» »

AMD Athlon XP 3000+ se noče naviti

AMD Athlon XP 3000+ se noče naviti

z.t. ::

Pozdravljeni!
Js mam mejčkan problem z navijanjem mojega sistema. Pred kratkim sem kupil nov ram Geil Value 512 MB in takoj sm ga not vstavu. Takoj zatem sm seveda poskusu navit sistem vendar ne gre! Sam do FSB = 202 Mhz (skor nč), če pa bol navijem pa mi noče zagnat compa in morm resetirat-zbrisat RAM/ CMOS al neki tajga. Pred tem sm meu navit FSB na 210 Mhz
(kar tut ni pretirano veliko) in je nekoč laufal, sam zdej pa ne vem zaka noče, al je mogoče napajalnik preslab? Prodajalec mi je reku, da je mogoč CPU zaklejen al pa plata.:(

Moj sistem:
AMD Athlo XP 3000+, 400 Mhz Barton
Asus A7N8X Deluxe
1x Geil Value 512 MB + 1x PQI 512 MB (oba DDR 400)
GeForce FX 5900 (WinFast A350 TDH)
Maxtor 80 GB
Plextor DVD-rom
Plextor CD-RW
Nec DVD-RW
+ 5 Thermaltake ventilatorjev
Antec TRUE 430 W

A je sploh možno da je preslab napajalnik 430 W???
:\

jest10 ::

Naštimaj manj agresivne timinge na ramu

ZaFo ::

Glede na to, da si imel prej en modul, sedaj pa dva, ti priporočam, da pqi odstranis, ker z enim dosezes visji fsb. Glede na to, kar si napisal, te ovira PQI.
Si eden redkih, ki ima 400MHz athlon. Zato tebi procesor ne bo problem in se boš moral ubadati z eno stvarjo manj.

Ja preslab napajlc mas. Daj menjaj z mojim Chieftecom 360W, pa ne bos mel vec teh tezav. Pa se u buzirke je oblecen. Men je pa dizajn antecov tak usec, da bi ga kr mel. Sej ti doplacam par tisoc. Joke

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ZaFo ()

Black Dragon ::

ZaFo če nebi bil to joke bi umrl od smeha :D
pa da bi Chieftec 360W menju z Antecom 430W:D :D :D ma to nemorš no :)) , ker je slednji dosti boljši in ti rečem z.t. da napajalc ni problem...
Zakaj nisi financiral v 480W različico?
Kaj maš kr 3 pogone?8-O
pa zakaj maš Plextor DVD-rom
Plextor CD-RW če maš Nec DVD-RW??

LP

z.t. ::

Ja prej sm meu Plextorjev DVD-rom in pekač, pol sm dobu pa ADSL in trdi disk je ratu hitr poln in sm kupu DVD-RW, ki zelo prav pride8-)

Glede na to, da si imel prej en modul, sedaj pa dva, ti priporočam, da pqi odstranis, ker z enim dosezes visji fsb. Glede na to, kar si napisal, te ovira PQI.

Sm že probu vn uzet PQI ram, pa ni blo nč bolš isti drek.

z.t. ::

Glede napajalnika pa prosim brez pripomb, sej sm dau zanj 22.000 SIT. :D
Tapru sm mislu kupit Chiftec 420 W sam ga nikjer niso mel.

glinik ::

Bolše, da nisi kupil Chiftec 420 W, bi se vsak dan bol jokal polek njega. Tako kot kolega Darwin, pred kratkim si je nabavil Anteca 550W, zdaj lepo vse špila.

To je res čuden fenomen...

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

z.t. ::

Mi lahk mogoče poveš zakaj se sistem noče navit, ker nameravam kupit še en modul Geil Value 512 MB, on PQI pa prodat. Sam de ne bo pol še slabi.

kajzer ::

Probej voltaže mal dvignit, boš vidu če je kaj boljše. Ram na 2.8V, CPU pa recimo na 1.75V, pa poročej 8-)

z.t. ::

najprej sm ven uzeu un drug ram, pa dvignu voltažo in uspel je. Zaenkrat sm naviu sam na 10.5 x 215 Mhz; nevem pa do kolk lahka grem 230, 240 Mhz?????

glinik ::

Seveda moraš zviševat voltažo. Očitno tega nisi prej delal. Ram daj lepo na 2.9V, procesor pa na 1.775V. S tem programom pa lahko kar v WIN navijaš. 8rdavcore 0.8.5b Ta program si z neta potegni, zraven pa Prima piči. Tako boš potem dobil navit in še stabilen sistem :) . Ko sem jaz navijal, sem z dvema ploščkoma ramov prišel na 205FSB, z enim pa na 225FSB (z bilokaterim). Plate za AMDje očitno ne marajo dvojnih polščkov, tako je bilo vsaj pri meni in enem kolegu.

