» »

WLAN - kaj mi svetujete!! NUJNO

WLAN - kaj mi svetujete!! NUJNO

doma ::

Živjo!!

Mam eno vprašanja, pa upam da mi boste znal odgovorit!!

Kateri wireless router mi priporočate?
Sam sem razmišlov o Router Belkin DSL/cable wireless 4 portni 54G.
Kaj menite o tej stvarci?

Kaj pa glede mrežne kartice?
A je boljš USB ključ, a je bolj PCI ali PCMCIA kartica?

Sam sem gledal tale USB mrežni ključ corega Wireless Pen-style USB Adapter.

Upam, da mi bo kakšen napisal kakšnem koristen komentar! :D
Najlepša hvala!!

**It's no place like doma***

misso ::

poglej malo na tejli strani

http://www.wlan-sat.com

VASkO ::

jaz sem gledal naslednje:

dlink - prevec nihajo produkti, domet je dober, sranje s firmwari, prevec revizij istega modela in nikoli ne ves kaj bos dobil. enim crkuje wireless del, enim povezava do neta, ce sopas p2p.
netgear - kaj pa vem, tudi ni cisto brez tezav.
smc sem hotel kupit wbr2804 pa ma tudi neke tezave s crkovanjem wireless dela, kar naenkrat ob polnem signalu sfali povezave...

zdaj sem pa se odloco, da bo padel linksys WRT54G v2.0, ki pa nima nobenih tezav, kar sem po forumih videl. delujejo pa tud vse funkcije, kot treba. pri konkurenci pa npr. moras kompromise sklepat s kakim WPA, da pol ne dela ono in tretje pa take fore...

poglej forum na dslreports.com, majo za vsakega proizvajalca oddelek pa se bos najlazje odlocil.

T0RN4D0 ::

Hm, za men bi bilo tudi najbolje (če se bom s sosedom kaj zmeni) nekaj brezžičnega... je pa kar daleč med nama... pa ena hiša je vmes...

kako se kaj bonesejo te zadeve?:\
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

pujsek_ ::

Jop dobra izbira! Linksys je ok, motijo me 2 anzenci, malce dražji material in zelo drag RP-TNC konekto!

Pri D-Linku je velika razlia med samim delovanjem G in G+!
D-Link razlika G in G+...
G je čist konkurenčen Linksysu, morda še bolj hvaljen in uporabljen, nažalost ne pri nas, ker ga je težko dobit ali pa je drag!

VASkO ::

kaj je narobe z dvema antenicama na routerju?

jaz bom to kupil v avstriji, ker se dobijo vsi ti routerji za okoli 18 jurjev. pri nas pa od 33 jurjev dalje - spet ena cvetka nasih prodajalcev.

bili_39 ::

Ne da bi delal reklamo - nimam nič od tega...
Belkin je kar v redu, nobenih problemov že 3/4 leta, res pa je, da nimam nekih ekstremnih razdalj. Pa še edini je, ki pri nas ne stane več kot čez mejo.
lp

ferdo ::

D-Link AP 900 A+ to je B standard.. to kupi, je še stara revizija, vendar se jo teško dobi, ker so jo nehali delat..
u petek so nam jo prpelali iz nemčije 2 komada vsak po 70eur. zadevo se da nadgradit z hekanim FW in signal ponese 1x dlje ob idealnih pogojih skoraj 1km daleč.drugače pa cca800m zunaj mislim da se da nastavit moč antene na 24db..
V comtronu ga še imajo 1kom. "Novo mesto", stane pa 24k SIT in sem jim težil in nadiru, kake cene majo, trgovc pa sam, jah, take cene pridejo iz maribora:\ ...
Kupi vedno istega proizvajalca, ne neki mešano, je pol večja možnost, da boš imel kake probleme..

imajo pa tudi D-Link Wireless router 614+ se men zdi, nism siguren, če sm prou napisu, uglavnm, ta dva komada imajo v novem mestu in oba skupej koštata 50k sit, malo nasoljene cene, vendar, če sta to zadna dva v sloveniji, v tujuni se jih išče ko gobe po dežju, in se jih komej dobi "moreš imeti srečo"...
Pravijo da D-Link-i niso dobri, so-so, sam treba znat pravilno nastavit zadevo edino te nove revizije g baje res niso nevem kako, mislm da se to uredi z novim FWjem, skratka, če neki znate uredit, po tem problemov ni..
.: w w w . s l o - t e c h . c o m :.
.: I can`t believe the news today :.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ferdo ()

pujsek_ ::

Uvoznik... Kupit moreš revizijo A ali B ne C!!
Zadeva je hech na 22dBm izhodne moči! To je super material z hudim problemom, zato smo se ga znebili!
Ti AP-ji zelo radi frizajo, včasih celo 3x dnevno! Zato nabav, če ni ovira denar, raj DWL-2100AP standard Extrim G! Stvar je enako sfrizirana kot prij omenjen AP na B+ standardu!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Brezžična povezava HELP!

Oddelek: Omrežja in internet
272798 (1643) c00L3r
»

2 wireless routerja

Oddelek: Omrežja in internet
182309 (1913) wooted
»

Wireless router canyon cn-wf514

Oddelek: Omrežja in internet
257202 (5207) jancus
»

Ruter, ki je uporeben tudi za P2P in torrent

Oddelek: Kaj kupiti
413677 (2399) pujsek_
»

Wireless Home LAN/ADSL Sharing

Oddelek: Omrežja in internet
131395 (1086) CaqKa

Več podobnih tem