» »

Katera Vrsta rama

Katera Vrsta rama

stiff ::

Imam problem - nevem kateri ram bi deloval v moji motherboard :) ( OP QDI Platinix 2E-6A)

Njene specifikacije so TUKAJ
zanima pa me nakup 1 GB pomnilnika, bi bil zelo vesel kakšnega linka z ramom ki bi mi delal :)
Zdajle pa imam noter že en 256 MB DDR 333 noter.
Hvala za pomoč
  • spremenil: stiff ()

Urc ::

Verjetno bi ti deloval tudi ddr 400 če ti dela 333. Tako da poglej za DDR1 ram (poglej še na netu koliko tvoja plošča podpira max rama na slot, ker mogoče ne podpira enega 1gb modula in boš moral dat noter 2x512.

stiff ::

Sem pogledal, naj bi podpirala max 2GB, tako da to je o.k. Zdaj je treba samo še izbrat ram ki bo delal, kaj pravite na TEGA, bo delalo?

kixs ::

Da se popravim, po vsej verjetnosti bo! ;)

Plata je ze dokaj stara (letnik 2002), podpira DDR 266. Zdej, ce imas vsaj kak novejsi Bios, potem bo verjetnost, da ti podpira 1GB modul vecja. Tako ti ne preostane drugega, da probas. Ce ne bo delalo, lahko kupljeno vrnes.

lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kixs ()

stiff ::

Bios nisem nič spreminjal odkar sem kupil stvar. Si bom pa zapomnil, v primeru da bi imel težave z ramom, da ga bi updatal.
Bom počakal malo še, če bo padel še kakšen predlog oz link do drugega rama, potem pa bom šel iskat ta ram, ga dal noter in upal na najboljše :).

Urc ::

Sej nimaš kaj razmišljat z ramom. Ta link ko si dau Patriot je dobra firma, ima to kapaciteto ko jo hočeš, delovanje je pod ? kot pri vseh drugih. Lahko edino pogledaš če dobiš kje cenejše, to je pa tudi vse...

stiff ::

Sem dobil, hvala za pomoč! Sicer sem ga najprej malo prikuril, dobesedno se je pokadilo iz njega ko sem ga zaspan tlačil prejle notri. Ampak začuda dela, bom videl koliko časa.Pof*** kreten jaz. Na žalost pa ne sešteje še prejšnjega rama, ampak bom še potem preverjal pa starega vtikal nazaj noter pa bios gledal.
Hvala za pomoč

Izi ::

se je pokadilo iz njega ko sem ga zaspan tlačil prejle notri

Računalnik mora bit iztaknjen iz vtičnice pri menjavi RAMA !!!
Ni dovolj, da je samo ugasnjen, ali bog ne daj celo prižgan.

Če se je pokadilo si nekaj skuril, tukaj ni kaj debatirati. RAM se skoraj nikoli ne uniči v celoti, še vedno deluje tudi če je na njem skurjeno že polovico čipov.
Seveda pa programi delujejo zelo nezanesljivo in pri zapisovanju podatkov na disk prihaja do napak.
Obvezno testiraj RAM z kakšnim Memtest programčkom in to iz iz diskete pred zagonom sistema.

stiff ::

Hvala za nasvet, sem preveril s programom iz memtest86.com pa na srečo ni našlo ničesar. Kar je čudno ampak vredu :)
Že takoj zjutraj je bila ena pizdarija pa glih ustal sem, tako da me je šele tisti dimček zbrihtal. Si bom vsaj za drugič zapomnil. Malo, ampak res malo, se pozna da se je vodilo stopilo, to je pa tudi vse kar je vidno.

Prejšni ram mi je pa prištelo zraven, tako da se popravljam.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: stiff ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Matična

Oddelek: Strojna oprema
121695 (1254) Riff
»

katera plata s procesorjem je boljša

Oddelek: Pomoč in nasveti
343193 (2392) Ikspe
»

Servis računalnika

Oddelek: Strojna oprema
151387 (945) Hayabusa
»

Smrad, crknjena plošča sedaj?

Oddelek: Pomoč in nasveti
221611 (1151) planetparty
»

QDI matična plošča da ali ne

Oddelek: Kaj kupiti
81117 (1020) snoopy20

Več podobnih tem