» »

NEST.2004 - Dedicated game serverji

NEST.2004 - Dedicated game serverji

Matek ::

Vsi, ki ste se prijavili na NEST in greste tja tudi v želji, da bi odigrali kakšno streljačino, ste najbrž prebrali, da bodo postavljeni naslednji strežniki:

# Quake 3 Arena
# Unreal Tournament 2004
# Soldat
# Half-Life: Counter Strike
# Wolfenstein: Enemy Territory
# COD
# Tetrinet

Tisti soldat sicer ne vem kaj dela poleg :P. Lets get to the deal, večina naštetih iger je v multiplayer svetu že izredno popularna, ampak pri množičnem nabijanju po medmrežju se pogosto odkrije dosti bugov in mnogi igralci zahtevajo razne nove funkcije v igrah. Zato nastane dosti multiplayer modov, pa ne kakih total conversionov, ampak predvsem kaj v stilu OSPja za quake in še mnoge igre, pač modi, ki odpravljajo buge, dodajajo kake manjše fore v igro in nasploh le izboljšajo celoten občutek igranja. Prosil bi ljudi, ki igrajo katero od naštetih iger malo resneje, da sem napišejo kateri popravek in kateri mod (čse sploh kateri) se največ uporablja na sceni, katere mape se predvsem igrajo in kakšni načini igranja se uporabljajo. Pričakujem poste v stilu:

Pozdravljeni, že 3 leta igram RTCW, najboljši je seveda svež patch 1.41, na serverjih pa je ponavadi OSP mod (0.9), redkeje tudi shrub. Največ se igrajo originalne mape, včasih pa tudi tiste iz GOTY packa, najpopularnejše tri so base, beach in village, skoraj vedno pa igramo v načinu stopwatch. Upam da sem pomagal, se vidimo na NESTU!

Poleg omenjenega pa lahko v to temo seveda napisete čimveč predlogov in vprašanj o vsem, povezanem z omenjenimi strežniki, da jih bomo lahko čimbolj prilagodili.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.
  • spremenil: Matek ()

Matjazy ::

A soldat je pa za tiste z 486tkami? >:D

Jst sem soldata igral neki časa (pa ne zarad nezmogljivosti compa :\ ) pa je kr ql, samo sem mel dve verziji čist različni...

PS: po mojem brez UT (classic) serverja ne bo šlo... (oz bo privat postavlen :) )


sicer pa kaj bluzim, mene itaq ne bo tam 90%.

Matek ::

Ja, soldata sem tudi jaz igral, ni slaba stvar, ampak vseeno, ni bil neka grozno oboževana igra, če rečeš ljudem kaj je Q3A vsi vejo, če rečeš kaj je Soldat jih pa večina zazija.

To glede UTja se pa strinjam, napišite enako prosim tudi za UT, če kdo pozna.

Sicer pa to, če boš tam ali ne ni pomembno, tudi če te ne bo, lahko kaj predlagaš ali vprašaš, pač v dobro tistih, ki bodo prišli ;) .
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

WarMaker ::

Ja... za UT mora bit...

BigWhale ::

IL2?

Jaz sicer ne bom imel masine zraven ampak nekaj kandidatov pa se mi zdi da je... :)

frenk ::

je jest sm kandidat za "noob il2" server:D...bom na nestu ubrisal prah z joysticka:)

B_U_R_I ::

ej ka pa kašn CS server ?

LapD ::

# Half-Life: Counter Strike
ni to to?:\

BaRtMaN ::

BigWhale: ali3n je nekaj govoril, da bo privlekel s sabo in postavil namenski strežnik. Sicer pa ni velikega problema, če nekdo hosta in igra.

Matek ::

Hmm, če je to res, potem je nesmiselno. ali3n naj raje pride kak dan prej s CDjem, pa bomo postavili še IL2 server na ST mašine. Če je zanimanje, zakaj pa ne?
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Gapi ::

A igro Soldner kdo pozna ? Mislm ker tist Soldat je res mal star
No person is rich enough,to buy back his past.

Microsoft ::

Sicer se nevem, ce bom prisel, ampak me pa preseneca, da ni BF1942 (ali pa BF1942 SW).:\


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

frenk ::

še en glas za BF 1942 SW

DjTonic ::

BF1942/SW, Jimi zakaj pa nebi prišel?

Matek ::

No dajte poleg vseh teh predlogov (predvsem za UT in CS) napiset poleg specifično kake strežnike bi želeli videt, saj sem vam dal primer v prvem postu pismo ;)
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

strle12 ::

Eno vprašanje a so dovoljene piratske igre!!

