ::

slikca lepo pokaze ja:



gume, k se zapnejo v tak rob na feltni ... prvic slisal drugac jst za to :)

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

nodrim ::

ja sej v tem je problem.. ker zgleda Beaded Edge pomeni dvoje... eno je to, da je notr neki ojačano, da se lahko pol zahakla za feltno...

drugo je pa un rob, ki štrli čez in ščiti lite felge >:D

http://www.toyo.com/toyo_technology/rim... na tem linku je slikca kjer je guma z obojim...

(drugač pa: sej po googlu znam poiskat.. šele pol pridem sem vprašat ;) )

OrlyTM ::

drugo je pa un rob, ki štrli čez in ščiti lite felge


v bistvu ta rob ni namenjen scitenju feltn ampak je namenjen boljsi stabilnosti gume pri obremenitvah v ovinku.
Ker je rob tko narjen, da se v ovinku, ko se guma nagne, lepo upre na feltno in drzi gumo v ravni poziciji in omogoca kar najvecjo povrsino oprijema skozi cimvecji del ovinka ...

feltne se pa kljub temu robu hitr zmatrajo, ce je ta rob, pomen sam to, da gre se ta rob zraven :) ...

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

Haby ::

Sj ta rob ima vecina novih nizko presecnih gum, vem da moje TOYO T1S (205/40/17) so ga imele.
LP Svinja se valja v blatu in je srečna, če bi vedela, da je svinja ne bi bila srečna.

nodrim ::

dej OrlyTM no..

poglej si zgornji link in sliko na njem...

tole je pa besedilo, ki ga tam najdeš:

Many Toyo ultra high-performance tires feature a specially-designed protruding ridge along the circumference of the tire.

This ridge extends beyond the width of the wheel rim and acts as a bumper to protect the wheel from scratches and other damage. In other words, the tire ridge, not the expensive wheel, hits the curb.

:\

Dr_M ::

je res je tist rob namenjen zasciti platisc...sam jest pr enih vidm, da zadeva ni nabjbolj ucinkovita :)
bom probu kdaj poslikat ksn avto na sihtu :) :D
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Lita platišča - Da ali ne (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
537633 (5644) St235
»

Pnevmatike R17 vs R18 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
16026508 (21651) njyngs
»

Nakup jeklenih platišč za zimo, da ali ne? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8814553 (11917) nekoman
»

aluminijasta platisca

Oddelek: Na cesti
92102 (1801) smacker
»

Katere letne pnevmatike? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5817348 (15439) LordPero

Več podobnih tem