» »

Router - Level One FBR-1405TX

Router - Level One FBR-1405TX

JanezH ::

Vem da je polno postov o routerjih in sem jih tudi prebral, ampak vse je nekako splošno ali pa detajli, ki mi ne pomagajo. :\
Ker mislim nabaviti omenjeni router (Level One FBR-1405TX) bi prosil vse lastnike in tiste, ki ste z routerjem delali, da poveste kaj si mislite o njem..... dobre in slabe lastnosti....

Takisto velja za SMC 7004VBR X-DSL Router .

thanks

OmegaBlue ::

Govorim za L1.

Router mi je zelo ušeč dela lepo, se ne pregreva svoje delo opravlja super.
Moti me edino to da ne moreš omejiti prometa določeni mašini pa izgleda ma težave z NTP časom :| .

Drugače je pa super router.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Packač ::

Level One FBR-1405TX:
En mesec je delal lepo => potem pa je vsake toliko časa (par dni) prekinil vse lokalne povezave in lučke so utripale. Potem sem posodobil firmware in zdaj že 2-3mesce neprestano laufa.

Senitel ::

Packač: A mi lahko poveš, kje si dobil nov firmware?

JanezH ::

Sentinel: a firmware FBR-1405TX_firmware_V010.zip na strani http://www.level1.com/level-one.php ni najnovejši??

Senitel ::

Ok, sicer mi tega firmware-a ni uspelo najt (sem ga našel samo za FBT-1402TX), ampak če je V010 zadnji, potem ga pa že imam. ;)

raufnk ::

meni še vedno prekine povezavo na recimo dva dni (občasno tudi pogosteje) pa imam najnovejši firmware (v010).
ima kdo kako idejo zakaj???

lp
raufnk

raufnk ::

zadeva delno rešena:
iz tech.supporta so mi sporočili, da lahko router obravnava le s 254 povezav.
njihovo prvo vprašanje je bilo, če uporabljam file sharing programe :8)

lp
raufnk

Groovy ::

mi kdo lahko na hitro razloži razliko med FBR-1405TX in FBR-1402TX routerjem.

Thanx
I am the captain of my soul

JanezH ::

Mah pismu meni ga eMule razsujejo v 3 urah tudi če mam Max. Connections 150. ;(

A je hard limit tudi lahko krivec za razsuvanje? - naštimanega sem imel na 200.

Zdej sem izklopil eMule in laufam BitTorrenta ze 8 ur in dela vse OK. :\

mymoon ::

dela super (zaenkrat), ker trenutno obremenjen samo z enim kompom (kolega na dopustu - bomo videli kaj bo potem)......

mule nimam, imel pa sem že par dni prižgan kazza in ene par okenčkov bitttorrenta.
in ni bilo nobenih problemov.....

jurre ::

imam levelOne rutr, pa deluje kar uredu, ze par mescev, nanj priklopljeni 3 kompi
sesuva se nc, greje se ne strasno, tko da se mi zdi da je cist OK

TribesMan ::

Jest sem ga včeraj nabavil. Vendar še ni v uporabi kot router... Samo kot switch, ker še čakam na ADSL (sem včeraj izvedel da paketa ISDN 201 ni več mogoče dobit... pa glih tega sem hotel... ostali so pa ful dražji za ubistvu iste funkcije....You just have to hate our telekom...)

Prvi vtis je precej impresiven... Tolk nastavitev še nisem videl na enem kupu... Čist not padeš, ko začeš "surfat" po nastavitvah. Sem mislil da so nastavitve veliko bolj "amaterske" vendar lahko dobesedno nastaviš čist vsak drek. Še bolj všeč mi je pa to da so nastavitve zelo podrobno in razumljivo opisane in da so ubistvu že skoraj vsa navodila zraven napisana in ti ni treba še z papirjem zraven ordinirat.

Zelo priročne se mi zdijo nastavitve za omejevanje prometa (na žalost ni omejitve bandwitha ali kaj podobnega, sam tega že ne moreš pričakovat za 14kSIT), bom videl kako se zadeva obnese v praksi... ko dobim ADSL.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Groovy ::

TribesMan... ha ha, pol sva pa na istem... jaz tut paket 201 in čakam (1 teden je že mimo)... Drugače imam pa FBR-1402TX, pa me zanima kaka je sploh razlika med tema dvema...

