» »

TeŽava z ikonami na namizju

TeŽava z ikonami na namizju

almire ::

Samo zanima me če mogoče kdo ve kaj bi lahko bilo narobe, da mi prenosni računalnik ko ga zaŽenem vse normalno dela ampak mi ne pokaŽe ikon na namizju? Moram z windows task managerom si pomagat da lahko grem na internet ali kaj odprem na računalniku, sploh mi ne prikaŽe ikon ki sem jih imel prej na namizju! Hvala vsem vnaprej za pomoč, upam da mi bo kdo znal svetovati kako in kaj da se mi vrnejo vse ikone na namizju!

mgermo ::

Za začetek izključ caps lock.

Zgodovina sprememb…

almire ::

se opravičujem, nisem opazil...kaj je možno kako povrnit vse ikone na namizju pa orodno vrstico??

NeMeTko ::

Ne more izklopiti Caps Lock, ker ne vidi ikone za to :))

Zdej pa zares: Na omizju z miško desno klikni in izberi 'pogled' potem pa poglej, kaj ti ponudi - ne boš verjel, prikaže se možnost 'prikaži ikone omizja' (ali nekaj podobnega - imam ANG verzijo, pa ne vem na pamet kako so to prevedli).

almire ::

sem že probal večkrat pa mi sploh nič ne deluje ko klinem desni z miško nič se mi ne odpre...to sem tudi sam pomislil da kliknem desno na miški pa izberem nastavitve pa naj prikaže ikone ampak sploh nič ne dogaja ko kliknem desno na miški nevem kaj naj še nardim...

almire ::

kaj ni druge rešitve? namreč imam veliko nujnih poslovnih podatkov in mi nebi pasalo da vse izgine....a je možno kako popravit brez formatiranja???

SLO_Matej ::

Obnovitev sistema?

Zgodovina sprememb…

almire ::

SLO_Matej je izjavil:

Obnovitev sistema?


lahko malo bolj podrobno opišeš???

HighBane ::

Kaj samo ikon ti ne pokaže ali tudi orodne vrstice?

SLO_Matej ::

almire je izjavil:

SLO_Matej je izjavil:

Obnovitev sistema?


lahko malo bolj podrobno opišeš???

http://zmaga.com/content.php?id=2401

almire ::

niti ikon niti orodne vrstice, samo slika ozadja in to je to

HighBane ::

To bi znalo pomenit, da ti "explorer.exe" process ne laufa. Bo treba malo pogooglat, ker na pamet ne vem rešitve.
To rešitev sem dobil med prvimi zadetki

1. Let's first start the computer, once the comp boots to the desktop, press Ctrl+Alt+Delete to bring up Task manager
2. Under Processes tab, check if the explorer.exe process is running
3. If it's not, then cilck File-> New Task, type explorer.exe and click OK.

Once it is done, check for these steps:

Start > Run , type in 'regedit' (without the quotes of course) in the search box .


(can also get run by going Ctrl+Alt+Del>file>NewTask (run))


Go to the following in the registry editor:
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon.

In Winlogon, on the right side, there should be a value called "Shell".
Double click this value. Make sure only 'Explorer.exe' is the value of Shell, if anything else is there , simply delete it and leave 'Explorer.exe' .
Restart the computer for the changes to take effect.

Important This section, method, or task contains steps that tell you how to modify the registry. However, serious problems might occur if you modify the registry incorrectly. Therefore, make sure that you follow these steps carefully. For added protection, back up the registry before you modify it. Then, you can restore the registry if a problem occurs

I suggest you to download and install WSE, scan for the trojans

Thanks and Regards,

Azam - Microsoft Support.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: HighBane ()

NeMeTko ::

Še dobro, da se je spomnil, da tudi orodne vrstice ni....

Definitivno explorer.exe ne laufa (ali pa je odbluzil).

To sicer lahko preveriš tako, da poženeš Task Manager in pod procesi poiščeš, če obstaja explorer.exe.
Task manager poženeš tako, kot je HighBane skopiral zgoraj, preko ctrl-alt-del ali pa še bolj direktno s kombinacijo shift-ctrl-esc.

Če med procesi vidiš explorer.exe, ga ubij (je odbluzil) in ga ponovno poženi iz Task Managerja (na prvem zavihku spodaj 'novo opravilo').
Če explorer.exe ni med delujočimi procesi, potem ga samo poženi, kot zgoraj navedeno.

Če se ti je stvar dogajala pri vsakem reštartu, potem sledi navodilom, ki ti jih je HighBane skopiral in preveri, če je v registry pravilno zapisan pod Shell.
Če slediš tistim navodilom do konca, bi se moral rešiti tega problema.

k4vz0024 ::

Da ne odpiram nove teme.

Če grem v Win 7, v safe mode, vedno pri nalaganju na desktopu moram z desnim klikom prikazati ikone. Problem je v tem, da se taka nastavitev ne shrani.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Virusi in druga svinarija

Oddelek: Pomoč in nasveti
323990 (2916) grofsi
»

težave z win xp-obnovitev sistema nujno

Oddelek: Pomoč in nasveti
51146 (1102) zan126
»

problem pri windows XP (taskbar)

Oddelek: Programska oprema
81841 (1680) Dr Živago
»

Ikone v win XP izginile po uporabi programa Spybot Search & Destroy. Kako dobiti ikon

Oddelek: Pomoč in nasveti
52133 (2089) riba43
»

Namizje brez ikon in orodne vrstice

Oddelek: Pomoč in nasveti
61810 (1650) PineApple

Več podobnih tem