» »

EVE - On Line

EVE - On Line

Rokomah ::

Je kdo v Slo, ki igra tole igro EVE on-line. Baje je zelo razširjena in še dobra po vrhu.
Če ima kdo kak info...

Hvala

Mavrik ::

Na MMORPG.org ravno dajejo ven 14 dnevni trial. Poglej pod novicami.
The truth is rarely pure and never simple.

Sami ::

Zgleda huda igra, jo bom sprobal...
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Rokomah ::

@Mavrik
Na tisti strani ni nič. Ti igraš? Imaš še kakšen info?

Zheegec ::

Mavrik - kje to, na tem pejđu je samo ena slika, ki je mailto, drugega pa ni?!
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Rokomah ::

Kar se pa tiče "EVE"...
Bilo bi fino, če bi nas bilo več saj, koliko poznam takšne igre so dobrodošla zavezništva, in kaj bolje kot nekaj slovenčkov skupaj:)
Če že kdo igra ali ima namen v kratkem začeti (kot jaz), se naj tukaj javi, da nekako skupaj pristopmo.

p.s.
strežnik je pa plačljiv, da ne bo pomote:\

Zheegec ::

Nimam mednarodno veljavne kreditne kartice :))

P.s.: Mavrik!?
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Tr0n ::

|SNap| ::

Wau, neki tazga iscem ze zelo dolgo!

Kaj pomeni da je streznik placljiv? Da kupis igro pa imas neki ala CD-KEY, in potem igras kolikor hoces, ali imas kaksno mesecno narocnino?

Ce prvo, jo kupim takoj...

Tr0n ::

Mesecna narocnina. EVE je cool za kak teden, dva potem pa postane yet-another-grind kjer se levelas tudi po vec mesecev da prides do cool stvari.

Klasicen MMORPG pac.

BigWhale ::

Najvecji problem vseh teh iger je prevelika inflacija...

Karkaterji postajajo vedno boljsi, mobi vedno slabsi, uvajanje radikalnih sprememb v igri je pa precej tezje.

Klasicni text-based MUDs tukaj z igralnostjo povozijo vse take zadeve... :P

PS: Pa se screenshoti so trapasti... vesolje je CRNO in ne polno nekih meglic in oblakov... ;>

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigWhale ()

Mavrik ::

Ups, moja napaka.
Stran je http://www.mmorpg.com in ne .org.

Oz. http://www.mmorpg.com/eve_trial.cfm je direkt povezava do strani s tem. Pri tem moraš samo ustvariti brezplačen account na tej strani in dobil boš CD-key keri dela 14 dni. Ta akcija kolikor razumem je veljavna samo do konca meseca.

BW: Glede MUDov se čist strinjam. Sem sprobal že par MMORPGjev in še vedno špilam en MUD. :D
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

Tr0n ::

Karkaterji postajajo vedno boljsi, mobi vedno slabsi, uvajanje radikalnih sprememb v igri je pa precej tezje.
Iz tega razloga mi je Guild Wars koncept vsec.

Liki s pridobivanjem levelov in itemov ne postajajo absolutno mocnejsi, le bolj raznoliki oz. imajo na razpolago vec vrst skillov, raznolika orozja za raznolike posasti itd... V bistvu si vecajo stratesko izbiro predmetov, orozij in skillov, ki jih bodo uporabljali v posamesni solo, co-op ali PvP misiji in ne moc. Tako lahko tudi kaksen level 5 igralec premaga level 20 igralca, ce ga bo znal takticno s pravimi skilli in igranjem nadigrati. Player skill vs. time spent :).

Tudi mobi imajo dostop do istih skillov ter so razlicno grupirani. Tako lahko na zelo preprost nacin dolocas tezavnosti in mozne proti kombinacije na napade monsterjev hkrati pa zvisas raznolikost posasti, tako da ne pobijas po cele dneve enega in istega moba.

Ampak ok, to je ze OT :).

