» »

Pregrevanje Bartona 2500+ z default coolerjem

Pregrevanje Bartona 2500+ z default coolerjem

Matek ::

Točno tako, imam Bartona 2500+ starega dober mesec in že odkar ga imam, se pregreva. Delo v windowsih poteka normalno, v igrah pa po določenem času crasha. Problem je, da ni stvar čisto nič navita, na coolerju je arctic silver 5, black shit sem seveda odstranil z alkoholom, tako da ne vem v čem bi lahko bil problem. Edina možna stvar je po moje luknjica na sredini. Cooler ima namreč vstavljen okrogel kos bakra, ki ima na sredini majhno luknjico, kot da če izrežeš kos od bakrene palice, ima stvar vidno sredino, ki je čisto malo pogreznjena. Upam, da si lahko predstavljate, stvar je bila tam že po defaultu.

Kaj torej naj storim, je to pač crappy stock cooler, naj kupim novega, ali sem jaz kje zajebal?
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

rfmw ::

kako veš, da je krivo pregrevanje CPU-ja za tvoje crashe? Kolikšne imaš temperature v idle in full load?

za crashe med igrami bi lahko bila kriva tudi grafa, a ne? da izločiš pregrevanje grafe, testiraj komp s prime95 in boš ugotovil, če ti res crasha zaradi cpu/rama/napajalnika...

kakšne imaš napetosti?

lp
Legendary 8RDA+ (reCAPed ;), XP1700+ 2108 @ 1.84 V, SLK900A AS3 @ 2500 rpm
1,5GB Samsung DDR333+Geil DDR400+SuperTalent DDR400 @ DC 200 MHz @ 6-3-3-2.5

Matek ::

Ja, sem stestiral s Prime95, s tistim maximum heat torture testom, če proc downclockam na 1100 mhz (100 fsb), potem dela, če je fsb na 133 (1900+) crashne po 5 minutah, če je na 166 pa v manj kot minuti.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Groovy ::

Spoliraj cooler, da bo čimbolj raven in probaj še 1x.
Če podlaga ni ravna in da je tam neka "luknjica" potem je to to!!

Kako je pa kaj trenutno s temperaturo procesorja, ko ni full load?
I am the captain of my soul

ginekolog ::

če druga ne pomaga ga reklamiraj.
Divers do it deeper.

xenon74 ::

kantiraj default cooler in kupi npr. zalmana 6000AlCu OEM, ki ga dobiš za 3,4k - vgradnja je itaq brezplačna.

X74
http://setiweb.ssl.berkeley.edu/team_display.php?teamid=30319

Sami ::

Ali pa še raje Zalmana 7000A-AlCu:D
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Matek ::

Ta Zalman je mel en frend na 2600+ gor, pa ga je tut malo jebalo, je moram malenkost downclockat, isti problemi kot jaz.

Trenutno se odločam med:
Cooler Master XDream II HAC-L82
Thermaltake TR2 M4
TT Silent boost

Najbolj me privlači CoolerMaster. Mnenja, izkušnje?
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Jakka ::

Kupi zadnjega. Je zelo tih.
Sam škoda k jih je zmanjkal, k sm jest kupoval, pa sem pač kupu Vulcano 12. Na min obratih je čist tiho, proc ma pa tm 40-45°c.

Mam pa enak proc kot ti.:D

Primoz78 ::

...upam da ne bo avtor jezen ce si mal sposodim temo :8) ...Pred par meseci sem nabavil barton-a 2500+ M plato pa mam ASUS A7N8X deluxe V 2.0, zadeva je navita na 2,2 Ghz pri 1,65V drgac ni stabilno. CPU temp pa je bila na zacetku tam do 40 C sedaj pa kar na 50C...to mislim v idle. A je mozno, da je to samo zaradi poletnih temperatur...? Ker cudno se mi zdi, tudi ce mam klimo paljeno na 22 stopinj, temp CPU-ja ne pade pod 46 C. Kaj bi lahko bilo narobe, da je temperatura tako narasla...? Cooler pa je Thermalright SK-7 + 80 mm YS vent.

Lp Primoz C.

Dead_Eye ::

Poglej na rebra pod ventilatorjem če je kej praha gor. Tam se rada nabere svinjarija in potem hladi slaše - meni se dvigne temp. tudi za 5C (iz cca 45 na 50). Ko spucaš uni prah na vrhu je spet ok.
The one and only


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

TT Silent Tower ali Zalman CNP6000-Cu (cilj je tišina)

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
241903 (1362) js
»

koliko naj bi bila temperatura CPUja ... ?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
222161 (1475) xenon74
»

Cooler za Extreme Overclock za bartona 2500+ (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
594095 (3250) Sami
»

Temperatura AMD Athlon 1800+

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
111003 (875) Poldi112
»

Gigabyte Nforce 7n400 - Temperatuta procesorja???

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
271823 (1375) Ethan

Več podobnih tem