» »

Za tiste ki se spoznajo na MS Access!

Za tiste ki se spoznajo na MS Access!

romario ::

Npr. da delam Obrazec iz ene tabele in ene poizvedbe. Ali je možno, da nato v ta obrazec (v načrtnem pogledu) dodam še kako stvar iz ene tretje poizvedbe?

lp

romario ::

torej na tej sliki sta uporabljeni ena tabela in ena poizvedba:



Kako bi še sedaj dodal skupni znesek? Naredil sem novo poizvedbo kjer je to izračunano ampak kako dodam v ta obrazec?

lp

Fuzz ::

V Subformi dodaš v Form Footer nov textbox in vanj vpišeš forumulo za izračun. Naprimer v tvojem primeru =sum([enačba])
na mesto [enačba] skopiraj kar formulo za izračun Zneska iz glavnega dela forme.

romario ::

mam slo verzijo accessa pa je kriza, nič se ne znajdem

romario ::

kak se npr. vnost v tabele "resetirajo"? Tak kot je na sliki npr. ID 3, bo naslednji samodejno 4 itd. Jaz bi pa rad da se nekak resetira in se začne spet pri 1.

lp

Fuzz ::

Vnose v tabelo, t.i. ID-je ne moreš resetirat. To imaš ti najbrž izvedeno z Autonumber in vsakič, ko narediš nov vnos v bazo bo številka oz. ID večji za 1. Verjetno imaš to nastavljeno kot tvoj primarni ključ??

Kar se pa tiče prejšnjega posta, pa vnesi formulo za seštevanje v Nogo podforme... ne vem, če je tako v slovenskem accessu...

romario ::

to je neverjetno slabo prevedeno v slo jezik...npr. funkcije so nekatere napisane po slovensko nekatere pa angleško zdaj pa se naj človek znajde...

romario ::

kako pa npr. v neki poizvedbi združim vse zapise po njihovem imenu? Npr. namesto da 4krat piše hruška in poleg koliko sem jih kupil, naj piše samo v eni vrstici hruška, poleg pa vsoto vse nakupov.

bostjan11s ::

ok takle je

hipotetično, če hočeš iz bilokaterih tabel spravit poizvedbo skup(cena je nekje, količina drugje) preprosto v načrtovalskem pogledu napišeš v praznjo sosedji stolpec(1 stolpec= tabela v kateri imaš ceno, 2 stolpec količina) torej 3 stolpec tole=

Znesek [naziv tabele kjer je cena].[ime stolpca kjer je cena zapisana]*[naziv tabele kjer je količina].[ime stolpca kjer je količina zapisana]


če imaš v 1 tabeli vse potrebno lahko spustiš naziv tabele kjer je cena.

aja za razvrstit podatke pa uporabiš znak SUMA, zgoraj v orodni vrstici se pokaže, klikneš in doda v stolpec, kjer so pogoji še en stolpec, v priročnem meniju zbiraš med raznimi združitvami po raznih kriterijih.
še nekaj, če imaš kak pogoj dodatno zapisan mora bit v tistem stolpcu skupno( SUMA) obvezno oznaka "kjer" da ti gleda pogoje.

v bazi northwind:
poizvedbe, novo, pogled načrta, (pogledaš relacije med tabelami-orodni gumbek relacije) bomo zbrali tabelo PRODUCTS in ORDER DETAILS in stolpec PRODUCT NAME iz 1 tabele ter UNITPRICE in QUANTITY iz druge. Napišemo v 4 vrstici tole: znesek: [order details].[unitprice]*[quantity
poženeš in dobiš .
za združevanje pa klikneš na znak suma. Aja sem pa pozabil kaj potem napišeš tam, da ti požene delne vsote......
Upam da sem ti lahko kaj pomagal....

LP
Bostjan

romario ::

Hvala Boštjan!

Imam še eno vprašanje....npr. da ko uspem vse tabele, poizvedve, obrazce in poročila skonfigurirat tako kot želim, ali je možno nato to Accessovo datoteko nekak pretvorit, da bi enako delovala na kakem računalniku brez MS Office?

lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

MS Access (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
647063 (5121) travica
»

Baza & c#

Oddelek: Programiranje
214012 (3070) xardas
»

[Oracle] Osnovno povpraševanje problem

Oddelek: Programiranje
151790 (1431) zdravc
»

Access- relacije

Oddelek: Programiranje
141867 (1708) ghost
»

[Access, Sql] Pogoji pri poizvedbah

Oddelek: Programiranje
51355 (1264) appz

Več podobnih tem