» »

"lsass.exe - System Error" napaka že spravlja v obup

"lsass.exe - System Error" napaka že spravlja v obup

Paramedic ::

lsass.exe - System Error
An invalid parameter was passed to a service or function.

To sporočilo se mi pojavi v windows xp tik zatem, ko preide nalaganje win iz prvega boot screena - še pred login screenom.
To se mi je začelo dogajat že tretjič, v razmaku kake pol leta, vsakič doslej sem moral formatirati disk z windowsi, ker nisem našel druge možnosti rešitve, tako sem izgubil tudi precej nastavitev in nekaterih pomembnih datotek.
Zanima me, če kdo ve od česa se to začne dogajat in če se da kaj naredit, da pridem nazaj v windows, brez da ga vmes formatiram. Naj povem, da ne pomaga Last known config., niti varni zagon, niti repair. Vsakič se pojavi ta napaka, ki mi ne pusti naprej. Ko dam OK, se pa rač reboota, nakar se seveda to spet pojavi.
Gonilnik ne bi smeli biti krivi, ker nisem menjaval že dolgo, imam redno updatan windows, ničesar sistemskega nisem počel, ko se je to pojavilo, le igral sem en špil, ugasnil rač.normalno in ko ga drug dam prižgem, se to začne pojavljat. :'(

To pišem iz drugega rač. A bi se dalo kaj iz windows particije rešit s pomočjo tega? Ampak diska ne morem priklopit nanj.

DarwiN ::

Se mi je tut to zgodlo enkrat ja....windowse na novo gor, ali pa repair windows in maš pol vse tako kot je bilo.....je pa za to kriv eden izmed virusev, katerih je danes toliko kot nas slovencev..
Če nočeš diska ven vzet boš drugače težko kaj rešil razen če greš v dos z ntfs podporo in na diskete snemaš :D
Drugič pa najprej firewall ko windowse naložiš !
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Paramedic ::

DarwiN:
ja, nasvet je že dober, vendar je pa zelo malo možnosti, da je to krivo. Imam na routerju nastavljen NAT firewall, ki ima odprtih vsega ene 10 portov, samo za p2p. Imam pa tudi AV program v ozadju pognan, tako da je težko kak virus ipd, pa še vse update imam.
Zdej še googlam, kaj je lahko vzrok, predvsem pa rešitev.
Repair mi nazadnje ni pomagal, bom pa zdaj spet poskusil, ko bo čas.
Začenjam sumiti, da je mogoče hardware kaj kriv, da se kaka sistemska datoteka pokvari...:|
Pa kako to, da zvečer vse dela, ko pa zjutraj prižgem, pa ne več?
V zagonu nimam nič nenavadnega, med izvajajočimi procesu tudi ne.

Malner ::

Napisi ker hardwer imas. Prijatelj je imel podobne probleme. Kar naenkrat mu niso vec delali Windowsi XP in nisem mu jih mogel vec popraviti ali instalirati na novo. Sedaj ko sem mu dal Windows 2000, nima vec problemov. Njegova konfiguracija:

Abit KT7A
Duron 900
256MB RAM neznan
250W napajalnik
IBM Disk 80GB ena nova serija (prej sta mu dva crknila)
Hercules Muse
GF200MX

Sumil sem gonilnike za zvocno vendar sem obupal in mu dal Winse 2000.

Paramedic ::

HW je podoben, ampak recimo, da ni to :D
D1300
KT7-raid
256MB
GF fx5200
Creative Live 5.1
Napajalnik ~320W
Dva diska IBM 13GB in Maxtor 60GB
Win je na IBM

Zdej, če dam xp na drug disk, bo delalo, ampak pol mi ne bo nič kaj všeč, ker sem se tega navadu.
Koliko je pa ta sasser star? Ker sem prvič dobil to napako pred kakim letom in pol.

Tu ima en tak problem. Izgleda nerešljivo.

Zgodovina sprememb…

Paramedic ::

Še ne vem, kaj je lahko narobe, da se to dogaja, sem pa dal zdaj sveže winxp gor in izkoristil priložnost, da poskusim sp2 rc2. SP2 zgleda kar dobro, upam da bo pomagalo, da ne bo več te napake se pojavljalo.
Sem pa malo pomislil, če ima ta napaka kaj skupnega s tem, da mi standby ne dela prav. Včasih se mi, ko dam standby, resetira ali zmrzne, ali pa se to zgodi, ko ga hočem vrniti iz tega. Nikoli ne dela tako kot mora. Bi lahko to imelo skupno napako kje na Hw?
Naj povem, da se to z standby dogaja že precej dolgo, sem že 3x dal vmes windows na sveže gor (zaradi lsass napak), s tem da imam zdaj samo vgrajene windows gonilnike, pa se to še vedno dogaja!

