» »

Brnenje v zvocnikih

Brnenje v zvocnikih

Pirihx ::

Imam problem z zvocno kartico integrirano na plošči. Ne vem ce sem ploščo pravilno ozemljiv na ohisje. Ko je racunalnik uzgan mi v zvocnikih mocno brni (matična plošča je ABIT - NF7). Kako naj resim ta problem??

gismo ::

kadar men brni v zvocnikih je zato, ker konektor od zvocnikov ni dost zataknjen v matično (sicer mam abit rda3+=

gismo

Business ::


Ne vem ce sem ploščo pravilno ozemlil

Kako si pa zvezal? Imam enako ploščo pa nič ne brni!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Business ()

Pirihx ::

Plosco sem z unimi plasticnimi in kovinskimi vijaki privil na ohisje. samo baje da nisem pravilno jih dal gor. Namrec na nekaterih luknjah na plosci je baje masa ki mora bit z kovinskimi vijaki pritrjena na ohisje. Zdaj pa nevem ce sem na prave luknje dakl kovinske vijake. Ce lahko pogledas na tvoji plosic kako je privita na ohisje bi ti bil zelo hvalezen.

LP, pirihx

Business ::

Mislim da to ne bi smel biti problem. Če ti brni samo, ko je PC- vklopljen, je lahko možnosti več.
1 Preveri kable. Možno je, da je kateri kabel zanič oz v kratkem stiku.
2. Koliko imaš stare zvočnike? ( življenska doba elektronike je približno 5 let. Po tem času lahko pričakuješ, da se iztrošijo elektrolitski kondenzatorji, kar povzroči nestabilno oz. nepravilno glajeno naptetost, ki povzroči brnenje.
3. Preveri, če so pravilno naloženi gonilniki zvočne kartice. ( jaz bi jih uninstalliral in ponovno z originalnega CD-ja )
4. Poizkusi ma izhod zvočne kartice priklopit slušalke, če še vedno brni, potem je nekaj narobe z zvočno kratico ali nepravilno naloženimi gonilniki
Če ne brni, potem so krivi lahko kabli ali pa ojačevalnik zvočnikov.

Malo preveri pa javi kaj si ugotovil.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Logitech z5500, pomoč pri digitalnem načinu

Oddelek: Zvok in slika
382797 (2220) 2mlavric
»

brum v zvočnikih kriv je štrom!

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
418404 (5625) settler
»

Ali se splača nakup zvočne kartice?

Oddelek: Zvok in slika
10928 (613) -ninja-91-
»

Kar naenkrat se mi je začel pojavljati brum zakaj?

Oddelek: Pomoč in nasveti
231962 (1510) multiscan
»

Nula na ohišju ???

Oddelek: Strojna oprema
152287 (1975) gumby

Več podobnih tem