Mavrik ::

To že... sam je treba moliti da ne bodo avtorji zabluzili in v expansione dali kake premočne spelle ali kose opreme, tako da potem več tisti brez expansiona ne bi bili več konkurenčni tem prvim. Kar dam stavit da se bo zgodilo.
The truth is rarely pure and never simple.

Tr0n ::

Z uradnega FAQa.

Will I remain competitive if I do not buy the expansion packs? Will I be able to compete with and against others if I have only some of the Guild Wars chapters?

Yes. Purchasing the newer chapters of Guild Wars will not make you strictly more powerful. You will have access to many more strategic options, due to the expanding nature of the skills, abilities, items and professions that you enjoy with each chapter. It would be similar to building a deck in Magic: The Gathering™: The more cards you own, the more different playing decks that you can choose from to use in the game. When you buy the chapters of Guild Wars, you will acquire a larger collection of skills and abilities from which to build your skill set, but you will not gain more power. So if you purchase a chapter and your friend does not, you will still be able to play competitively against and with one another.

Tako da brez skrbi. ArenaNet obvlada svoj posel ;).

Rokomah ::

Kaj potem, EVE ...not good?
Je vredna svojega $$$ ?

Tr0n ::

Najboljse da probas pa sam vidis :). 14 dni je vec kot dovolj da spoznas zadevo.

|SNap| ::

30 dni dobis, ne 14.

Drugace pa sploh ni poceni:
50 dni - $29
100 dni - $50

BigWhale ::

Najboljsi MUDi in Battle Tech MUXi so bili zastonj ;)

|SNap| ::

Jst igram, cist noro!

Ce kdo spila me najde pod nickom "Jaka".

Rokomah ::

@SNap
Jest sem se tudi accontal. Najdeš me pod "Rokomah". Za enkrat imam samo 14 dni časa, verjetno bom pa zakupil kasneje še za en mesec.
Če imaš več iskustev se priporočam. Jest sem čist zelen, predelal sem šele prvi trening. Zdej sem pa parkiral ladijo v doku in grem spat. Upam, da mi jo kdo ne sune:)

Je še kaj več naših fantov v tej igri?

gumby ::

slovencev v EVE je vsaj ene 30-50, samo nekateri niso več aktivni. sicer se pa igre težko naveličaš, če nekrat konkretno "not padeš":)

Exilian ::

poglejte na jokerjev forum.. je thread ene 50 strani dolg....
It's not the opensource i hate.
It's the fanclub I cannot stand.

Freelancer ::

Rokomah, prid kej na kanal Slovenia, pa ti bomo lahko pomagal, ce mas kaksna vprasanja. Malo poglej levo pod channels.
P4C@3GHz, P4P800, 1GB DDR400, ABIT Ti4200

Zgodovina sprememb…

Rokomah ::

....uaaaauuuu, fantje, tole je bombastično!!!
Igram tri dni in to kar sem do sedaj videl, že to je res OK.
Hvala za tiste linke za forum Yoker. Pojma nisem mel da je že toliko Slo fenov. Ni mi še uspelo vseh 50 strani prebrati, pa tud EVE manual še ni predelan, zato se še kr dost lovim.

Tak kot je en napisal:
...EVE sem nehal igrati zato, ker sem zanemaril fax, punco in službo!
Igral sem ure in ure, igra te čisto potegne vase...

Igral sem že X-wing, FreeLancer, Elite, Privater..., vendar kej tako dodelanega in povezanega pa še ne!
Fantje, tole je vredno svojega denarja!

Exilian ::

mah špilu 1.5 mesca pa se naveliču... skos sam rude naberat .. sploh če si noob
It's not the opensource i hate.
It's the fanclub I cannot stand.

jamiroq ::

tudi jaz sem igral približno dva meseca in sem se je ravno tako naveličal...
ne vem, sem upal, da je dober nadomestek za Frontier (oz. First Encounters), tako pa še vedno iščem kaj pametnega (in čakam na Elite 4 ;)).