Al sam originali!!
Postati velik je veliko dejanje!!
Da si velik pa so le sanje!

Primoz ::

seveda rabiš original ;)) Le kje bi lahko dobil piratsko verzijo. Ampak pregledoval ne bo pa nihče... vaš računalnik je pač vaš računalnik (razen če je poln virusov).
There can be no real freedom without the freedom to fail.

Matjazy ::

Ja itaq da rabiš samo originale. :D >:D

(mnja... samo da se vama ne bo kdo smeju k bota mala originale.. več k 2 takih pomojem itaq ne bo. :D razen kazga posameznga špila... >:D )


za UTja... po mojem na LANih najbolj zažge CTF... zdle ne vem katere dodatne mape so najblj popularne, ker jih že doooolg nisem nič zraven dajal... saj so tu original kar OK. :) Za ogrevanje pa mogoče deatmatch... oz team deathmatch (če se ljudje poznajo se mi zdi da je lažje). :)

Drugač pa... UT classic... če znaš s sniperco delat ti še na blizu s flakom 0 ne morejo. >:D

Jakka ::

Glede UT (Unreal tournament brez kakih cifer), sem ga kr dost preigral in najbolj sede kak CTF al pa DM, kdaj tut TDM. Drugi načini se mi ne zdijo preveč zanimivi.

Folk bo z veseljem igral, če bo postavljen server bo pa še boljš. Mape lohk jest zrihtam, mam velik dobrih CTF map pa še neki DM map. Splača se uporabit kot mutator map voting, pa kak instagib kdaj, če bo folk za. Pa seveda patch 4.36.

Še en razlog več, da prvlečem dol še eno kišto sam za UT z voodoo 3 3000 seveda. >:D

c3R4R ::

Igram COD. Na serverjih se uporablja PATCH 1.4 (30MB). Najpogosteje se igra Search and Destroy, Headquaters, Team Deathmatch, skoraj nikoli Behind Enemy Lines.. Najpogosteje se igrajo naslednje mape: mp_carentan, mp_dawnwille, mp_pavlov, mp_depot, ... (naj še kdo kaj doda ali me popravi, če se motim)...

:)
Zaradi neurij imajo hrasti globje korenine.

BaRtMaN ::

TeamSpeak bi tudi lahko bil. ;>
Pač sobe za vsako igro posebej, potem pa še podsobe za nasprotne ekipe.

frenk ::

crilin: to si pa tko lepo napisal da bo MMM res vesel:)

jest bi tud glasoval za teamspeak...zna bit zanimivo se pogovarjat s svojim sosedom:D

c3R4R ::

Jst sm se držal navodil.;)

Ja, pozabil sm še na team speak. Predlagam Ventrilo, ker se mi zdi, da se za špile največ ta program uporablja. Pa še neki. Pri postavljanju serverja vključte PunkBuster, da preprečite goljufanje tekmovalcev.
Zaradi neurij imajo hrasti globje korenine.

Matek ::

Jaz sem tudi za ventrilo, ima dober zvok in na lanu bandwidth ni problem :>

Punkbuster bo seveda vklopljen in posodobljen, drugače bodo pa še tajni policaji patruljirali okoli in če vidimo koga z wallhackom ga vržemo ven. >:D

Drugac pa go criLin! Še takih postov! :P
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matek ()

ali3n ::

IL2 dedicated je Windows only - zaenkrat; če bi na razpolago kaka Win Slotech mašina, pol pridem samo s cdjem (bi mi pasalo), drugač moram pa še eno mašino tovort (tud ni tak problem).
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Gandalfar ::

vsaj ena windows masina verjetno bo

PaJo ::

Bomo poskrbeli, da bo se kaki win2003 server, seveda legalen:D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

Z-lot ::

Bi bil kdo za ustanovitev NEST Bombing run teama v UT 2004? ;)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Večigralstvo za začetnike :]

Oddelek: Igre
1451894 (25230) Tilen
»

Katera igrica je najboljša za igro prek interneta? (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
676227 (4505) PaX_MaN
»

Igre za lanparty

Oddelek: Igre
322049 (1462) Gwanaroth
»

Zakaj je BF vietnam beden.

Oddelek: Igre
111312 (1129) SuperStipe
»

Slo-Tech Lan 2003 - Katere igre? (strani: 1 2 )

Oddelek: Slo-Tech
565324 (4089) ferjan

Več podobnih tem