» »

DHCP na Win2k; razlicen lease duration, napacno dodeljen IP, Relay Agent na LAN2 kartici

DHCP na Win2k; razlicen lease duration, napacno dodeljen IP, Relay Agent na LAN2 kartici

Microsoft ::

Zadnje dni imam tezave z pravilnim delovanjem DHCPja na Win2k.

Nastavljeno imam obmocje od 192.168.0.3 - 192.168.0.10, Lease duration pa je 15 minut. DHCP je authoriziran v AD, oba DHCP service na serverju sta bila restartana.

Potem prizgem clinet PC1, vendar ta ne dobi zeljenega IPja. OK, se logiram, grem v command promtp, napisem ipconfig /release, potem pa se ipconfig /renew. PC dobi nek IP 192.168.0.5, dobi pa tudi pravilen DNS in WINS server. No, zgodi se tudi tako, da ce predhodno manulano ne nastavim IP 192.168.0.5 in potem nastavim spet APIPA, si pri tem dodeli nek drug IP, recimo 192.168.0.67.
Tezava je tudi v tem, da PC1, ki je prikljucen na LAN1 od serverja, nima pravega casa, ko mu potece IP; ta cas je 7 dni, moral pa bi biti 15 minut. WTF?

Potem imam se tezavo z DHCP Relay Agent-om. Nastavim, da je na LAN2 (192.168.0.2) ta agent, potem pod DHCP Relay Agent nastavim IP 192.168.0.1. Vendar PC2, ki je prikljucen na to LAN2 kartico ne dobi pravega IPja.

Firewall imam, samo imam nastavljeno Trusted Zone obmocje 192.168.0.1 - 192.168.0.255, tak da pri tem do sedaj ni bilo tezav. Sem poskusil tudi, da sem disjeblal FW, vendar ni pomagalo.
Potem sem naredil tudi restart vseh DHCP in RRAS servisov na vseh PCjih, vendar ne pomaga.
Ping dela v obe smeri.

Torej, kaj bi lahko bilo narobe, da PC1 ne dobi vcasih pravega IPja in vedno napacen cas, ko potece ta ip, in da PC2 ne doseze DHCPja preko LAN2 kartice?


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

ToniT ::

Najprej preveri scope na DHCP serverju. Kot kaže imaš aktiven še en scope, od katerega dobi tvoj računalnik IP.

Na LAN1 in LAN2 imaš isti network. Nastavi na LAN 2 na 192.168.1.x oz. nekaj podobnega.

Microsoft ::

DHCP sedaj dela. Zacel je delati po restartu IIS Admin Service.

Drugi LAN kartici sem dal IP 192.168.1.1, samo DHCP na tej kartici po kratkem testiranju se vseeno nedela.
Bom se testiral kaj in porocal. ;)


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Microsoft ::

No, zdej sm stvar mal spremenil DHCP sem iz ene LAN kartice prestavil na drugo.

Ampak stvar sploh ne dela, tako kot bi morala. Ko recimo na client PCju napisem ipconfig /renew, mi izbere kr en IP, Default gateway, DNS in DHCP server pa so pravilni. Tudi cas, ko potece IP je napacen.

Sam potem na serverju ne vidim pod Address Leases. Je pa zanimivo, da ce dam Display Statistics..., vidim, da je en nov IP In Use. OK, spet na client napisem ipconfig /renew (pred tem vedno napisem ipconfig /release). In potem na serverju pod Address Leases nic novega, pod Display Statistics... pa spet eden IP vec In use.

WTF je to?:\ :|


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

b ::

Se en drug DHCP streznik nekje?

Microsoft ::

Ne, to je edini DHCP.

Slika:


Zdele sm se enkrat odinstaliru DHCP in potem spet instaliru, nastavil scope, avtoriziru DHCP, nastavil DHCP na pravi kartici, samo clinet PC se vseeno ne dobi pravega IPja, tudi na serverju po Address Leases ni nic. ://


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Homenetwork

Oddelek: Omrežja in internet
333312 (2588) MrStein
»

Računalnike naključno izkaplja iz mreže

Oddelek: Pomoč in nasveti
111397 (1257) A-L-E-N
»

Win XP ---> Win XP mreža

Oddelek: Pomoč in nasveti
151123 (969) urosh
»

DHCP

Oddelek: Operacijski sistemi
61297 (1144) Microsoft
»

Win2kAdvSer; kako postavit novo domeno? (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
614784 (4012) Microsoft

Več podobnih tem