» »

ABIT NF7-S pomoč

ABIT NF7-S pomoč

Eyghon ::

Danes sem kupil novo matično ABIT NF7-S in procesor MAD Athlon 2500+ Mobile. Ostale komponente so identične kot prej. Ko sem vse skupaj sestavil in priklopil, ni delalo.
* V BIOSu ne prepozna imena procesorja, in piše Unknown
* Če kljub temu zaženem računalnik, mi pride do začetka nalaganja Windowsov, potem pa se samodejno znova zažene (restart).

Kaj je lahko narobe?


Ena možnost bi lahko bila, da kljub spremenjeni konfiguraciji nisem nanovo namestil operacijskega sistema, ampak sem uporabil kar staro namestitev. Ali bi ob menjavi matične plošče in procesorja moral nanovo namestiti Windowse???
To pa kljub vsemu še vedno ne pojasni "Unknown" CPU name v BIOSu.

T(he) Boss ::

Ja, ce imas novo plato, potem je skora nuja, da znova namestis sistem. Kar se pa tice prepoznavanja procesorja pa je pri meni isto, ker pac je octino bios starejsi od procesorjev.

ali3n ::

na novo nalozi sistem + updejtaj Bios ko bo sistem nalozen (mas na CDju zraven platke en programcic - FlashMenu, ki ti "z enim klikom" potegne dol - z neta - najnovejsi Bios)

---
edit - slovnicen napake:8)
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ali3n ()

Eyghon ::

Super! Hvala :)) Bom sporočil če bo vse v redu.

Eyghon ::

No, na koncu nisem naredil fresh-install ampak kar preko obstoječega. Windowsi sedaj delujejo v redu, brez motenj.

Glede BIOSa pa imam težave - iz neznanega razloga ga ne morem posodobiti, medtem ko ima obstoječa verzija datum 12/24/2020 - da, leto 2020!!!
Ko se BIOS začne posodabljati, dobim sporočilo: \"The program file\'s part number does not match with your system!\"
Za vsak slučaj sem še enkrat preveril, če sem si shranil pravo verzijo, tako da težava ni v tem.

ali3n ::

(mas na CDju zraven platke en programcic - FlashMenu, ki ti "z enim klikom" potegne dol - z neta - najnovejsi Bios)
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Eyghon ::

Ja, tale FlashMenu je sedaj naložen, BIOS pa najnovejši - datum 04/22/2004, vendar pa procesorja še vedno ne prepozna, še vedno piše "Unknown CPU Type".
Zgolj za informacijo, CPU-Z (ver 1.22) mi procesor pravilno identificira.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Eyghon ()

ali3n ::

pol se pa ne sekiraj... bo že enkrat.. :-)
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Eyghon ::

OK, če ti tko praviš :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

nf7-s bios

Oddelek: Pomoč in nasveti
261626 (1262) MrGTO
»

Novi bios za NF7-S ver.2.0!

Oddelek: Navijanje
61242 (1156) BaRtMaN
»

Flash BIOS-a

Oddelek: Pomoč in nasveti
81059 (969) goku :)
»

Narobe flesan bios od ABIT NF7-S - HEEELP!

Oddelek: Pomoč in nasveti
10962 (800) xabre
»

bios flash v win2k

Oddelek: Pomoč in nasveti
81187 (1080) JLP

Več podobnih tem