» »

Kako vem, da je matična plošča nova?

Kako vem, da je matična plošča nova?

Poldy ::

Ker kakor jaz vem, se ob vklopu nove matične plošče nekaj sekund (cca. 5-10) ne zgodi nič, šele nato se vse skupaj "zažene". Podobno kot takrat, ko naložim novi BIOS.

Ali je ura že nastavljena?

Ali se to dogaja pri vseh matičnah - različni proizvajalci?

Ali so plošče zapakirane (zalepljene), ali samo v vrečkah in jih lahko takoj vzameš ven?

Pri "novi" epox8rda3+ plošči tega ni bilo - zagon je bil takojšen in tudi ura je bila nastavljena pravilno... da ne govorim o strgani vrečki ;((

Ker iz mojih izkušenj lahko povem, da velikokrat kupimo "novo" staro komponento. Bom v loži odpr temo.

Dead_Eye ::

hmmm, glede vrečke se mi zdi da je vrečka zaprta s koščkom original lepilnega(uni tanek). Če je vrečka strgana jaz plošče ne bi kupil in bi zahteval drugo novo.

Če je pa ura že prav nastavljena je pa 99% že bila uporabljena in ura nastavljena. Ker tudi če bi uro nastavili tovarniško verjetno ne bi bil lih "naš" čas,..... in original se mi zdi da je bios na default oz. ni nastavljeno nič, niti ura.

Meni osebno gre to zelo na živce, pač plačaš za novo pa dobiš izdelek katerega je že nekdo stestiral/preizkusil. To pač delajo da prišparajo namesto da bi take izdelke prodajali ceneje kot "rabljeno ali testni primerki". In če kdo prinese nazaj preprosto prodajo naslednjemu in tako naprej dokler nekdo ne prinese več nazaj..... Skratka - svinjsko.
The one and only

bmandelj ::

ja seveda
vsaka firma bo pa kupila po en primerek vsake plosce za interno uporabo a ne?
mislm dajta se malo poslusat!!

poleg tega je pa tako ce na servisu ugotovijo napako jo posljejo nazaj ne pa prodajo naslednjemu
je pa tudi tako da ponavadi serviserji majo vsaj toliko pojma da vedo kako plosco priklopiti brez kaksnih dimnih ucinkov
(kar si za vsakega domacega uporabnika ne bi upal trditi)

P.S.
a pri avto ko ga kupis tudi hoces takega s stevcem na nicli ??

LP
There is no greater sorrow than to recall hapiness in times of misery....... Dante Aligheri

Šimpanz ::

Primer: Stranka prinese v servis računalnik ki ne dela. Serviser misli da je matična plošča zato vzame novo iz skladišča in jo stestira z ostalimi komponentami. Če se napaka ponavlja pomeni da ni problem v matični plošči. Torej vzame novo jo zapakira nazaj in vrne v skladišče. Če bi moralo vsako računalniško podjetje kupiti vsako komponento ki se uporablja v računalništvu za potrebe servisa bi že vsi propadli.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

prejel sem poškodovan artikel na mimovrste! (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Kaj kupiti
23065660 (54364) Pyr0Beast
»

Servis Avtera

Oddelek: Strojna oprema
448997 (4352) 69charger
»

BigBang nateg (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8111703 (7782) BoBi19
»

računalnik friza...

Oddelek: Pomoč in nasveti
191259 (975) seljo
»

Bigbang kranj in trdi disk

Oddelek: Kaj kupiti
232613 (2052) Zheegec

Več podobnih tem