» »

hlajenje plate

hlajenje plate

hasek ::

Na rebra na osnovi plosci(ASUS A7V333) se dodal ventilator 4x4 na strani ventilatorja sem nalepil plastiko ki sem jo seveda prej lepo oblikoval ter vse to nataknil na rebra osnovne plosce



Sedaj pa problem temparatura osovne plosce je sedaj celo vecja kot je bila prej (trenutno je 37 ) niikoli pa se ne spusti pod 32 to me zelo cudi ker prej ko ventilatorja ni bilo gor je bila temp tudi pod 25


aha se to ventilator je obrnjen prav piha na rebra in tudi stranico ohisja imam dol tako da zrak res cirkulira



kje sem zajebal ?

zlabo ::

A si hladilno telo snel in montiral nazaj? Verjetno nisi montiral prav in se slabo drži NB.

LP, zlabo

hasek ::

ne reber nisem dol jemal iz osnovne plosce samo ventilator sem gor montiral

zlabo ::

mogoče si rebra razmajal ob montaži ventilatorja:\ kaj pa po otipu, so rebra hladna? Ker če so hladna, verjetno nimajo dobrega stika z NB...

Konec koncev je tudi možno da se ti je fental temp. senzor ali pa da je kej softwersko narobe. Ni nujno, da je temp. sedaj večja...

LP, zlabo

hasek ::

ker porgram pa bi bil vredu za pregledovat temp ? Jaz trenutno uporabljam SPEEDFAN 4.09

Doman ::

moja temp, plate je sedaj po 4 dneh neprekidnega delovanja računalnika dobrih 63 stopink :(

hasek ::

mogoce ti to kaze procesor ali pa imas kaj narobe z programom s katerim gledas

ker 63 stopinj za plato je dosti prevec

murphyboy11 ::

kokr jst vem more bit vent obrnjen tako da odvaja toploto is reber ne pa da piha na rebra in toploto buta nazaj v rebra:\

Doman ::

pardon,,, moja napaka, temp. plate je 48 C, procesorja pa 64 stopink.

zlabo ::

@murphyboy11: Ne ne, je kar prav tako da zadeva piha na rebra. Zmeraj se je in zmeraj se bo tako delalo:P Sej pri procu ti tud piha na rebra... S tem omogočiš boljši pretok zraka in z tem odvajanje toplotne energije z reber.

@hasek: si ze potipal rebra? Pa daj za foro probi še s kšnim drugim programom, naprimer MB monitor...

LP, zlabo

hasek ::

rebra sem potipal pa niso vroca bom probal se s kerim drugim programom samo zadnje case je tak hudo vroce pri nas da se ne cudim da se comp malo greje bolj kot bi se mogo :)

zlabo ::

Če so rebra hladna sta dve varijante: -lahko da rebra nimajo dobrega stika z NB
-fuč je senzor, ali pa je problem v programu in je temp. čisto O.K.

LP, zlabo


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[Zračno hlajenje] Hlajenje Chipseta (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
9913885 (7864) Buldožer
»

a so ventilatorji dobro obrnjeni?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
242429 (1933) 5er-->
»

System temp. je večja od 50°C

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
71214 (1069) Pyr0Beast
»

Hlajenje NB

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
211188 (1079) C_maniak
»

tisje/bolje

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
241912 (1520) Bungee-

Več podobnih tem