» »

Mreža.. ampak kakšna?

Mreža.. ampak kakšna?

EvilGod ::

Ja jst sm se odloču d bom u mrežo naredu, k bo mela u povprečju ene 3 pcje gor (+-1), pa me zanima kakšno nj kupm,... hub, in kje.
Zdej mal sm msilu 100Mbit, zdej pa povejte kje pa kaj pa kako, pa al hub al switch pa kok?

LP
>:D

|KoRn| ::

Na tole temo je bla predkratkim na IRCu (kanal #slo-tech :D:D ) ena diskusija. Zdej če nimaš kej preveč velikih ambicij ti bo čist dost kak micro hub od compexa (10Mbit/s 8+1 priključek) okol 8.000SIT, pa tri mrežne (10/100 Mbit/s) okol 3.000SIT/komad. Switcha se ti ne splača nabavljat, defintivno predrago, pol pa kar se tiče 100Mbit mreže, ti diski ne bodo folgali tako hitremu prenosu >:D razen če maš na vseh mašinah SCSI, pa še hubi so svinjsko dragi :(!! Je pa še ena rešitev, nekje sem zapazil da dobiš en luštkan komplet (ponovno COMPEX) neki STARTER KIT, kjer maš 100Mbit HUB z 4 porti, poleg tega pa še dve kartici 10/100 plus nekaj kablov, mislim da bi to blo ravno za tebe, morda je cena malce zasoljena 20.000SIT, to pa presodi sam...

Jaz imam COMPEX micro hub (8UTP+1BNC) pa 4x10Mbit COMPEX mrežne pa že skor dve leti laufa vredi 8-O .
Freak on a leash!

EvilGod ::

Ja jst sm se odloču d bi mel usen 100MB mrežo (sj zdej itaq že giga delajo) mislm bom dal še une 20k za switching hub, da bom mal hitrej naredu, čeprov zdej itaq use brzine ne bom mogu izkoristet, bo pa usaj še enkrat hirtej al pa 3× kar pa je ko bom formatiru diske pa presnemavu cele diske. 8-)
mislm ne vem pomoje d bi blo 100MB bolš...
nj še kdo pove kuga misle..
LP
>:D

bastadu ::

EvilGod, da ne boš ti mal narobe razumel! Prenos mrežnih za "homeuse" je 100Mb/s (oz Mbit-ov) in ne MB/s, tako da dobiš prenos v MB/s tako, da 100 deliš z 8 in to je to. Teoretičen prenos je tako na 100Mbit-ni mrežni 12,5 MB/s, seveda je praktično malo manj...

G[e]c ::

V praksi je ponavd tok kot je disk hitr, 2 IBM med sabo pa da ni raida mas tm max 7-8 MB/s drugace je pa nekako okol 5-6.
Switchi so v tujini ze ful pocen sam za 3 raculanike je res najbrz brezveze razen ce nebos dost kopiru.
Kupi si 3 mrezne 10/100 pa 5 portn hub 100, ce te pa dnar base pa 10.

EvilGod ::

Ja itaq d mi je jasn u čem je razlika med biti in bajti, in tut d je teoretično 10× hitrej (1,2 MB(ajta) -12MB), ampak to k Gec reku d bo tko al tko okol 5 če niso glih hitri diski, je to k sm reku d bo razlika 3× (no al pa mal več ampak usen).
Mislm d bom usen 100Mb uzel.

LP
>:D

srale ::

vem da se bo zdele usu plaz idej da sem nor..pa vendarle se mi zdi pametneje kupit switc...res..saj boš sam opazu ko boste vsi naenkrat nekaj mezgali in se bo ustaulo...kaj za 8-portni switch 100 mega se ti zdi 30 k sit preveč??

EvilGod ::

ja no sj to mislem kupt...
gledu sm tegale pr megahitu pa je 28k pa še mal popstua gotovinskega bom dobu
HUB 10/100 - 8 PORT SWITCHING INT. NAP.C 28,679

Se vm zdi ok?

Lp
>:D

OrlyTM ::

Mal si poglej za izdelki LevelOne ... zlo ugodne cene ... tam okrog 20k
že dobiš switch z 8 porti.

Digital Data

Ravno to podjetje bo melo tud prezentacijo mrežne opreme na lanparty-ju konec meseca. Na samem kraju se bo dal zadeve preizkusit in kupit.

več info:
Klik !

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mreza za 1 teden

Oddelek: Pomoč in nasveti
151485 (1251) ToniT
»

LAN v Sloveniji ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
814767 (3962) PaJo
»

100 mbit mre?ne karte

Oddelek: Strojna oprema
211767 (1525) Loki
»

switch ali hub

Oddelek: Strojna oprema
51280 (1154) noogy2noogy
»

HUB / Switch

Oddelek: Kaj kupiti
192965 (588) miguell

Več podobnih tem