» »

Win XP ---> Win XP mreža

Win XP ---> Win XP mreža

OldSkul ::

Zdaj mam na obeh rač. Win XP in ne znam naštimat mreže.Na obeh imam identičen account, se pravi da sem na obeh logiran praktično z enakim accountom.Naštimal sem tudi NetBIOS pa mi nikakor se rač. ne vidita.Naj mi en pove postopek za nastavitev mreže, ker ko sem še imel Win 98 je šlo na izi, zdaj so pa problemi.Aja na obeh sistemih imam NTFS in ne FAT(upam da sem prav napisal).

Lp

astras ::

1. zakaj imas na obeh racunalnikih identicen racun?
2. ali imas tudi net na katerem od kompov
3. s kaksnim kablom sta povezana oz. kaksna je povezanost med njima?
povej malo vec...
lp
***Ce bil bi vedez...... ne bil bi ...... revez***

OldSkul ::

Ali ne bi moral biti identičen račun?
Ja imam ADSL in imam vse preko switcha.

pivmik ::

Obema računalnkom nastavi statični IP enakega tipa, naprimer:
Rač 1.: 192.168.0.1
Rač 2.: 192.168.0.2

Inštaliraj (če ni že) Windows File Sharing.
Šeraj vsaj eno mapo.
Imeni računalnikov naj bodo ražlični.
LP, Gregor GRE^

Microsoft ::

Accounta sta lahka razlican; tako ime kot password. Potem se porbaj v command prompt (v Run... napises CMD) napisat ping 192.168.0.1 (192.168.0.2) in povej, kaki so rezultati.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

OldSkul ::

Ok, ok bom že usposobo to mrežo!

urosh ::

Jaz mam pa malo drugačen problem. In sicer sem zadevo poizkusil laufati preko Server 2003, pa nekak nisem bil najbolj zadovvoljen. Še posebaj takrat, ko so se pričele dogajati dokaj čudne reči, kot npr. moj pc (v mreži jih je 8, povezanih z swičem, server deli ADSL) začel zmišljevati neke čudne ip-je, čeprav je vse lepo delalo, nakar si je meni nič, tebi nič zmislil in si nastavil IP na 169.254.x.x in od takrat ni delovalo nič več. Ampak to samo na mojem, na vseh ostalih pa je bilo vse ok. Ni pa se nihče nič igral z nastavitvami tako serverja, kot moje mašine. Si mislim, ta nesn***** server, bom dal lepo nazaj XPje gor, pa bo. E, pa figo. Nič ni blo. Dela isto, pa tudi ipje ima isto čudne. Pa tudi če mu nastavim fixen ip, ne dela. Ko sem že bil prepričan, da me je zapustila (integrirana na Abit nf7s) mrežna, sem se vseeno odločil, da še poizkusim zadevo priklopit na rouer. In glej ga zlomka, vse dela ok. Tudi IPje je lepe dobil not. Zakaj se to dogaja? Zakaj napiše da je IP naslov samokonfiguracijski in ne določen od DHCP? Saj če povežem samo mrežo z več pcji preko sviča in dam avtomatske IPje, dela vse ql? Zakaj me sedaj to tako zajebava in si "zmišljuje" neke čudne IPje? Kje je finta? Vsi pa so XPji...

Aja, preko routerja pa nočem terat neta, ker ko je na (vsaj) dveh zalaufan dc++, potem internet ful šteka - tudi če ni na mojem...

Ima kdo kako uporabno idejo?

Prosim za pomoč...

Tnx

Dragi ::

ma mene pa zanima neki tredga.Mam matično ga 7n400V pro z integrirano mrežno kartico 10/100 mbpsin eno k sem sam kupu na pci-ju.Zanima me, če bi lahko na mojo integrirano mrežno prklopu en računalnik k ma mrežno na pci-ju in drug računalnik na mojo mrežno na pci-ju, k je enak prvemu.

