» »

problem pri peki "on the fly"

problem pri peki "on the fly"

jos69 ::

Pri peki uporabljam programa Nero in Alcohol.Pekač imam Teac 24X.
Image mi peče normalno.Problem imam pa ko pečem v 'on the fly' načinu.
Nero mi na tak način sploh ne peče oz. program mi zmrzne in CD je fuč.
Alcohol pa mi peče vendar to traja med 8 in 15 minut.
CD rom imam Teac 52X,ki se pa zelo čudno obnaša (mogoče je pa to problem).
CD rom se namreč kar naprej "zaganja" potem nekaj časa lepo bere potem pa se ustavi !!!! in stoji tudi kakšnoo minuto,pa še ful glasen je.
To me zajebava že od nekdaj.DMA imam vklopljen
Pred nekaj dnevi sem opazill,da spolih nimam secondary IDE chanel.Po restartu mi hoče instalirat neki "hdc" al kaj in potem ni nič iz tega.

kihc ::

Dej povej kako imaš enote priklopljene na ide kable. Moralo bi biti tako da cdrom in cdrw naj ne bi bila na istem kablu, oz. če sta na istem mora biti pekač nastavljen na master (tako imam jaz).

Če ti cdrom jebe vidiš tako da ti nero (al pa kaj druzga) vrže nekaj podbnega read-errorju.

/edit neki sm pozabu -> probi en cd cel skopirat na disk pa mal glej kako se zadeva obnaša.
x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kihc ()

jos69 ::

Sem že poskusil vse možnosti pa ni bilo nobene razlike.Trenutno imam CDRw kot master,CDrom pa je poleg diska kot slave.
Nero mi ne meče nobenih errorjev.
Ko skopiram cel CD na disk mi cdrom kot sem že zgoraj omenil nekaj časa bere poem pa nekaj časa stoji ......

ERGY ::

Probaj fleshat bios morda je ksn popravk za tvojo zverino ce mas od vie chipset instalaj zadnji driver via4.51.:)

LP ERGY

pviran3 ::

Pa se cd pri delanju image datotek vrti konstantno? Če se ne, potem je tako, pa se buffer na on the fry sprazne in rw nima več kaj zapisovati na cd, azto nastajajo napake. Priporočam, da zmanjšaš hitrost peke rw-ja, da bo cd-rom lahko dojemal pekač.

Buffer bralni in pisalni morata biti polna
Prav pride tehnologija buffer underburn protection

Poglej tudi na hitrost diska, saj je tudi ta pomemben. Naštiman mora biti na ultra ata 100, 133..., kolikor ti pač podpira.

bistvo:
Pri on the fry mora cd-rom dojemati cd-rw, drugače je pečeni cd fuč!!!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

TEAC W540E mi prepočasi peče ! (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
524661 (3704) sidney
»

BUFFER UNDERRUN

Oddelek: Pomoč in nasveti
181508 (1185) Kriko
»

Svaka čast tistemu ki reši.... (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
593673 (2639) ~Panter~
»

Neenakomeren pretok podatkov v CloneCDju :(

Oddelek: Pomoč in nasveti
321713 (1347) AnWar
»

CD-RW Plextor problem

Oddelek: Strojna oprema
151450 (1211) dynamite

Več podobnih tem