» »

Word

Word

LukaVi ::

zanima me kak v MS Wordu napišem meter na kvadarat (m2) in kak napišem številko spodaj npr. : h2o. ?
lep pozdrav

Brilko ::

Označiš črko in greš Oblika in potem Pisava ter daš nadpisano/podpisano (v ang sup/sub).

Slowenc ::

Za nadpisano: pritisneš skupaj CONTROL in tipko zraven Backspaca.

Za podpisano: pritisneš CONTROL in Shift in 0.

To je najlažji način ki ga poznam.
Skiny gate.

Hair ::

Če se ti da, si tole uštimi pa pol samo klikaš.

-desni klik na orodno vrstico
-"po meri"
-v desnem oknu izberi "oblika"
-levo pa poišči svoje (nadpisano, podpisano)

Zdej ga pa samo "primi" pa povleči nekam na orodno vrstico.

LP

globoko grlo ::

al si pa shortcut nardiš, jest mam alt+2 in alt+3 in maš kvadrate in kubike

pitbul ::

Lahko uporabiš tudi orodje equation Editor. Insert-Obejct-Equation editor object. Je zelo priročno MS orodje za oblikovanje vseh matematičnih formul, ipd.

nere ::

Jaz bi rabil pomoč v zvezi s tabelami(za statistično nalogo):

Imam eno tabelo: v prvem stolpcu seznam krajev, pri vsakem kraju še trije podatki (trije stolpci)... a, b, in c

Moram narediti še eno tabelo, kjer bo v prvem stolpcu ime kraja z zaporedno številko spredaj(prva vrstica 1., druga 2., ...) in v drugem stolpcu podatek c-iz prve tabele. Kraji pa morajo biti razvščeni po vrednosti c od tistega z najmanjšim c do tistega z največjim c.
(Prva tabela ima 4 stolpce, druga samo 2.)


Pomoč v Wordu je eno norčevanje iz uporabnikov, zato sprašujem tukaj.

Hvala lepa!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nere ()

nodrim ::

kaj pa tebe sploh zanima?

kako narediti tabelo ali kako jo sortirati??

tabelo narediš prek menija tabela ali z gumbom v orodni vrstici...

pomembno je samo, da določiš število stolpcev... vrstice itak dodajaš sproti, ko vnašaš podatke..

na koncu tabele dodaš vrstico tako, da si v zadnji celici in pritisneš tipko TAB, ki jo tudi sicer uporabljaš za premikanje v naslednjo celico... lahko pa uporabiš meni Tabela in ukaz Vstavi in izbereš primerno...

tabele sortiraš tako, da klikneš v stolpec, po katerem želiš sortirat (nič ne označuješ, samo kazalka naj utripa v želenem stolpcu) --- potem v meniju Tabela izbereš ukaz Razvrsti in nastaviš želeno...

nere ::

ok, mene zanima kak ukaz je za razvrstiti, kakšna je formula

ally ::

izberes podatke v tabeli, ki jih hoces razvrstiti, nato pa kliknes tabela/sortiraj (table/sort)

nodrim ::

pa o kakih formulah govoriš.. to ni Excel.. pa še tam se ne sortira s formulami...

evo, ti kopi-pejstam moj zadnji odstavek

tabele sortiraš tako, da klikneš v stolpec, po katerem želiš sortirat (nič ne označuješ, samo kazalka naj utripa v želenem stolpcu) --- potem v meniju Tabela izbereš ukaz Razvrsti in nastaviš želeno...

pa dej preber drugič cel post no :\

nere ::

ok hvala, sem mislil da je treba s formulo, nisem imel worda takrat pri sebi...


še nekaj me zanima: kako se naredi da ko greš na menije Tabela, Datoteka... da se ti pokažejo vse možnosti, namesto da jih vidiš samo nekaj in se ti vse pokažejo šele ko greš na tisto puščico na dnu?

nodrim ::

jao, bre... kaj ko bi najprej po helpu kej prebral, ker ni spet tolk glupo napisano... sam iskat moraš znat ...

za te menije pa najlažje z desnim gumbom klikneš na katerokoli orodno vrstico in izbereš zadnji ukaz Po meri .../Custom ...

na čisto desni kartici izbereš vedno prikaži vse menije .. :\

neres ::

Kako pa se vstavlja nove podatke v grafikone?

Imam namreč te tukaj grafikone, kjer se to ne da (najbrž). So zaklenjeni ali kaj takega? Kako se jih odklene? Noter bi dal samo nove koordinate.

Kako pa se sicer naredi tak grafikon najbolj enostavno?


Hvala lepa!

neres ::

Kakorkoli... sem rešil to, našel ene variante.

...oddahnjenost...:)

neres ::

OK, še eno vprašanje(formule, tabele):

Kako v formuli napišem, da se samo izračuna v stolpcih? Tukaj.
Na koncu mora biti še seštevek vseh vrednosti.


In pri drugi nalogi tudi ne znam.(Je že rešeno ampak moram jaz imam svoje podatke.) In kaj je s temi naključnimi vrednostmi...?

(Pač, se mi malo mudi in se mi ne da študirat Worda, ker imam druge reči za študirat.)

Najlepša hvala!


Še enkrat link , če prvi ni delal.

neres ::

Gor.

Še enkrat, tokrat stalen link do wordovega fajla.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

dalinc za televizijo navodila

Oddelek: Pomoč in nasveti
207020 (5762) sebek1
»

OpenOffice.org 2.0 in razvrščanje

Oddelek: Programska oprema
83024 (2378) marvin42
»

Težave z grafično kartico ( čudna slika)

Oddelek: Pomoč in nasveti
9985 (859) radiator
»

Moj program če koga zanima :)

Oddelek: Programiranje
342452 (1614) CWIZO
»

Za tiste ki se spoznajo na MS Access!

Oddelek: Pomoč in nasveti
91387 (1230) romario

Več podobnih tem