» »

Čudna stvar z disketami...

Čudna stvar z disketami...

MAX34216 ::

Pozdrav vsem!

takole je. Sestra je kupila 10 novih disket, vendar začuda, čisto nobena ne dela. Ne pri njej v šoli, ne doma na mojem compu. Skoz teži, da disketa ni formatirana, formatirati se je pa ne da. Torej vseh 10 iz škatlice ne dela. Diskete so Basfove. Ima mogoče kej to veze, da gor na njih piše basf 2DD (double density), sem pa ene moje gledal pa piše 2HD dos formated. A lahko kej storim, da bodo one delale?

Hvala

Slowenc ::

Verjetno so se diskete znašle ob kakšnem močnejšem elektromagnetnem polju. Že prisotnost delujočega mobilnika jih uniči.
Skiny gate.

McHusch ::

Okej, naivno vprašanje, ampak vseeno. ;)

A so diskete odklenjene (tisti zatič v desnem spodnjem kotu)?

MAX34216 ::

jap, odklenjene so. Kako bi jih pa čist clean dos formatiral?

krneki ::

Nisi povedal kateri OS uporabljaš. Ker če uporablajš recimo WinXP se teh disket ne da sformatirati ker so 720KB (DD in ne HD)

krneki ::

Hotu sem rečt da ko formatiraš ti ne da opcije za 720KB diskete. Lahko pa formatiraš z drugimi programi ali pa v dos promptu z "format A: /FS:FAT /T:80 /N:9"

MAX34216 ::

Jap, imam Windows xp. Torej 2DD so 720 kb diskete? kako to, na škatli ne piše da so!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MAX34216 ()

ToniT ::

Zvrtaj luknjo na drugi strani diskete (kot jo imajo 2HD), enako, kot je tista z zatičem za preprečevanje pisanja in jih boš lahko uporabljal tudi v Windows XP. Včasih smo tako večali kapaciteto disket z 720 kB na 1,44 MB - o zanesljivosti pa ne bi.

krneki ::

Sam je pa tud zanimivo, da se 720KB diskete še vedno prodajajo.

Dead_Eye ::

in še bolj zaniminvo je to, da stane 10 disket kot 10 CD-jev :)
The one and only


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Gonilniki za USB na Windows 98

Oddelek: Operacijski sistemi
312588 (2029) SuperVeloce
»

Sony ukinja diskete (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Diski
5214609 (12463) Lion29
»

Kje dobiti 2DD diskete ??

Oddelek: Strojna oprema
91859 (1494) Duhec
»

Disketni pogon-ga še sploh kdo uporablja??

Oddelek: Strojna oprema
412213 (1753) vladika
»

Amiga 500

Oddelek: Kaj kupiti
411655 (1173) baro2000

Več podobnih tem