» »

hlajenje radeona 9100

hlajenje radeona 9100

Jenej01 ::

kaj dat na to grafo, ker mi je prvotni vent crkno oz se fejst dere, rabo pa bi nakaj čim tišjega.

lp jenej

MEDENA ::

čimprej zamenjaj !!!!

tako je šla 8500LE meni k vragu...ja dej enga silencerja notr če paše.....

DjTonic ::

Odvisno za koliko denarja gledaš. Sicer pa bi tale Titan bil za tvojga Radeona popolnoma dovolj Klik. Stane pa dva do 3 jurije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DjTonic ()

Jenej01 ::

kje bi to dobil v okolici mariborja al pa celja...
ja nekaj takega iščem, hvala tonic

jutri grem v maribor pa bom viso če bom še kako trgovino zahaklo odprto, da si pošičem, v bofa bom pogledo pa v jae-ta, upam da bom našo...

lp jenej

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jenej01 ()

DjTonic ::

Poglej v Power Plusu (Slovenska v MB), ker tam imajo ogromno artiklov iz Mlacoma.

Jenej01 ::

ja samo v soboto (včeraj) so meli zaprto seveda, te pa bom kolega poslal, da pogleda, kaj majo... al pa bom mogo v petek it počekirat ko bojo meli odprte bol pozno trgovine, aja pa v bofu še lahko majo, ker majo tud dosti dobre robe od thermalright-a.

lp jenej

tiborrr ::

Decki, 9100 nima lukenj okoli GPUja, vsaj kolikor mi je znano. Tako da je nujna uporaba termalnega epoksija, po moznosti ASjevega in kaksnega malo lazjega HSFja.
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

Jenej01 ::

ne nima lukenj. Jaz bom samo ventilator menjal, odfrčalo mi je eno pero, kak ne vem, :) Tak da bom samo vent menjal, bom v soboto zopet v bofu pogledal, upam da bojo tam meli kaj, ker drugače morem v petek it, to mi pa ne paše.

bi se dalo kje sam vent dobit, če kdo ve za kako finto..

lp jenej

DjTonic ::

Ne ni lukenj, ampak kljub temu bi pasal ta Titan gor. Pač namažeš z termalnim lepilom, lahko tudi tisto od Zalmana. Je pa tisti Titan za dober centimeter širši od Stock Coolerja (5,58 cm, orginal pa cca 4,5cm).

Da bi samo vent dobil imaš majhne možnosti, bo treba celi HSF menjat. Edino, če boš našel kakšno skurjeno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DjTonic ()

TribesMan ::

Jest sem takole zrihtal zadevo:




Dela brez vsakih težav pasivno hlajena pri 300/300 MHz malo je volt modana...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

DjTonic ::

TribesMan nisi ti imel vodno hlajene 8500-tke?

tiborrr ::

TribesMan: Call me stupid, ampak na tejle slikici ne vidim voltmoda.
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

DjTonic ::

Ali ga je naredil naknadno ali pa ima Pencil voltmod. Malo prevlečeš določen uporček.

tiborrr ::

Verjetno pencil-vmod, ja. Sem imel na ABITki pol dneva za Vdd, potem pa raje zbrisal, ker se itak obrablja.
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

TribesMan ::

DjTonic:

Ja jest mam vodno hlajeno R8500.



tiborr:

Can I really call you stupid? Ker na ti kartici je volt mod narejen, vendar z uporabo SMD uporov, tako da je skoraj neviden :D Je pa na ti kartici 5 voltmodov... >:D

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Jenej01 ::

ja jaz bi si najrajse nekaj takega naredo ko mas ti tribesman, kolko dela je to približno, pa rajši bi za ziher dal bakrene hladilnike...

lp jenej

Jenej01 ::

aja se eno stvar, kak dobit ta hladilnik dol, kaj ga samo vtrgaš, dol potegneš pa bo lepilo popustilo, al je kakšen drugi postopek, ker še tega nisem delal.

lp jenej

TribesMan ::

Dela i bogvekaj. Ene pol ure, ce mas vse hladilnike pripravljene. Sam namazes s pasto in sekundnim limom v vogalih ter stisnes skupaj.

Original kuler dobis dol tako da das karto v skrinjo, pocakas da fajn zamrzne in potem s pomocjo kreditne kartice (ki jo uporabis za zascito PCBja in enega velikega izvijaca vseskupaj odlomis dol. Gre z lahkoto.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

tiborrr ::

TribesMan: I guess i am stupid :) Sorry, ampak ni polno ljudi, ki uporablja smd resistorje za voltmode, ponavadi imamo trimercke :). A tale blok je od Morphlinga?
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

TribesMan ::

Jap blok je morphlingovo delo.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Jenej01 ::

Original kuler dobis dol tako da das karto v skrinjo, pocakas da fajn zamrzne in potem s pomocjo kreditne kartice (ki jo uporabis za zascito PCBja in enega velikega izvijaca vseskupaj odlomis dol. Gre z lahkoto.

Ti to resno, joj to si nea upam it delat, ker bom ziher z (šraufencigerom) izvijacem, po kartici vrezo...

kolkokrat si ti to delal...pa kolkokrat ti je ratalo...

lp jenej

TribesMan ::

Nimaš kej s šraufencigarjem po kartici šarat... Vzami eno kredtno kartico ali kos plastike za zaščito in ga postavi pod hladilnik, potem pa vzami izvijač ga vtakni med plastiko in hladilnik in počasi nakreni... par sekund dela in zadeva gre stran.

Delal sem to že večkrat, vedno je bilo uspešno.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Jenej01 ::

ok, hvala ti, bom vido kaj bom v trgovini dobil...

lp jenej

DjTonic ::

Pa ko daješ kartico v skrinjo jo še v par PVC vrečk zavij, da se nebo kondenz nabiral. Nimaš kaj zgrešit ;>.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

NEST 06: Shark-357 zmagovalec v modanju računalnika

Oddelek: Novice / NEST
396248 (4807) Spc
»

Prestigio prenosnik (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
19517437 (9613) Utk
»

Navijanje ATI 9100 ?

Oddelek: Navijanje
8996 (821) deco16
»

Hlajenje 9800se

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
191547 (1272) MEDENA
»

Overclockan BIOS za Radeon 9100 128 Mb DDR.....

Oddelek: Navijanje
272461 (2020) TribesMan

Več podobnih tem