» »

Diski (Dinamicni???wtf) & WinXP = velike tezave

Diski (Dinamicni???wtf) & WinXP = velike tezave

Macketina ::

S kolegom precej prenasava podatkov preko racka, zato imava kompatibilne racke ter posebni disk za v rack (vsak svojega).Vsi OSji v storiji so WinXP pro,minimalno SP1.
Tezave so nastopile ko sem na svojo masino namestil WinXP ter na novo formatiru moj rack-disk.Meni dela brezhibno v racku.TODA,ce ga nesem k kolegu, ga Device Manager + Bios + Disk Managent + WinXP na splosno PREPOZNAJO, toda ne pustijo dostopa do njega.Kajti disk je "DINAMICNI".In kaj je dinamicni disk???To napise ko das Computer Management-->Storage-->Disk Management, kaj pa to pomeni nimam pojma.
Kolegov rack-disk NI dinamicen.Pri njemu dela ter se pri enmu kolegu tudi dela in dela tudi pri meni.Ocitno, ker ni dinamicen ampak je BASIC;( sedaj ima ta kolega se en disk (ima dva kompatibilna recka) ter se dodaten nov 80GB disk, recimo mu rack-disk2 od kolega.In njemu winxp niso pustili foramtirat da disk v BASIC,ampak so formatirali disk v Dynamic.In ta disk je zopet pri meni neuporaben,ceprav ga win/bios/... prepoznajo.
Zdaj sva pri meni spremenila ta nov disk v Basic, toda vsi podatki so izgubljeni.In kaj je zdaj vprasnje?Beri:
-kaj pomeni DYNAMIC oz. BASIC disk?Ali sta to edini moznosti za ta "status" diska ali je lahko se kaj drugega?
-kako nastimat da bo delalo VEDNO in POVSOD?Kaj doloca to v kaj se formatira?
-a je to odvisno kaj od pozicije diska na kablu primary master/slave,secondary master/slave?Oba diska od kolega sta PRI/SECslave, moj je tudi PRI/ slave.

lp
Macketina!
-zakaj kolegu niso win pustili formatirat v basic disk?

Microsoft ::

s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nujno! Pomoc pri zaznavi CD-roma!!!

Oddelek: Pomoč in nasveti
81518 (1337) pale
»

Win XP in Cluster Size

Oddelek: Operacijski sistemi
6977 (922) BigWhale
»

Win ME, particije NTFS in velike datoteke?

Oddelek: Operacijski sistemi
5947 (908) krho
»

Ali w2k in XP uporabljata enak NTFS file sistem?

Oddelek: Operacijski sistemi
61222 (1053) Mr.B
»

Sesuvanje winsov ali blue screen n-tič

Oddelek: Pomoč in nasveti
182248 (2037) fictionel

Več podobnih tem