» »

gentoo boot problemi

gentoo boot problemi

Matek ::

Em, evo, tako je, iz knoppixa sem instaliral gentoo stage 3, pac vse tocno po navodilih iz handbooka, ko sem prisel do konca, sem seveda restartal masino, pognal se je grub, potem ko sem izbral gentoo pa je stvar crknila. Ekran je postal crn, na tipkovnici sta utripali caps in scroll lock lucki, kaj vec pa ne. Config za grub sem 10x preveril in nisem nasel nicesar, pa sem unmergal grub in emergal lilo, spet nastavu po navodilih, po bootu je bilo spet isto, lilo se zalaufa, zberem gentoo -> screen goes black, caps in scroll utripata. Any ideas?
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

moj_nick ::

Še enkrat konfiguriraj kernel. Verjetno si pozabil kake module za disk ali filesystem built-in obkljukat.
110111001001010001010000

Matek ::

em, kernel sem naredu z genkernelom, ce je to to, v tisti listi kernel modulov pa nimam nic. Ups? a morm tja?

< - nub
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

moj_nick ::

Hm, imaš kak framebuffer?

Ne spoznam se na genkernel, takrat ko sem jaz inštaliral prvič Gentoo, sem še na roke konfiguriral. Vidim pa, da komplicirajo z raznimi ramdrive-i (naredi se filesystem v RAM), tako da je mogoče napaka tam.

p.s. tole si upošteval?
110111001001010001010000

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: moj_nick ()

Matek ::

Mam kernel s framebuffer podporo, s tem ko sem nastavil vga v lilo.conf, ga najbrz tudi uporabljam. BOm poskusil brze tistega, ce bo kaj boljse.

Tisto sem uposteval, ce se prav spomnim.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Brane2 ::

SI zatem, ko si posnel kernel v boot, dal sync ukaz ?

Tega rabiš, da se zadeva zagotovo v tistem trenutku do konca vpiše na disk in ne obtiči kje v bufferjih.

Enako velja za grub. Ko karkoli posnameš v /boot, izvedi sync.

Sem dostikrat pozabil in parkrat se mi je zgodilo, da je kje kak konec kernela ali kakega modula kje manjkal.

Drugače pa, če moram ugibat, bi rekel, da ti kernel kje grdo zariba, še preden se dobro zaštarta. Če bi bilo to samo zaradi npr. ide driverjev, bi zadeva vsaj nekaj napisala na zaslon in napako označila s "kernel panic"...

HerrBaron ::

Isto je bilo pri meni prvič.
Sem izklopil framebuffer pa je delalo lepo
poskusi dati parameter vga=default (če se prav spomnim) ob boot-u
Na prejšnji plati mi nikakor ni hotel delati framebuffer n nvidio, le vesa mi je delal.

Matek ::

Mja, framebuffer je bil. Zdaj dela, Xfce4 ownz, firefox tudi :D

Tale topic bom pa še kaj uporabil, ker bo kmalu ziher spet dosti težav s kakimi nastavitvami, ampak zaenkrat stvar dela NORO, v primerjavi z debianom kakih 100000000x hitreje. Firefox se odpre v sekundi, pač vse je OMG.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

borchi ::

firefox v 1 sekundi??? wau! a maš prelinkano? kak cpu/ram, disk?

isto mam gentoo iz stage1 sam v 1 sekundi pa ne odpre (prvič).

aja, pa ne delat primerjav med debianom in gentoo (sploh če misliš nabijat, da je gentoo bolš). se bo en tu na forumu fejt razjezu :D
l'jga

Daedalus ::

Pa ne samo en...>:D :D
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

moj_nick ::

Uf, dobr vem, kdo >:D
110111001001010001010000

MasterMind ::

Hmmm. FireFox v eni sekundi? To pa tut men ni uspel narest :D.

Jaka83 ::

Jst imam pa sploh nOOb problem z namestitvijo Gentoo 2004.2. In sicer situacija je sledeča:
- Disk SATA 80GB deljen takole ... 4GB za boot in zraven še WinXP64bit (NTFS seveda), potem 62GB v NTFS za razno kramo (ja, tud špili so zraven, pa muzka, pa filmi), ostalo pa je za tri Linux particije.

Problem mi pa nastane že v osnovi, ko bootam iz LiveCDja in poženem fdisk. Napiše mi, da ne najde nobenih particij in da mora tabelo spisat na novo. Tega pa seveda nočem, ker imam preveč stvari gor na disku, ki jih rabim. (ne, backupa ne bi delal)

Prej sem imel na tistih particijah za Linux naložen Suse 9.1, ki pa je tekel v 32bit, rad pa bi probal Gentoo v 64bit. Sploh mi gre na jetra, ker moraš vse na roke pisat in me zanima, če obstaja kaka "idiot proof" alternativa? Res je, sem nOOb, ampak se hočem česa novega naučit, iz tistega handbooka se pa ne znajdem, ker sem probal že skoraj vse.

Če je kdo tako prijazen in mi pomaga, mu bom zelo hvaležen.

Hvala

MasterMind ::

Rešitev: Shrani podatke :D. s fdiskom boš mogu narest, pa če umreš!:D

Jaka83 ::

Ne, najprej bom Slo-Tech Linux dstribucijo probal, potem ko se bom nekako navadil, bom pa šel Gentoo drmat. Zdajle je preveč podatkov za arhivirat, pa se mi ne da. Nekje 50GB uporabnih, tako da bom pomoje s temle gentoojem malo počakal, ali pa si omislil SUSE Professional s 64bit podporo. >:D

moj_nick ::

Odpreš partition magic in narediš eno linux particijo 100 MB (boot), drugo 500 MB (swap), in tretjo nekaj GB (root).

Potem med inštalacijo ne rabiš delat s fdisk-om ampak lepo greš naprej na creating filesystems.

Po tem bi ti moralo zlaufat, samo pozorno beri handbook.
110111001001010001010000

nicjasno ::

mato: daj en screenshot naredi :) Bom ga jaz tudi, ko mi bo danes zvecer uspelo v gnome not prit >:D
www.nicjasno.com | www.vsejasno.com

MasterMind ::

Zakaj sploh rabš boot particijo?

Jaka83 ::

moj_nick: Ne boš verjel, ampak te tri particije imam že narejene od Suse inštalacije, pa vseeno reče, da je partition table empty. :\
Zdaj sem si namestil Fedora Core2, pa dela, samo problem imam z mrežno na plošči. Asus K8N-E Deluxe, ker te jeb**i gonilniki za 64bit niso OK. Imam ene tri RPMje in noben ne dela. Počasi začenjam sovražit Linux.

MasterMind ::

Sovraštvo pretvori iz Linuxa v Fedora Core ;) :D

moj_nick ::

Če particije že imaš, potem ti ni treba nič s fdiskom čarat. Samo formatiraš jih, kar se pa ne dela v fdisk-u, ampak v konzoli (npr. mkreiserfs /dev/hda3)

MasterMind: Misliš rečt, prenesi ;)
110111001001010001010000

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: moj_nick ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[Gentoo] Kernel upgrade (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
674512 (4038) Trubadur
»

Linux filesystem in particije

Oddelek: Operacijski sistemi
181911 (1638) BigWhale
»

Cannot open root device; Gentoo

Oddelek: Operacijski sistemi
241505 (1361) CCfly
»

Kateri Linux uporabljate (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
804832 (3915) hruske
»

Gentoo problem (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
674294 (3819) Senzacionale

Več podobnih tem