» »

Trese računalnik

Trese računalnik

pluto1457 ::

Imam problem!
Na pc-ju mam instalirano tv kartico.. Doma imamo kabelsko in ko štekam anteno v računalnik mi začne tresti cel računalnik (monitor), nekaj sem slišal, da ima kabelska napetost? In da je treba nekaj vmes dat (npr. Kondenzator)
ve kdo kaj o tem?
Prosim za pomoč...

Pa lep dan dalje

zvery1 ::

Preveri ozemljitev računalnika.Če je kišta ozemljena nebi smel tresti.Glede monitorja pa ne vem kako to mislis da trese, ker kot jaz vem plastika ne prevaja elektrike.

Aja pa zaščitni plašč (kovinska folija ali mrežica) od kabelske probej ozemljit pa pol poročej.

LP
AMD X6 1090T, 16GB DDR3, GF 750Ti, Gigabyte 890XA-UD3,
1 x SSD, 4 x HDD, running Ubuntu 14.04 x64

Slowenc ::

Pokliči na kabelsko na tehnični oddelek in ti bodo povedal kaj in kako moraš naredit.
Skiny gate.

MKrmec ::

To tut men dela!! Ne trese ekran ampak se trese slika na ekranu a je tako!!?

Jest mam FlyTv 3000!! Ves kaj sm ugotovu!! Dej dol prikljucek od kabelske pa notr u kartico uklop sam un bakren kablcek uno k je pa okol pa ne dat u stik z kartico slike se ne bo vec tresla ampak bo samo malce slabsa kvaliteta slike!!

pluto1457 ::

ja, jaz mam tud fly 3000, ooops sm napisal da monitor trese:) mislil sem sliko. in to jo ful trese...če kej drugega zravn delam je zlo bad;( , nisem te štekal kaj naj nardim...kako to misliš nej kabl vn potegnem?

dej razloži malo drugače...
lp

fruti ::

Normalno da trese ... seveda je napetost v kablu .... tako da moraš met ozemljeno mašino če je nimaš ... in imaš suhe roke ... tega neboščutil še pa imaš potne te zna pa mal "ruknt" tko da to ni nc kaj takega !:D

pluto1457 ::

ok.štekam.
kako pa jo najlažje ozemljim...je dovolj če potegnem žico do radiatorja..al kako drugače?
prosim za nasvet.

AngelOfDeath ::

Kaj zdaj trese računalnik ali sliko na monitorju ?

pluto1457 ::

sliko na monitorju.
mašine mi menda še ne trese:) :)

MKrmec ::

Glej mas kabl od kabelske ane no zdej pa:

1. Dej un nastavk nakonc k ga das u racunalnik dol
2. Olup kabel in bos vidu da je na sredini kabla bakrena žica, okol te žice pa se ene žičke ane
3. No ti mors zdej tko narest da sam bakreno zico utaknes nazaj notr u komp brez nastavka stekas!!
4. In ko bos to naredu bo delala slika malce slabs ampak ne bo vec tresl slike!!

kajzer ::

Al pa če sam tiste žičke, ki so okol porežeš, tko da se ne dotika tistega "železa" na bananci na keterem so sedaj. :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Rahlo tresenje avta med 70-80km/h (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6817291 (12365) Wonailabs
»

Nerazumevanje pomivalnega stroja ion compa.

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
51028 (883) SavoS
»

Izdelava filtra proti motnjam

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
173485 (3035) Matek
»

Pomagajte ! Trese ku hudič. [kabelska] (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
559439 (8208) Pyr0Beast
»

Štrom me ruka, računalnik pa piska

Oddelek: Pomoč in nasveti
181465 (1064) [t502]

Več podobnih tem