» »

Task Manager (ikonca)

Task Manager (ikonca)

BoBi ::

Ko odpreš Task Manager se prikaže ikona zraven ure. Vendar pa se pri meni to ne zgodi vedno, tako da moram parkrat odpret TM, da se končno prikaže ikona. To se dogaja tudi na drugih računalnikih. Je mogoče kakšna rešitev, da bi se ikonca prikazala vedno v prvo, ker mi gre na živce, da moram večkrat odpirat?

Aja, WinXP, SP1, vsi popravki ...

cortez ::

Bobii!!!

Glede na staž sm mislu, da to obvladaš ?

˝Ko odpreš Task Manager se prikaže ikona zraven ure.˝ Po defoltu se to ne pokaže. To moreš Ustvarit. Na namizju nared novo bližnjico (C:\WINDOWS\system32\taskmgr.exe). potem pa z DK odpri to bližnjico in pojdi na properties. Tam pod polje run zamenjaj z : Minimized! . Celo bližnjico pol prenesi al pa kopiraj v Start meni.

Pomenbno : pod Options moreš met v TM vse obkljukano (predvsem 2 in 3 postavko).

romario ::

kaj te govoriš ti?

BoBi ::

Ni problem v kljukicah in bližnjici, problem je v tem, da je to verjetno kakšna napaka, ker se včasih pokaže, včasih pa ne. Potem parkrat zaprem in spet odprem in enkrat se pokaže ikonca. Če spet zaprem in odprem ni nujno, da se bo spet pokazala.
Kakšen poseg v registry al pa kej?
Se to še komu dogaja?

cortez ::

Ne, noben poseg v registru!

A zdej ti prikaže avtomatsko, ko zaženeš Win XP?

ElectricMan ::

ja js mam isti problem, kot jo imaš ti bobi. Še nisem našel rešitev ta problem, verjetno je to kakšna napaka.

BoBi ::

Ne zažene se mi avtomatsko, tega sploh nočem. Zaženem s crtl+shift+esc. (Bom šeenkrat razložil, ker eni očitno ne razumejo problema.) Odpre se okno Task Managerja tako kot je treba, vendar pa se včasih pokaže ikona zraven ure, včasih pa ne. Zato, če ni ikone, TM zaprem in ponovno zaženem z namenom, da se prikaže ikona. To dela po naključju. Včasih jo pokaže v prvo, včasih v tretje, včasih pa v petnajstem poskusu.
Najeda mi to, ker je to vedno prva stvar, ki jo odprem.

cortez ::

ma tisto se ti vedno pojavi!

samo če ti PC zašteka, pol pa ti ikone zginejo, pol se ti ne pokaže!

Če ne pa pejdi na Start> Properties>Taskbar>Customize pa pri ikoni TM daš Always HIDE !!!!

Mater eni komlicirate.

alesrosina ::

oziroma bolje receno "allway show", ostalo sledi tako kot ti je rekel cortez

BoBi ::

Em, nimam obkljukano 'Hide inactive icons'. Nisem ravno začetnik, tako da take in podobne reči poznam. Bolj me zanima, če je Microsoft že dal kakšen popravek ali rešitev za to.
Pa kaj se to dogaja samo pri meni (pa pri ElectricManu)???


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows obstane

Oddelek: Pomoč in nasveti
5670 (551) reeves
»

TeŽava z ikonami na namizju

Oddelek: Pomoč in nasveti
132156 (2033) k4vz0024
»

Tiskanje dokumenta ob določenem času

Oddelek: Pomoč in nasveti
5853 (748) sverige
»

Zakaj se mi na namizju ne pokažejo ikone in opravilna vrstica start

Oddelek: Pomoč in nasveti
61909 (1848) Stratus
»

internet povezava

Oddelek: Pomoč in nasveti
6807 (675) Tr0n

Več podobnih tem