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

ZaFo ::

To ze skoraj ni nekaj v redu. Taksno zvisanje voltaze za 15MHz FSBja. Koliko pa ma ta athlon default voltazo?
Alo, valda sn se hecu. Ce pa tak noro sprasuje. Ma najbolso serijo napajlcev. No, sej, js sn se vedn prpravlen menjat.

kajzer ::

V single način jih postav. Se kr velik pozna pri FSB in s tem tudi večja pom. prepustnost, saj se pri AMD-jevih platformah dual zelo malo pozna. Js ji mam v singlu, saj tako pridem do 240FSB v dualu pa "samo" 230MHz, tko da je v singlu (240MHz FSB) večja prepustnost kot 230MHz in v dual načinu.

To je glih tk kot da bi se igral :D. probuješ, pa vidiš kje bodiš najboljše rezultate.

Aja, temp. stalno spremljej, da ne bo previsoka.

Boki_ ::

V single načinu z 240MHz da je večja propustnost, kot 230MHz v dual načinu? Zračunaj: v single z 240MHz je propusnost 4.8GB/s, v dual z 230 pa 9.2GB/s. Je pa res, da se ti bolj splača met v single, vsaj v teoriji, ker maš AMD-ja, ki ma širino vodila enako 2XFSB, če bi mel Intel, pa bi se ti definitivno splačal dual način.
I'm back

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Boki_ ()

kajzer ::

Ne omenji mi teorije, važno je kako dela v praksi. ZELO malo se pozna pri AMDju dual.

glinik ::

Kaj malo?? Nič se ne pozna dual način, to smo sprobali že 10 X, pa nič, isti k**** !!!!

Intel ima tukaj veliko prednost, AMD bo še moral malo izpilit svojo tehnologijo :'( .

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

kajzer ::

Sj sem napisu ZELO malo. in res je ZELOOOOOOOO malo. Sj je že izpilu svojo tehnologijo glede dual podpore (s939).

Karaya 52 ::

z.t. sorry ko ti smetim topic, sam neki me zanima.

Se splača investirat 10k v 480W Anteca za razliko 50W?

ZaFo ::

Antec 430W vs. antec 480w
Odvisno, če potrebuješ tistih 50W

kajzer ::

po moje ne. A ti zmankuje moči na Antecu 430W?? če ti vse u redu dela (navito do konca :) ), pol ne rabiš menjevat. Če ga pa še nameravaš kupit, sm pa zihr da ti tut z 430W ne bo zmakal moči. Antec je le Antec!:D

Boki_ ::

V teoriji sm reku zato, k v preksi še nism probal dual chanell na AMD-ju.
I'm back

z.t. ::

Ja zaenkrat je ta Antec z 430 W čist dost zamene, sej mam prkloplene 3 CD enote, disk, par ventilatorjev, grafično, pa čist vredu dela, pa še tih je zlo sej ma 2 ventilatorja in aktiven PFC al neki tazga. Glede navijanja pa mislim da je ta napajalnik ravno pravšni, sej je napetost ves čas konstantna brez kakšnih nihanj tut ko je sistem navit.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Volaža Barona 2600+

Oddelek: Navijanje
101073 (916) hostar
»

Problemi pri navijanu

Oddelek: Navijanje
341907 (1526) Mr.B
»

zakaj mi vn meče v špilih

Oddelek: Navijanje
421656 (1303) Primoz78
»

Nemogoc visok FSB na visjem taktu.

Oddelek: Navijanje
101099 (908) JIM22
»

Kateri rami za NF7-S?

Oddelek: Kaj kupiti
241549 (1203) svejk

Več podobnih tem