BigWhale ::

Predvidevam, da precej trgujes z rudo... Mi lahko nekdo pove kako je narejen 'ekonomski' model igre? Dinamicne cene surovin, supply & demand?

PS: Vesel bi bil kaksnega screen shota... tisti, ki jih imajo tam na siteu so premajhni...

Rokomah ::

@BigWhale
Goraj imaš en link od Joker Foruma. Tam je prek pedeset strani na to temo, veliko slikic in drugih komentarjev.
Glede ekonomije, je pa vse na dinamičnem principu. Koliko igralci kupujejo/prodajajo/ponujajo, na tem se oblikuje vrednost vsega. Pa še odvisno v katerem sistemu se to dogaja. Nekje je ceneje, drugje dražje itd.
Ni pa vse v rudarjenju, kar je lahko za neke na začetku, dokler ne prideš v samo globino igre, res dolgočasno. Že samo spoznavanje vesolja, potovanja od ene postaje do druge, množico načinov igranja za katerega se lahko odločaš, mislim, da še tako izbirčen igralec, ki ga veselija seveda takšne igre, najde nekaj zase.
Sicer vsa zadeva niti ni tako poceni (14.4 EUR/mes), vendar tukaj velja, koliko denarja, toliko muzike (in še več) :) :)

Tr0n ::

In to me najbolj moti pri teh spilih. Namenoma dodajajo grind, da bi cimvec zasluzili.

Jaz sem zadevo igral 3 dni in sem skoraj znorel zraven. Hotel sem si afterburner nabavit. Najprej sem moral ko zmesan rudarit, da sem imel dovolj denarja in sem si kupil afterburn skill knjigo, potem sem dal trenirat skill in sele cez par ur zadevo koncno nabavil. Seveda spet, ce imas dovolj denarja.

Do zanimivih stvari prides sele, ko si skozi dal ves ta grind, pa se takrat moras verjetno znotraj korporacij opravljat umazano delo.

Hvala, ampak ne hvala.

Freelancer ::

Dva osnovna NPC piratka pospravis pa lahko kupis afterburner. Skilli pa pac trajajo. Cene bi ze vsi po enem tednu furali battleshipe.
P4C@3GHz, P4P800, 1GB DDR400, ABIT Ti4200

Zgodovina sprememb…

gumby ::

hja... tole je igra "na dolgi rok", ne pa za 15 minut adrenalina kot online FPS streljačine.
na začetku je vse drago, izven dosega denarnice, skilli se vlečejo... skratka rabiš neko mero potrpežljivosti. ki pa jo igra kasneje nagradi:)

če ne misliš tega igrat vsaj par mesecev (ali kakšno leto, kot jo nekateri že nabijajo :D), je boljše da sploh ne začneš

BigWhale ::

Ce bo kdo srecal koga, ki mu je ime BigWhale sem to jaz... ;>

Rokomah: Na jokerjev forum me tudi v komi ne spravis... :P

Rokomah ::

@BigWhale
Glede Joker Forum....
1. Predvideval sem,da ti bo vsaka info prav prišla, tam jih je največ, na naših tleh.
2. Hotu si nekaj slikic. Na Joker Forumu jih je ogromno, če si ti že ne ljubi mal po netu pobrskat.

Seveda je pa tvoj prosti izbor kje in kaj boš gledal, jest sem ti hotel samo pomagat.

Freelancer ::

Nekaj SS-ov:








P4C@3GHz, P4P800, 1GB DDR400, ABIT Ti4200


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Varnost

Oddelek: Informacijska varnost
1123563 (5264) techfreak :)
»

Najboljši rss/xml reader

Oddelek: Programska oprema
262203 (1800) Yeznick
»

Minty MP3 player

Oddelek: Novice / Diski
424855 (3768) Brane2
»

Modifikacija za bogove

Oddelek: Novice / Modifikacije
303132 (3066) nodrim
»

simulacije letenja

Oddelek: Igre
403613 (2636) jamiroq

Več podobnih tem