Moj pc----(integrirana mrežna)----PC 1
/
/
(mrežna na pci-ju)
/
/
PC 2
Prosim, če lahko še napišete točen opis, kako bi lahko jih dal v mrežo, ker kej tazga prvič delam.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dragi ()

urosh ::

Ne kužim najbolj, kaj bi rad naredil.

Maš pc, ki ma dve mrežni. Na eno bi priklopil en pc, na drugo pa drugega ali kaj? Če ja, potem to naredi tako, kot piše, uporabiti pa moraš cross-over kable, ki niso enaki navadnim, s katerimi povezuješ: PC-SWITCH/ROUTER.

Kako pa je en pc enak drugemu, v katerem smislu?

Če zgornja trditev ni pravilna, malo bolj natančno napiši, kaj bi sploh rad naredil in tako naprej... Če boš bolj natančen, ti bomo lahko pomagali, drugače pa ... žal

Lp

Microsoft ::

urosh, jst sm mel pred casom isti problem zaradi ene in edin stvari; firewall na serverju.

Drgac pejt pa v command prompt, pa napis ipconfig /release, potem pa se ipconfig /renew.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

urosh ::

Halo

Firewall ni namešče, tisti windowsow pa je izključen - to toraj ni razlog. Pa pravim, da mi je en čas delalo vse ql, nakar si kar tako zmisli, pa se mi več ne konekta nanj... To mi ni jasno - pa nihče se ni nič igral z nastavitvami ne na serverju, ne na mojii mašini. Zbootal se je in konec. Od takrat naprej (pa pravim da sem prešel iz serverja nazaj na XP) pa mi na moji mašini ne dela več net - razen ko priključin mazaj na router, potem pa dela vse ql... Jaz bi pa rad, da mi server (xp-ji) delijo povezavo... Pa pravim, da četudi ni priključen server (fizično izklopljen) prav tako router mi moj comp (ki je v mreži z ostalimi 7) samodejno pridobi nek čuden ip - ne pa kot smo vajeni 192.168.x.x ampak 169.254.x.x - TO mi ni jasno, zakaj to??? Ko pa vsi ostali lepo delajo, zakaj me (pa ravno) moj zajebava...

Lp

Microsoft ::

IP iz ranga 169.254.xxx.xxx ni cuden, ampak se dodeli, ce imas vkljucen APIPA, ampak PC pa ne more 'dosezt' DHCP serverja.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

urosh ::

Ja, ampak zakaj ga ne more doseči? če ga pa vsi ostali lahko???

Pa tudi če ga sam nastavim - ne dela...

Lp

Microsoft ::

Kot sm ze reku, pre men je bil problem samo firewall.

Si poskusu napisat v command pormt ipconfig /renew? Kaj ti napise?


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Dragi ::

pc-ja sta si enaka kar se tiče mrežnih in os.Rad pa bi računalnika povezou brez dokupa stikala in routerja kapiraš.Rad bi ,de mi napišeš postopek, kako nej to v windowsih naštimam.Natančno prosim:\

urosh ::

Start > nadzorna plošča > omrežne povezave pa kreiraš novo povezavo, ki je domače omrežje, on ti pa naj vse avtomatsko narihta.

Edina finta je v tem, da rabiš CROSSOWER kabl ne navadnega. Vodič glede tega imaš napisan pod članki tukaj. Malo si poglej, lepo piše. Povezavo pa kreiraš na zgornji način.


Lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prenosnik blokira DHCP strežnik?

Oddelek: Omrežja in internet
6788 (694) flukturr
»

xp z sp2 - težave z internetom

Oddelek: Operacijski sistemi
61314 (1160) schwarzvald
»

Homenetwork

Oddelek: Omrežja in internet
333319 (2595) MrStein
»

server 2003 problem

Oddelek: Programska oprema
171350 (1192) urosh
»

Problemi z mrezo v Win XP

Oddelek: Pomoč in nasveti
7729 (625) trilko

Več podobnih tem