» »

Problem z Ati AGP speed

Problem z Ati AGP speed

Suramar ::

Lep pozdrav vsem... mogoče boste znali pomagat...
Imam dva praktično identična računalnika:
Prvi:
Sapphire Radeon 9200 128 Mb ram
Celeron 2600 Mhz
QDI Platinix VE
512 Mb ram
Windows Xp Service pack 2

Drugi:
Celeron 2800 Mhz
Via P4X400
ostalo enako...

Sedaj pa vprašanje: Na obeh računalnikih imam naloženo zadnjo verzijo Catalyst gonilnikov in na prvem računlniku deluje večina iger hitreje kot na drugem (razlika je opazna na oko). Naj povem, da sta oba računalnika čista Spywara (ištalirano SpyBot, Adaware), ščiti ju antivirusni program Avast. Sedaj pa našel sem le eno razliko v nastavitvah za grafično kartico:
Display Properties, Advanced, SMARTGART(tm): je na prvem računalniku pri "AGP settings" izrano AGP speed 4x in fast write ON. Na drugem računalniku pa je nastavljeno oboje na OFF. Prav tako prvi računalnik ponuja nastavitve 1x, 2x, 4x. Drugi računalnik pa 1X, 2x, 4X in 8X, stem da sta 1X in 2X disabled. Če izberem 4X in dam aplly (kot na prvem pcju), se mi izpiše opozorilo, da se bo pc resetiral in da bo se bodo izbrane nastavitve uveljavile, če bodo detektane kot varne. No po ponovem zagonu pcja, je spet na OFF. Sumim, da tole upočsnjuje pc. Mi lahko kdo pomaga?

Hvala!

kinetik ::

Pogledu specifikacije prve plošče (no serije) in ugotovil da je grajena na intelovim 845 chip setom, to je po moje že prva možnost zakaj je hitrejši, za tiste nastavitve pa probaj v biosu naštimat, bodo prej delovale kot preko vindowsov.
nic pametnega nimam za povedati

Mavrik ::

Poglej v BIOSu če nimaš slučajno AGP accel. izklopleno.
The truth is rarely pure and never simple.

rkb2 ::

Take razlike med 845PE in VIA P4X400 ni da bi to opazil na oko - vsaj ne glede na ta test - http://www.digit-life.com/articles2/roundupmobo/i845pe-roundup.html. Čeprav pri Via čipsetih nikoli ne več kje se bo pojavila kakšni problemi.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katera Vrsta rama

Oddelek: Kaj kupiti
81303 (1068) stiff
»

Mnenje o računalniku (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
705699 (4675) Kato
»

Gigabyte 3D1-68GT (Dual GeForce 6800GT)

Oddelek: Novice / Grafične kartice
113334 (2957) MrStein
»

ATI Crossfire SLI

Oddelek: Strojna oprema
71602 (1421) jest10
»

Gigabyte ali abit ali asus

Oddelek: Kaj kupiti
151228 (967) Keyser Soze

Več podobnih tem