» »

IRC in prikaz local hosta

IRC in prikaz local hosta

Jeebs ::

Eno enostavno vprašanje, a se da pri IRC-u kako nastavit, da ko se z nekom pogovarjaš, da VEDNO pokaže zgoraj njegov local host? Ker pri nekaterih mi ne pokaže.:\
Press any key to continue... RESET. Didn't you say ANY key?!?!?!

TyKee ::

LocalHost-a ti nikakor ne bo pokazalo, ker ne mores ti videt njegovega internega IPja, sploh pa ce ima modem direkt vezan na PC, takrat pa sploh nima internih IPjov.

Zdaj si vrjetno mislil, bi rad da se ti prikaze DEFAULT SiOL/Triera/Telemach(ISP) host oz samo IP cifra?

Ali kaj si mislil? Te moti ker majo nekateri samo neke crke noter? Brez kaksni cifr (torej modificiran host?, drug PTR/A(AAA) zapis?)?

Bolj natancno bos moral povedat, jaz te zal ne razumem. Probaj nakazat s kaksnim primerom.

tx-z ::

Jeebs, po vsej verjetnosti si misli da ti vedno pokaže IP od une osebe, s katero se pogovarjaš...kot prvo nisi niti povedu v kateremu irc klientu (mIRC po vsej verjetnosti?)...
če v mIRCU potem počakaš da ti ta oseba odpiše in ti bo pokazal ip, drgač pa še vedn obstaja /whois nick oz desna tipka v tem oknu in "info"
tx-z

Jeebs ::

Tole sem mislu, se opravičujem za moje neznanje:

~jebote@BSN-95-241-122.dsl.siol.net

Torej, da bi tole vedno pisalo na vrhu okenca osebe s katero se pogovarjam.
Press any key to continue... RESET. Didn't you say ANY key?!?!?!

TyKee ::

Samo zmeraj ne bo tako, ker nekateri uporabljajo svoje hoste, ki so dalec od tega kaj si napisal, pa tudi vec razlicnih ponudnikov je, tako da tisti del za @ se bo spreminjal. Je mozno tudi, da bodo 'gole' IP cifre, prav tako tudi, da bodo malo drugacne IP cifre (2001:6f8:1111:0:0:0:0:1 naprimer), v tem primeru gre za IPv6 protokol.

Kako tocno bi to v tvoji skripti naredil se mi sanja ne, ker se ne poglabljam toliko v MiRC Skripte, sam pa uporabljam NoName script, ter FraGma temo, ter mi prav to kaj ti zelis, prikazuje na vrhu okna.

Probaj kontaktirat to osebo: deno-irc@hostnikar.net, on ima neko svojo IRC skripto, morda ti bo znal pomagat, ce ne bo kdo tukaj tega znal.

[UPDATE]: Sem se 1x prebral tvoj post. A torej pri nekaterih ti pokaze, pri drugih pa ne? Pol ali mas skripto kaj cudno napisano, ali pa gre za zgoraj opisano (ta post, prvi del, o spreminjanju tega hosta ter ipja itd), da si pricakoval vedno enako vsebino te vrstice...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: TyKee ()

Jeebs ::

Hehe, vem, da se spreminja glede na ISP-ja in tako dalje, ampak meni enostavno včasih ne napiše tega zgoraj. Zanima me torej, kako doseči, da bi se ta informacija (local host al karkoli že je) vedno napisala zgoraj. Uporabljam pa klasični mIRC (6.16) pa ShowDown (največ).
Press any key to continue... RESET. Didn't you say ANY key?!?!?!

TyKee ::

No, to je navadn HOST oz HostName :>

Drugace sem pa zdaj opazil, da lahko nalozim v NNSCript tudi drugo themo, pa se zmeraj izpisuje
NICK (ident@host)

Vse kar pa je, imam spremenjeno WinXP themo, ona v StyleXP -> Panther!

Drugace pa vprasaj na onem email naslovu, tisti bo vrjetno mogo vedet :>

Tilen ::

Vcasih majo nekatere scripte problem in sicer ce nekdo tebe klikne ti zgoraj napise ce ti nekoga kliknes zgoraj ne pise. Ampak samo NEKATERE. Cetudi potem ko ti nekoga kliknes to ne pise lahko uporabis komando /whois nick in pogledas v status ce te njegov IP ali karkoli tako zelo zanima. Local host bos pa pri vseh tezko videl, kajti nekateri ga namensko skrivajo >:D in to kar bos ti mislis da je od nekoga localhost(sodec po whoisu), sploh ni njegov localhost/IP. Ampak to so ze druge variante katere so vcasih tudi nelegalne itd... Pustimo to za drugic. >:D
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Jeebs ::

Hehe, celo znanost naredli iz tega.:D Bom jst kr avtorju ShowDown skripte pisu glede tega, pa bo. :) Pa hvala za razlago, da se temu reče ''host name'' in ne local host kokr sm jst mislu.:D
Press any key to continue... RESET. Didn't you say ANY key?!?!?!

Mavrik ::

Emm... X-Chat?
The truth is rarely pure and never simple.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ipv6 for g33k`s (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
7712557 (9113) Kami
»

irc - iščem uporabnika, imam njegov ip

Oddelek: Omrežja in internet
322072 (1333) CaqKa
»

Noče se mi povezati na mirc

Oddelek: Pomoč in nasveti
61009 (907) MrX
»

ne morm na IRCnet

Oddelek: Omrežja in internet
181346 (1068) DavidJ
»

mIRC skcipte

Oddelek: Omrežja in internet
291411 (1171) lordgreg

Več podobnih tem