» »

Office XP - mrežna inštalacija

Office XP - mrežna inštalacija

pirx ::

Pozdravljeni!

Pri nameščanju slovenskega Officea XP na odjemalec (Win98) iz strežnika mi izpiše sledečo napako:

Napaka 1606.
\\streznik\win9x\Meni Start ni bilo mogoče najti. Do omrežnega pogona ni mogoče priti.

Pot je pravilna, ne vem, kaj mu ne paše.

Stvar sem poskusil rešiti tako, da se na odjemalcu nisem prijavil v domeno in Office XP namestil samo lokalno, za default userja.. Šlo je brez težav, tudi programi se zaženejo, problem pa nastane, če se prijavim v domeno, kot uporabnik, z up. imenom in geslom. Kmalu po zagonu kataregakoli programa iz zbirke Office javi: "(ime programa) ni bil nameščen za trenutnega uporabnika. Zaženite namestitveni program." Zatem se program zapre.

Kako zadevo rešiti?

lp!

Mercier ::

Probaj odstranit, pa še enkrat nemestit. Če imaš čas, lahko preštudiraš tole, če ga nimaš, sprosti stvari s tem, pa ponovno namesti.

pirx ::

Hvala, Saša! Oba linka izgledata precej koristno! Bom javil, kako je šlo.

Glede tistega drugega načina - iz Microsofta sem dobil odgovor, da je potrebno za *vsakega* uporabnika, ki se prijavi, posebej namestiti Office.

pirx ::

Zadeva deluje če na odjemalec z logon skripto \\streznik\win9x mapiraš kot črko pogona... npr. s:\win9x :)

Nimam pojma kako in zakaj ampak to sem poskusil iz obupa in je šlo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows 2003 - kako konfigurirati GPO za OU

Oddelek: Operacijski sistemi
121541 (1411) pirx
»

Win2kAdvSer; kako postavit novo domeno? (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
614787 (4015) Microsoft
»

Mandatory Profiles za vse uporabnike (odjemalci: Win9x; PDC: Samba na Linuxu)?

Oddelek: Operacijski sistemi
101120 (998) pirx
»

postavitev linux serverja (hardcore :)

Oddelek: Pomoč in nasveti
141560 (1331) BigWhale
»

iz workgroup na domain

Oddelek: Programska oprema
141172 (987) matic

Več podobnih tem