» »

TV cez mejo s Hrvasko?

TV cez mejo s Hrvasko?

Hans_the_butcher ::

Zanima me kako je s tem, ce peljem tv+xbox star priblizno 1 leto na hrvasko cez mejo. Ce vse skup prijavim, koliko casa so te naprave lahko tam? Zanima me kaksne posledice me doletijo, ce peljem cez brez prijave pa me dobijo? Ter ali ce recimo jaz recem, da bi ta TV za vedno pustil v apartmaju, kaksno vrednost bi moral placat na carini?

Hvala za odgovore. Izkusnje s tem zazeljene:).

OZZY ::

ja ga boš mogu prijavit, ker v nasprotnem boš plačal kazen.

SAmo zdej kako je z tem ne vem čisto natančno vem pa da se lahko plača določen davek na to, da ga uvoziš (se pravi njihov ddv na TV) , ki ga nato dobiš nazaj ko tv odpelješ iz države.
Go with the flow.

Mercier ::

Najbolje se je pri njih pozanimat prej, koliko te bi koštalo za konkretno stvar. Najdi eno številko ( klik), pa jih gnjavi.

Meni je eno dekle htelo enkrat ocarinit dve sekiri kupljeni v paketu (neka posebna ponudba, zlepljeno s selotejpom, bagatela, par tisoč tolarjev). Sem pa pozabil, kaj se je na koncu zgodilo.

edit:
pri njih = pri nas, saj vedo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mercier ()

filter ::

Ahoj. Glede TV in Xboxa je stvar sledeca. EU ima s Hrvaško interim trgovinski sporazum. Ergo: V tem sporazumu je protokol (mislim, da št. 4, vsaj tak je bil med SLO in HRV do 30-04-2004) o poreklu blaga, ki opredeljuje preferencialno trgovino med obema partnericama. Torej, na meji je stvar sledeča: na meji lahko ustno deklariraš, da sta TV in X-box unijskega porekla in carinik te bo spustil cez brez carine. Sta pa tu dva keča:

1. blago mora biti namenjeno v nekomercialne namene (kar je - staro 1 leto; ne peles 5 xboxov ampak samo enega),
2. vrednost blaga je lahko do 1.200 EUR (na carinarnici imajo neke cenike, kjer okvirno preverijo vrednost).

To je določba tam nekje okoli 25člena Protokola, ki opredeljuje izjeme o potrdilu o preferencialnem poreklu, kjer sta izjemi pošiljke po pošti in osebna prtljaga.

Ampak pogoj je, da na meji ustno deklariraš, da je to unijskega porekla.

Lp, Filter


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Prenosnik - Avstrija

Oddelek: Kaj kupiti
274533 (1785) flipflop
»

Kolko ti carina vzame?

Oddelek: Kaj kupiti
194070 (3476) Trdi
»

On line trgovine?!

Oddelek: Kaj kupiti
101754 (1624) Trdi
»

Kupovanje iz tujine

Oddelek: Kaj kupiti
172967 (2704) andrej
»

Kolikšna je carina za printer?

Oddelek: Pomoč in nasveti
81815 (1717) BlackHole

Več podobnih tem