» »

Brezžične slušalke

Brezžične slušalke

Nato ::

Lepo pozdravljeni

Zanima me, če se da narediti usmerjeno anteno za njih s katero bi povečal domet.

Slušalke so vivano FHM 6050

Slušalke so slbše kvalitete vendar jih uporabljam za delo v delavnici da ne slišim strojev, od hiše je odaljena približno 60m.

Hvala za pomoč Nejc

Brane2 ::

Pa je varno NE slišat strojev v delavnici ? :\

No, kakorkoli že, domet je odvisen od več stvari in v skladu s tem tudi rešitev. Če stvar dela na 2.4 GHz ali podobni frekvenci in če je med bajto in delavnico več ali manj direktan vidljivost, lahkko popraviš stvari tako, da zmontiraš oddajno oanteno na zunanjo stran bajte.

Povečevanja oddajne moči ne priporočam, ker je verjetno protizakonito in ker lahko prinese nepričakovane težave in mogoče tudi stroške.
USmerjena antena lhako koristi, vendar nekaj stane, pa tudi korist je lahko vprašljiva.

Če je med bajto in delavnico veliko drugih objektov in ovir, je možno da se neusmerjena antena obnese bolje od usmerjene.

V glavnem, najprej bi probal z montažo oddajne antene na zunanjo, izpostsavljeno stran bajte (vsaj recimo na zunanjo stran okna), šele nato bi razmišljal dalje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

Nato ::

Ne se bat za mene, stroje je dober slišat sam če jih poslušaš 10 ur na dan si želiš slišat še kaj drugega. Pa saj jih kljub slušalkam čuješ.:))

Drugače pa sem poskusil dati anteno na zunanjo stran okna in se je sprejem malo izboljšal,
če se ne premikam je dober drugače pa se poslabša

Med delavnico in hišo je sedaj le zid od delavnice drugih ovir pa ni

Slušalke delujejo na 863MHz, če to kaj pomeni


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ojačevalnik wifi signala

Oddelek: Kaj kupiti
4118660 (6469) Robert
»

Ojačanje oz. "podaljšanje" wifi signala

Oddelek: Omrežja in internet
83508 (3145) Spajky
»

Wifi rešitev

Oddelek: Pomoč in nasveti
91502 (1303) Ribič
»

Deljenje internetne povezave 250m daleč

Oddelek: Omrežja in internet
232790 (1636) Pyr0Beast
»

wireless mreža (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
10412727 (9281) pujsek_

Več podobnih tem