» »

Vse luči v stanovanju mi rahlo utripajo? Hmmmm

Vse luči v stanovanju mi rahlo utripajo? Hmmmm

turok ::

Dva dni zapored opažam, da nam luči rahlo utripajo...In me presneto moti, saj se še učiti ne morem :( . Kaj bi to lahko bilo? Kakšen padec napetosti al kaj?
Life is life .... na na na na na

Spajky ::

Verjetno kdo v bližini vari ograjo ali podobno ... 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Trancedeejay ::

Ja, pa poglej na cigav strom je priklopljen:D
Have a nice Day

Matt

BigWhale ::

Lahko da je v teh malo bolj hladnih poletnih dneh zgornjega soseda malo zazeblo in je prizgal elektricno pec... ;)

turok ::

Ja sam zakaj si je ni pol prižgal že pozimi.Stanujemo v tem stanovanju že 15 let pa tega še nisem opazil...
Bom povedal čez teden dni kako je...če je še zmer isti k...:)
Life is life .... na na na na na

CaqKa ::

napačn oddelek?


če bi bil padec napetosti potem luči nebi utripale.. razn če so šparlampe.. tiste se čudno obnašajo..
obične žarnice na žarilno nitko bi čisto enostavno samo manj svetle..
tak da je problem v tem da ali nekdo švasa ali pa se je kak motor v bližini vklopil.. lahko je tudi katera žica na glavni napeljavi za žarnice rahlo pretrgana ampak v to dvomim.

probaj ugotovit kdaj ne utripajo da mogoče ugotoviš potencialnega krivca če je kje v bližini.. lahko da je krivec kaka v kratkem času okvarjena stvar.

BigWhale ::

um, ja, ce bi nekdo prizgal elektricno pec, bi samo utripnile... :P

e-marko ::

Podobno je bilo pri nas doma.

Če imate še starejše varovalke (tiste keramične) je možno da je slab stik in posledica je rahlo migetanje ki jo opažaš pri lučeh.

Poskusi pregledati varovalke (rahlo jih pritegni) in moralo bi biti bolje. Mogoče pa bo potrebno menjati podnožje kamor pride varovalka privijačena.

LP
E-marko
...somebody, somewhere...

Highlag ::

Če res ni kriv kakšen sosed, preglej varovalke. Odvij eno po eno in poglej če je katera pretirano vroča. Če je obremenjena je lahko mlačna, če ima pa slab stik je pa lahko precej vroča. Če najdeš vročo poglej kakšni so kontakti in vložek za varovalko. Mogoče je kaj oksidiralo, ali pa je kaj odvito.

Vsekakor previdno!! 230V te lahko ubije.

Če utripa navadna žarnica, je to lahko tudi napoved, da bo kmalu pregorela. Nitka je zelo izrabljena in lahko prihaja do stikov med ovoji nitke. Zato se za trenutek nitka bolj segreje nato pa ovoj zgubi stik in sveti normalno. Če res utripajo samo luči je možno tudi to.

Vsekakor je pametno priti do dna temu utripanju. ČE je napaka na inštalaciji lahko v najslabšem primeru pride do požara.
Never trust a computer you can't throw out a window

CaqKa ::

v najslabšem primeru (če je napaka na inštalaciji) nebo, prišlo do požara, ampak bodo varovalke crkovale ali pa izklaplale kot za stavo.

iskra ::

En naš žleht sosed u bloku u Lj nam je pokradu al zamenju brez naše vednosti varovalke tako da je skori ves tok tekel čez eno in pol so nam tko migetale luči in se računalniki ugašali. Pol je lastnik stanovanja odkril težavo in dal vetra sosedu ... Od takrat dalje je veliko bolj redkobeseden na hodniku ko se srečamo >:D
Ajow! 5 metru drow ...
Če bi imel Ronaldinho izvenzakonskega sina, bi se klical Bastardinho.

CaqKa ::

varovalke za omaro na ključavnico...
sploh v blokih in stanovanjih z več familijami.

turok ::

hmmmm... bom probu pa vam sporočim kako bo s temi varovalkami...Upam da bo deloval, ker mi gre res na živce... :D Sporočim :D hehe
Life is life .... na na na na na

Samson ::

Jaz bi pa pogledal kontakte na "fasngi" (grlo), kjer je zarnica privijacena. ce je kaksna starejse izdelave, se zna godit da je od vrocine rahlo oksidirala in gubi stik. Lahko da se je tudi kaj druzga stopilo...
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Glajenje tokovnih konic pri asihronskem 3f motorju.

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
332648 (1666) Barbarpapa2
»

LED žarnice, presek kabla?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
193919 (3404) mirator
»

Omarica z varovalkami - neznana reč

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
2323328 (21356) Štromar 007
»

Utripanje luči v hiši

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
74097 (3897) Azrael
»

pomagajte-napajalnik/pretvornik (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
657405 (7008) A. Smith

Več podobnih tem