» »

Studio TOMSON :)

Studio TOMSON :)

Tomson ::

Po kar nekaj tednih napora ... (moj prvi site v flashu)


Če se komu slučajno da - graje, predlogi, pohvale ...

http://www.eurohit.si/studiotomson/




Tnx!
  • spremenilo: Tomson ()

pivmik ::

1,2 MiB intro.. ne hvala. (kako ti uspe?)
HTML (če jih lahko sploh tako imenujem) narejene popolnoma v Flashu mi niso všeč.
Sej animacije/efekti pri preklaplanju sekcij(ponudba,ceniki,izdelki..) so kul, samo ko jih vidiš 1 krat ali 2krat. Na pa da vsakič ko klikneš na eno sekcijo moraš čakati 3 sekunde, da se efekt zrola do konca in prikaže vsebino - nadležno. Design ni ne vem kaj, glede na to kaj vse se da v Flashu narediti, ampak za privč je kar v redu.
Pa vzdrževanje Flash strani je zamudno.

Flash je dober za Intro-te, multimedijske spletne predstavitve, prosojnice, animacije, programčke, spletne igrice.... ampak NE za cele spletne strani z vsebino in uporabnimi informacijami, ki jih želimo enostavno in hitro pogledat.
LP, Gregor GRE^

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pivmik ()

Tody ::

Se pridružujem Pikniku ... Zadevo lahko rešiš na dost enostaven način. Na začetku daj izbiro ali navadna ali pa dinamično flasharska stran... Tako tvoje delo ne bo šlo v nič in veliko obiskovalcev z modemi ti bo hvaležnih...

Microsoft ::

- Ni mi vsec font. Nekatere crke so zato mal tezje berljive (d, T)
- Na monitorju vidim manjse tekst malo zamelgjen oz. nejasen. Recimo, tam ko lahka DLjas sempl musko, ko pise POSLUŠAJ in PRENESI, je pri meni rahljo nejasen tekst.
- Med preklaplanjem animacij mi ni tolko tezko pocakat 3 sekunde, samo mi je bolj nadlezno to, da vse vedno 'prihaja' iz iste smeri. Bi blo mogoce boljse, da bi enkrat priletelo iz leve, enkrat iz desne...
- Zaradi DLjanja intra je modem postal zarec :)))
- Mogoce E-Mail naredi bolj jasen.
- Osebno mi niso vsec barvne kombinacije. Sem bolj pristas bel tekst na crno podlago (like ST), kot pa obratno, saj mi tista bela stran sije v glavo kot sonce. :)))
- Internetna stran bi lahko bila malo bolj skrcjena, da se ne bi blo treba pomaknat dol, da vidis Satellite Internet Access


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Tomson ::

Hvala za komentarje, zagovarjam pa se takole: :)


1.2 Mb intro - ker je stran podrejena izdelavi glasbe, jo pač nekje moram predstavit in v intru pride najbolj do izraza.
V današnjem času ko ima 90% uporabnikov ADSL ali KABL res nisem veliko razmišljal o dialup uporabnikih, saj so tudi moja ciljna publika firme, ki pa itak imajo po najmanj 2Mbit prenosa.
Animacija pri preklapljanju je res vedno ista, nisem pa razmišljal da bi lahko bilo moteče počakat tiste 2sekundi da preklopi.
Hja, dizajn res ni ne vem kaj, sem se za prvič osredotočil kar na čiste osnove, da sploh pogruntam kako in kaj se da naredit.
Vzdrževanja kaj veliko ni, saj je stran postavljena bolj kot predstavitev, brez novic in podobnih zadev.
O možnost izbire htmlja sem že razmišljal. Verejtno sledi. Čeprav kot sem rekel, za tistih 10% ki niso niti potencijalni obiskovalci ...
Text je res na trenutke nejasen, verjetno zaradi majhnosti, a ker se mi ni dalo vsega še enkrat popravljat sem kar pustil, ker tako kritično spet ni. Vsaj na 17' in 1024*768 je kar vredu.
Glede prihajanja iz iste smeri se mi je glih zdelo nadležno in mogoče pretirano da bi tako kot v intru spet vse letelo skupaj iz različnih smeri.
Saj ni treba iti niže, cela stran se vidi brez pomikanja. Razen če imaš 15' monitor ...(takšnih pa je spet le peščica ...)


Hvala še enkrat za vse, vzamem na znanje in v bodoče upoštevam nasvete.

dëych ::

:| :| :| en mega intro...pa intro nima smisla delat na web straneh. Ne vem, ni fore da čakaš 10minut ko en majmun potem pa se neki prikaže, k nima efekta - nobenga. :D

Še bo treba trenirat:\ Pa ne obupat.:)) Pa raje začni brez flash-a, potem ko dobiš tiste osnovne, greš na flash.:8)

Microsoft ::

Razen če imaš 15' monitor ...(takšnih pa je spet le peščica ...)

Ne pozabt na tiste z LCDji. Jst sm edn izmed takih, na prenosniku mam pa celo 14'.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

dëych ::

Širina spletne strani naj bi bla nekje max 700-750px, torej da se da na 800x600 še normalno gledat. Kakšni zvočni efekti in podobno ni glih priporočeno, če pa so, pa morjo met možnost izklopa. Mene to mot, ko musko poslušam, potem pa začne še zravn nek loop šopat pa te vse mine:| . Potem moraš še pri barvah mal pazet, pa flash bi jst uporabljal sam za kakšne kratke animacije. Stran mora bit simpl, da hitr najdeš kar rabeš. Če pogledaš kakšne flash strani, moraš bit že mal znanstvenik da pogruntaš sploh kje je kaj. Spet odvisn od uporabe in namena web strani...Eh brez veze da bluzim, sj veš kako mora bit.:\

snow ::

Sem prebral kar so drugi napisali, niti nisem šel gledat strani.

isdn 64k... 1.2mb? Pa si na glavo padu.

Upam da je vsaj ful ful lep intro z ful hudimi efekti in vse.


Glasbeni studio? Ja download samplov ne pa nekaj nabasat v intro..
Random mutation plus nonrandom cumulative natural selection - Richard Dawkins

Tomson ::

Intro je predstavitev glasbenih samplov. Sicer pa obstaja možnost preskočitve intra.

Ziga Dolhar ::

Gumb za preskok animacije res obstaja -- vendar je tudi ta v Flashu. Kaj, če nimam flasha?

p.s.: drugače pa je to verjetno prvi flash intro, ki mi je bil všeč. Pa ne, da bi te spodbujal k uporabi intra ...
https://dolhar.si/

Gandalfar ::

sumnike mi ne prikazuje pravilno


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako se vam zdi ta stran

Oddelek: Izdelava spletišč
292517 (1471) strictom
»

Macromedia flash 8

Oddelek: Izdelava spletišč
142287 (1974) Tody
»

Iščem Izdelovalca spletne strani!!!!!!!!!!!

Oddelek: Izdelava spletišč
422997 (2132) Matev
»

Cena flash strani

Oddelek: Izdelava spletišč
171581 (1239) mte
»

Koliko lahko računam za tole spletno stran?

Oddelek: Izdelava spletišč
242379 (1517) Tomson

Več podobnih tem