» »

Kje dobiti 2DD diskete ??

Kje dobiti 2DD diskete ??

dux ::

Imamo eno hudo staro prilagojeno napravo za eno navijanje.
Ta naprava lahko bere samo 2DD diskete, 2HD pa so neberljive.
Zato me zanima, če veste, kje naj dobim 2DD diskete ( v Sloveniji) ali pa kako naj prepričam 2Hd disketo,d a se bo obnašala natanko tako kot 2DD disketa ?

Hvala za pomoč

krneki ::

Si že probal zakriti luknjo na HD disketi, ki je pri DD ni? Pri moji Toshibi to pali.:D

Phoebus ::

1. zakrij luknjo na navadni disketi (ne write protect ampak tisto na nasprotni strani)
2. vstavi disketo v disketar
3. formatiraj disketo
4. enjoy

ethelred ::

Sorry da obujam staro temo, ampak imam skoraj identičen problem.

Mašina dela samo s temi disketami (2DD), software pa je naložen tudi v XP-jih.

Tukaj pa nastane problem, ker mi XP-ji nikakor nočejo zapisati fajla na 2DD disketo, niti je formatirati s programom s katerim se dela file za mašino.

V win98 pa dela vse brez težav.

"Opinions are like assholes... everyone's got one
and they all stink" (Brandi Kangiser)

Han ::

Mogoče bi zadeva delovala v Windows 2000.

Spajky ::

ethelred, winXP ne znajo čitat/pisat drugih disket kot samo dos formated 720kb in 1,44Mb, tudi ne MS lastnih instalacijskih 1,68Mb disket! (win9x pa čitajo in pišejo svašta)... 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Duhec ::

Če imaš XP SP1 potem boš lahko formatiral diskete na kapaciteto 720KB (disketi 1,44 MB prelepi luknjo).Preizkušeno.
Pri XP SP2 pa začuda (preizkusil na treh mašinah) ni več izbora za 720KB kapaciteto ampak samo 1,44 MB.
Tudi, če v Cmos nastavitvah biosa za disketo enoto 'fiksiraš' na 720KB, takrat XPji postanejo zmedeni in niti ne znajo določit kakšna enota je in prijavijo, da je 5,25", kapacitete pa sploh ne moreš izbrati. Feler^2.
@Ethelred, formatiraj disketo na 720KB v Win98 ali Win2000 sistemu in potem jo boš lahko uporabljaj na XP SP2.Ne boš pa mogel izvajat formata diskete na XP SP2.
To so moje izkušnje, če je komu uspelo formatiral z XP SP2 disketo na 720KB pa naj pove kako.

ethelred ::

Vse to je lepo in prav, ampak problem nastane, ker je trebe diskete formatirati v nekem "žnj" formatu, da jih mašina sploh lahko prebere, kar pa XP-ji seveda ne zmorejo. Tudi če jih formatiram v tem formatu v win98, potem pa v XP-jih ne morem pisati na njih.

V bistvu me je zanimalo če obstaja kaki "trik", da bi mi vse to delalo tudi v XP-jih.

"Opinions are like assholes... everyone's got one
and they all stink" (Brandi Kangiser)

gumby ::

takole iz glave: virtual floppy disk, format na 720k, image copy na disketo
jaz sem na w2000 in nimam disketnika, drugace bi probal:D
my brain hurts

Duhec ::

XPji ne podpirajo več 720KB formata. Link.
Poizkusi s programčkom za formatiranje disket v XPjih. Razzipaj in poženi program FMTW.EXE. Freeware.
Link

Edit: Dodal link

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Duhec ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Težave s formatiranjem in branjem disket in card readerja

Oddelek: Pomoč in nasveti
9667 (591) SmeskoSnezak
»

Se kdo spozna na Amige?

Oddelek: Strojna oprema
131477 (1267) Kebab
»

Čudna stvar z disketami...

Oddelek: Pomoč in nasveti
9992 (870) Dead_Eye
»

Formatiranje disket

Oddelek: Pomoč in nasveti
13751 (642) virtual_reality
»

32MB diskete

Oddelek: Novice / Diski
52368 (2368) Senitel

Več podobnih tem