» »

Crknjen računalnik že ob nakupu...

Crknjen računalnik že ob nakupu...

valem ::

OK, dobil sem dokaj konkreten računalnik P4 3.0, 1 GB ram, maxtor 160 GB, Radeon 9600 pro v službi, povezal gor miš, monitor in ostale pritekline (OK, grafična kartica je bila malo majava, ampak nisem šel raziskovat zakaj), prižgal in gledal temo na ekranu... Računalnik je pa brnel... Ugasnem (ja kar power off direktno), pogledam grafično (od zunaj, zaradi garancije nisem hotel rezat nalepke), pa grafična kartica ni bila dobro zapičena v osnovno ploščo, pa sloh nič prišraufana). Probam porint v plato kar od zunaj in gre. Še enkrat prižgem računalnik, se mi pojavi na ekranu nalaganje winsov, pa vse skupaj crkne, dobro; sem prvič zajebal winse, si mislim, poženem novo instalacijo s CDja in formatiram cel disk, kopiranje je potekalo lepo, po ponovnem zagonu sistema se začne instalacija in mi po dveh minutah spet računalnik crkne.

Zanima me kaj bi lahko bilo narobe, da vem kako se pogovarjat na comtronu - verjetno je v pizdi disk, glede na to, da je pri kopiranju s cdja in formatiranju diska stvar delovala bp. Itak jih moram napizdit zaradi grafične kartice, če stvar sestavijo, ne sme bit tako šlampasta. U glavnem, a je disk, tisti ki je najbolj problematičen, al to ni verjetno?

M.

Vikking ::

kaj še čakaš, kupu si računalnik in ne dela, nesi takoj nazaj! ne ugotavljaj kaj je narobe, takoj nesi nazaj pa naj zamenjajo, zrihtajo stestirajo....

mkonci ::

Podoben primer sem imel pri nakupu moje kište pred 1 letom v AGT.
Prinesem domov, začnem inštalirat, pa ni pršlo do konca, al je zmrznu, al pa crknu...pa se je ponavljal.
Ga nesem nazaj pa ga majo en dan, kličejo naj ga pridem ponj, da vse dela, prinesem domov spet ista pesem crkuje, zamrzne.
Se razpizdim nesem nazaj in zahtevam da naj on naloži Winse če lahko, pa veste kaj ni mu ratal, tud ko je prejšni dan probu jih je samo not utaknu, ko je začel mal delat je prekinu in mislu da dela vse...

Nato so ga obdržali cel dolgi teden, in na koncu se je izkazalo, da je blo vse narobe. Kar mi je ostalo od osnovne konfiguracije pa da je delovalo je bil disk in napajalnik s kišto!!!!8-O

Vse drugo so moral zamenjat da je sploh delal.

Zato ti predlagam, da se tudi ti mal razpizdiš, ker verjetno računalnik ni bil zastonj, pa ti ga naj kar lepo porihtajo, tako da bo delu kot je treba!!!>:D

valem ::

Ga bom nesu nazaj, ampak vsaj približno bi rad imel idejo, kaj je lahko narobe, ker mi bodo sigurno hoteli prodajat bučke in flancat, da je vse OK. Kurc, moraš tudi sam nekaj vedt, ker te sicer hoče vsak, ki ima 5 minut cajta zjebat, delat se da pa vsekku le tolk kot mora... pa tut za las več ne. Pa pustmo to, ker majo eni preveč, pa sam za kazat, eni ne znajo do tega pridt, pa zato nč ne nardijo in se sam pizdijo, eni pa hočmo met stvari ki delajo, pa v njih uživat... Pa se ne bom v te stvari spuščal, ker nima smisla...

Carpe diem!!

M.

mkonci ::

Sej ti pravem, pri men so najprej rekel, da je grafična, ko so to zamenjal, je bil modem, potem procesor, ram....

Ti jim mal zatež, da za tak dnar mora stvar delat, pa naj ti oni v pričo tebe zrihtajo, če lahko, samo to jim reč, če veš, da bo 100% ne bo delal, ker čene boš izpadel mal smešno!

Pa velik sreče:)

Poldy ::

Kot sem že omenil, servis je (v večini primerov) samo menjava rabljenih komponent z rabljenimi. In potem nosiš računanik na servise kako leto...dokler ne obupaš in kupiš novega. Poznam več primerov.

Aja, meni deluje zapečaten računalnik kot maček v žaklju. S to razliko da doma ne smeš odpreti žaklja. Zaklenjen bios:\ ...

magicmax ::

Človek zakaj je pa garancija vrni comp nazaj pa bo8-O
magic-m

Redkvica ::

Če še ni osem dni od nakupa samo nesi nazaj in zahtevaj denar nazaj in si pač kje drugje kupi kaj drugega. To pravico po Zakonu o varstvu potrošnikov imaš, saj zadeva očitno ni brezhibna.

Grey ::

HAHAHAHAHA LOL nism vedu da ma folk take probleme. mkonci si meu isti problem pri AGT kokr jst. Prinesem domov računalnik prižgem, probam naložit Windows pa ne gre. Nesem nazaj, ok zamenjajo RAM. Nekak gre. Pol se je pa začela zabava...grafika je bla neki v qrcu. Rečem jim: "Grafična je pokvarjena." Ok, oni to vzamejo na servis, pogledajo in pravjo nč narobe. "Ok," sm si reku...grem domov, vštekam komp, zaženem igro in spet...sm si mislu "Pa pizda a so oni idioti a so te kartice gnile!?!?" Nesem še enkrat nazaj pa jim rečem, da problem še vedno ostaja. Oni spet testirajo(za vikend) pridem nazaj...so ga mel v štrom vtaknjenga pa je laufu gor 3DMark2001(sm si mislu "WTF, kva to oni delajo?"). Nesem domov, spet probam in spet ista napaka. Js sm mislu, da me bo odnesl nekam na Luno. Počakam par dni, premišljujem...in odločim se za nakup druge in mi to v račun vzamejo. Yes!!! Uspelo mi je, igra deluje normalno.

Napaka na grafični: čez monitor so skakale bele črtice, velikosti 3cm, ampak to samo v igrcah, Win so bli na videz normalni.

To je še en dokaz, da benchmarki niso za odkrivanje dejanskih napak.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

BigBang nateg (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8111716 (7795) BoBi19
»

pofuk.. comtron

Oddelek: Kaj kupiti
345213 (2659) x45
»

Spet MLACOM!! (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
554900 (2960) flipflop
»

Kriminalne zahteve serviserjem (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
645231 (3605) flipflop
»

Vaše izkušnje z Mlacomom... (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
695519 (3812) Roadkill

Več podobnih tem