CoolBits ::

Izključi servis lsass.exe pa je :)) control panel/administrative tools/services

Paramedic ::

Ene štirje servisi uporabljajo lsass.exe . Vsi so povezani s kako varnostjo. Pa poskusi iti v task manager in dat "end process" :))
Upam, da bo kaj pomagalo, če mam sp2 gor. S hrošči še nisem imel problemov, zgleda da je RC2 že precej stabilen.

Hvala ST linuxu, da sem lahko rešil podatke iz C:, ki je bil ntfs. Če kdo rabi idejo kako rešiti podatke, če windows ne dela, imaš pa CDRW ali drug rač. v mreži:
zaženeš rač. iz st linuxa, nastaviš mrežo, odpreš file manager in vpišeš smb:/ nakar poiščeš drug rač. v mreži in nanj skopiraš vse kar rabiš iz mountanega c diska.
Ali pa vse to posnameš na cd(rw) s k3b.
To sem napisal za n00be :)).

CoolBits ::

Iz task managerja ga ne moreš ustavit... lahko pod services (IPSECservice) in nima dependenc.

Paramedic ::

Zgleda sploh nisi preveril, preden si napisal. Lsass je kritični proces, tako da ga ne moreš ustavit. Sploh. (=za normalno delovanje)
Servis, ki ga ne moreš ustavit, je Security Accounts Manager. Kot sem rekel, ene 4 servisi rabijo lsass.exe. Ta je pa kritični.

CoolBits ::

Sem ga ustavil in mi dela BP sam moreš dat disabled in rebootat :)) Tudi SANDRA pod "Performance tuneup wizzard" ti javi da lahko IPSECservices (lsass.exe) ustaviš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: CoolBits ()

CoolBits ::


Paramedic ::

To, vem da se da marsikaj ustavit z disablom, vendar če pravi da ne, pol ne.
Ne vidi se slik, zato ne vem kaj hočeš pokazat. V glavnem, nisi povedal, če si zaustavil lsass.exe (task manager)?
IPSec ni nič problem disablat, le zdi se mi, da ni varno, če disablam vse servise, ki uporabljajo lsass (lsass ostane zagnan, ker ga imajo še drugi servisi). :\
Tule je nekaj o tem.

Še tole sem ugotovil. To je krivo, zaradi tega tudi prijava v Recovery console ne dela:

CoolBits ::

Ne vem zakaj se zdaj ne vidi slik, v glavnem tisti link bi si moral ti bolje prebrat:

What other service require IPSEC Services to function properly:

* None

CoolBits ::

No da napišem bolj podrobno. Js imam dva hardware profila enga za igre kjer mi delujejo le najnujnejši servisi (brez lsass) in en normalen profil za net in delo kjer delujejo tudi drugi servisi, sam moreš za vsak servis posebej nastavit v katerem profilu naj deluje. Tudi v profilu za igre nimam problemov se povezat na net, sam network connections startam ostalo pa ne...:) tko da ni panike če ga ustaviš, če ti bo pol delalo bolj stabilno.. drugač pa je pr tebi problem verjetno bolj strojne narave...

Paramedic ::

Se strinjam, da je verjetno nekaj z hw.
Saj zdaj ni pomembno, ker vzroka za to da se lsass pokvari ne pozna nihče. Vendar sem ti hotel poudariti, ker si rekel "le najnujnejši servisi (brez lsass)" jaz pa govorim, da lsass ni servis, ampak proces, ki je viden v task managerju in skrbi za izvajanje nekaj servisov. Vse te servise (tudi ipsec in security accounts manager) za katere skrbi, bi moral ustavit, takrat bi se pa ustavil celoten lsass proces.
Drugače pa pametno, tole s hw profili. A to narediš, da imajo igre več rama na voljo?

CoolBits ::

Ja to sem prej delu, ko sem imel še 256 Mb zdej ni panike :) 1Gb.
Se pa pozna pr igrah, če delajo sam najnujnejši servisi.

XsenO ::

Zna bit, da so kakšni bad sectorji na disku s winsi, in da so tej povzročitelji težav. Poskušaj pregledat disk za bad sektorje.
1 + 1 = 1

Paramedic ::

Ja, sem že pomislil, da je kaj takega, pa sem nekoč že dal mal 'prečesat' disk, pa ni nič blo. Bom poskusil še enkrat mogoče, če se je kaj spremenilo. Ram pa vem, da je OK.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Isass.exe

Oddelek: Programska oprema
136178 (2040) cucolino
»

lsass.exe - error

Oddelek: Operacijski sistemi
211392 (1241) seatleon
»

lsass.exe in panda platinum internet security 2005 problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
61664 (1598) OtonVM
»

procesi ??

Oddelek: Pomoč in nasveti
151066 (867) dux
»

Disk v XPjih venomer nekaj piše ! WTF?

Oddelek: Pomoč in nasveti
10984 (739) DMouse

Več podobnih tem