» »

DHCP

DHCP

Microsoft ::

Hja, s tem DHCPjem imam že kr dobra dva tedna same probleme.

Namreč, stvar dela, potem pa očitno naredim neko napako, in potem ni možno več client PCja pripravit do tega, da bi dobil IP od DHCP serverja.

Tam, ko kaže na serverju, komu je oddal kak IP, je v tistem oknu taka ikonca (računalnik). Pač, ta ikonca ponazarja računalnik, ki je dobil ta IP. Če bi dva PCja dobila IP od tega serverja, bi ble pa dve taki ikonci navpično.
Potem se pa zgodi, da se na levi spodnji strani te ikonce pojavi črka "i" modre barve, pa okoli nje je malo bele barve.
Mogoče kdo ve, kaj bi to lahko pomenilo. Meni ni ratalo od tiste ikonce dobit informacije, kaj je narobe, kaj mi sporoča....

No, potem pa pač sledi situacija, ko clinet Pc pošilja pakete oz. čekira, če je v omrežju kak DHCP server. Nazaj ne dobi niti enega samega paketa.
Za DHCP server je isto. Na vsake tolko časa kej pošlje v omrežje, samo ne dobi pa nobenega paketa.

V Event view-erju mi pri obeh računalnikih sporoči, da je DHCP nedosegljiv in da je zato client PC sam seb dodelil nek IP.

Če na clinet Pcju napišem ipconfig /renew mi napiše, da je DHCP server nedosegljiv.

Potem še malo za šalo malo za res, resetiram najprej en PC, potem pa še drug. Brez uspeha. Potem še probam clinet PC zagnat z disketo, ki bi naj računalnik prepričala, da se poveže z DHCPjem (disketa je namenjena za bootanje PCja za kasnejšo inštalacijo OSjev preko omrežja (RIS)). Tudi brez uspeha.

Skratka, nekako mi ni jasno, zakaj pride do tega problem in zakaj stvar noče in noče delovati. Na DHCP serverju potem pobrišem scope, potem še server. Potem disejblam LAN kartico za povezavo v internet. Potem pa ponovim postopek dodajanja DHCP serverja. Brez uspha.

Da bi to bila hardware napaka, je praktično nemogoče, ker prej, ko je delalo, je delalo v nulo. Pa zdej če nastavim statičen IP na client PCju, tudi dela...

Nevem, kaj nej. Nekako se morem tega rešt. Mi že mal preseda, da se cel teden s tem ukvarjam...

Any idea what ot do?


by Miha

p.s.:Res je, da ne rabim glih DHCP serverja za to, da bo pol en računalnik dobil IP od njega. Gre izključno za to, da se učim uporabljat te stvari.
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

BigWhale ::

En Linux computer in dhcpcd gor, pa logging, pa poglej kaj sploh dobis od serverja... ;)

Microsoft ::

Mah, sej sm reku, da Linux ne pride kle v poštev. Pa ne zato, ker bi bli zanič, ampak ker se učim uporabljat Windows2k.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Mercier ::

Imaš poinštaliran firewall al ne?

Microsoft ::

Na serverju imam instaliran firewall Sygate. Cez cel mesec, odkra mi mi DHCP obcasno dela obcasno pa ne, nisem spreminjal nastavitev firewalla.

Pa tudi, ko se zacne izvajati kaka aplikacjia prvic, me vprasa, in jst VEDNO dam za vsako aplikacio Allow, tako da mi drugic ne tezi vec. V oknu, v katerem se potem te aplikacije shranjujejo, nima nobena nad ikonvo vprasaja, ki pomeni, da me do ob zagonu aplikacije vprasalo, ali naj dovoli ali ne izvajanjen le te.

Poizkusil sem tudi, da sem namesto Normal nacin izbral Allow all (traffic). Brez kaksnega uspeha, seveda. :(

Lahka konec tedna poizkusim, da bi ga odinstaliral... Samo kaj bo pa potem z varnostjo.:\


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

ToniT ::

Nastavi firewall tako, da bo delal samo na zunanji mrežni kartici, notranjo pa pusti "prosto".

Microsoft ::

Zdej v nastavitvamin tega firewalla se se nisem kaj veliko ukvarjal. Samo pa sem videl, da v enem oknu lahko izberem eno ali drugo LAN kartico. Pri obeh sem potem obkljukla Allow (mislmi, da se gre za nek sharing in pa incoming...).

Ce pa mogoce kdo ve, kaj oz. kje specificno naj to nastavim za firewall Sygate, pa naj prosim pove.;)


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pomoč pri pripravi LAN party-ja

Oddelek: Omrežja in internet
61286 (1050) SasoS
»

Windows 2000 server--->Win XP prijava v domeno

Oddelek: Operacijski sistemi
201802 (1594) demokedes
»

DHCP na Win2k; razlicen lease duration, napacno dodeljen IP, Relay Agent na LAN2 kart

Oddelek: Operacijski sistemi
51152 (1084) Microsoft
»

Group Policy; kako nastavit GPO za OU?

Oddelek: Operacijski sistemi
382882 (2554) Microsoft
»

Win2kAdvSer; kako postavit novo domeno? (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
614974 (4202) Microsoft

Več podobnih tem