Aja, pa še to me zanima Tribesman, kako boš ti Telekomovca nasral, da ti bo zadevo prek routerja zrihtu, ker sem slušu, da neki nočjo, če ga ne kupiš pri njih... sej bi jaz sam naredu, a kaj bi se j..., če mi pa loh oni! >:D
I am the captain of my soul

TribesMan ::

Ahem a misliš da ga bom prosil al kaj? Nej priklopi kakor hoče bom že jest pol spremenil tako da mi bo pasal... Mam pa namen na ta router priklopit 4 kompjutre (za vse družinske člane) no sam v večini bo pa zame rezerviran... ostali so bl email IRC za tamalo, ipd...

Glede 201 paketa za ISDN je pa tako tega paketa ne boš dobil, če si se naročil kasneje kot 21.10.2003. Tega paketa sploh ne bo več (če si kje drugje kot v 01 omrežni se ga da še dobit), bo pa nameso njega v kratkem drug paket s to razliko da bo v paketu Siemensov aparat in ne Eurit. Cena bo maksimalno 5kSIT višja. Informacija prihaja iz precej zanesljivih virov...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Groovy ::

ja jaz sem bil obveščen, da je ta paket do sredine druzga mesca, tko da...:8)

me pa neki druzga zanima...tamal je meu net prek mojga com. do zdej, zdej pa nama mreže OK dela, samo če nimam sheran net povezave...
če pa sheram povezavo, pa mreža dol pade....
Kako to?!?:O
I am the captain of my soul

TribesMan ::

Kir paket? Ta nov ali 201? Iz kirga konca SLO pa si ti doma?

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Groovy ::

01 omrežna... ja paket 201 z prenosno slušalko...

Kaj pa tist problem, kaj jasno zakaj? Kak pa zdej tvoja sestra dostopa do neta?
I am the captain of my soul

ank ::

> Smukec:Mah pismu meni ga eMule razsujejo v 3 urah tudi če mam Max. Connections 150.

A je hard limit tudi lahko krivec za razsuvanje? - naštimanega sem imel na 200.

Uporabljam xmule nastavljeno mam oboje na 200 in dela brez problema, ker mam zaprte TCP 4662 in UDP 4672.

Res pa mam zaradi tega LOWID. Če odprem TCP in UDP pa ga tudi meni razsuje.

JanezH ::

hehe pol sem imel jaz ful srečo da sem še dobil paket 201 :) ...
so mi pred 1 tednom zmontirali.
Jah zdaj sem vrgel dol eMule in instaliral Overnet in mi dela super, pa še hitreje mi dol vleče kot v mulah. :D
Z mulami pa ga nisem mogel uštimat pa da se ubijem.... :\

maci ::

Velke razlike med 02 in 05 ni; predovsem v malenkostih za nastavljanje in web vmesniku - oblika.
Jaz sem mel najprej 02, pa se mi je vsuval vsak dan. Sem nato dobil dugega (05), ki je sicer delal veliko boljše, vendar se je še vedno vsuval.
Vzrok - mula. Sedaj, ko je ne laufam, del BP. Vzrok je število povezav oz. zahtevkov naenkrat - kot ste že omenili. To je potrebno omejiti pod 200 (nastviš v verziji mule 24b); to se dogaja zato, ker ta router nima svojega procesorja (na Belkin zadevi to laufa 100 boljš, vendar je tudi malce dražja - preizkušeno).

Groovy ::

samo po moje to lih niso malenkosti, saj je v trgovoni za te malenkosti treba za 1402 odšteti kar 10k VEČ!!!!8-O
I am the captain of my soul


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katerega od teh 4 routerjev naj vzamem?

Oddelek: Kaj kupiti
303259 (2236) malinavc
»

Tezave z routerjem LevelONE FBR-1405TX

Oddelek: Omrežja in internet
233622 (3023) Caligula
»

Konfiguracija level one routerja (4 port)?

Oddelek: Pomoč in nasveti
51554 (1472) Dr X
»

Težave z routerjem LevelOne FBR-1405TX

Oddelek: Pomoč in nasveti
262242 (1912) boom-bar
»

Kateri router? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
555201 (3931) plavko61

Več podobnih tem