» »

18 let

18 let

trillian ::

imam en manjsi problem.
v bistvu sploh ni problem, ampak je le misel, ki noce iz glave.
polnoletnost me malo mede.
ugotavljam, da je to samo dan, ko si samostojen tudi na zunaj. v bistvu, ko ti dovolijo, da si samostojen, ceprav si to bil ze prej. ali pa sploh se ne.

naj razlozim. jutri bom polnoletna. in pocutim se staro. kot, da sem dozivela zivljenje.. in kaj sedaj?
vem, da se slisi blazno blesavo. ampak vseeno.

kakorkoli ze.. zanima me kaj pricakujete od sebe v prihodnosti. kdo mislite, da ste? kaj mislite, da boste? kdo ste billi?

love, trillian

"The generation of random numbers is too important to be left to chance"

TESKAn ::

kaj naredit? Najprej vozniški izpit:).
Od prihodnosti pa ne vem, kaj naj pričakujem...jaz rečem, pustimo se presenetiti:).
In pa: vse najboljše:).
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

krucymucy ::

Sej je samo eno leto vec! Je pa res, da velja 18 let za neki veliega (prestop v svet odgovornih, svet skrbi...), pa ni res jest se se zdej pr 20-ih obnasam kot en ˝mulc˝ , ampak sam vcas:D:D:D

Sicer pa se mi 18-i rojstni dan ni zdel nc posebnga.

Zivljenje je tako kot si naredis, to pa velja tudi na to kako resno jemljes polnoletnost;)

darh ::

kot prvo vse najboljse... itaq.....

nud jest sm mel take filinge kak teden pred dnevom.. ampak me je koj naslednji dan vse minil, ker je blo vse isto kt en teden prej.. no ja... pa še mačka sem mel..>:D....

spoh pa.. ne sekirej se preveč...... od tega samo glava boli.. rajš uživej !!
Excuses are useless! Results are priceless!

Tr0n ::

Glej stvar pozivitno. Lahko gres v zapor v primeru kaznivega dejanja ;).

Elemen_T ::

Hehe zarad prelomnic se boš sekirala. Leta so v bistvu izmišljena. Sej štetje let so se spomnili ljudje, zakaj si nebi štela let po svojem sistemu in pač preživela tist 18 let, naprej pa - uživaj kot si do zdaj, in kot je rekel Teskan: Takoj pokliči na avtošolo 8-)

trillian ::

think positive!!! :))))
o, ja.
pojma nimam kaj naj sama s sabo. saj vem, da ni razlike med jutri in danes.. in tocno v tem je problem.
imam vse kar sem si zazelela. nicesar ne obzalujem.. in sploh. nic ni ostalo. kaj sedaj?
sicer sem pa na splosno jako pozitivna persona.
samo, da sem trenutno v manjsi eksistencni krizi..kar pa ni nic posebnega. so dokaj pogoste.

aja, pa v avtosoli ze vozim.. imam 15 ur, in se mi nikamor ne mudi.

love, trillian (or is it ursula)
"The generation of random numbers is too important to be left to chance"

OZZY ::

da se sekiraš zaradi malih stvari nima smisla. Prav tako ti polnoletnost ne primnese nič novega mogoče edino prednosti. Prva ki je, je ta, da lahko narediš izpit za avto. Jest vem, da sem komi čakal na to. In sem ga tudi dobe mesec kasneje tudi imel.
In pa tudi dobiš volilno pravico. He he. sej ni to tok pomembn. Ampak vsaj lahko daš svoj doprinos v izvolitvi vlade. Pol se pa jeziš kako so nekaj obljubljali in potem ugotoviš kako so te ,,nategnili``.
Jest ko se zazrem nazaj in ko pomislim, da imam že 23 let in kaj sem sploh naredil ta čas me takoj mine tako razmišljanje, ker bi mel lahko eksistenčne krize skoz. Do sedaj je bila samo šola in bo šola še 2-3 leta.

Ne skrbet za male stvari, ker se ni vredno. Carpe diem all the way. kar bo pa bo.

Go with the flow.

Misak ::

Samostojen nisi pri osemnajstih (no nekateri ze), temvec takrat ko zacnes sluziti denar in ziveti na svojem. Zame osebno, 18 leto starosti ni bila kaksna posebna prelomnica. Res je, da sem pri osemnajstih opravil izpit za avto, da mi je dovoljeno to in ono, ter razne druge malenkosti. Vendar samostojnost je relativna stvar, ki jo lahko obcutis pri 18 ali pa enkrat pri 30ih.
Zase osebno bi rekel, da nisem samostojen (glede karakterja in odlocanja ze, vendar v smislu zivljenja pa vsekakor ne)

To je bila samo moja misel...
(`\'ˇ.¸(`\'ˇ.¸ ~ ¸.ˇ\'´)¸.ˇ\'´)
´ˇ.¸SloCartoon.net¸.ˇ`
(¸.ˇ\'´(¸.ˇ\'´ ~ `\'ˇ.¸)`\'ˇ.¸)

trillian ::

mislim, da ste malo zgresili.
jaz sem ena najmanj obremenjenih ljudi kar jih poznam.. moje eksistencne krize so mi v zabavo in marsikaj zvem skozi njih. praznikov ne praznujem... ze kake stiri leta se izogibam lastnemu rojstnemu dnevu, ker zame ni nobene spremembe in se mi zdijo prazniki na splosno vsiljeni in vcasih totalno neprimerni rituali. ceprav sem mahnjena na nekatere rituale.. ampak te sem si sama izmislila.
sem clan sekte z enim samim clanom. versko fanaticna. voditelj ene veje religije. moje.
ampak.. vseeno sem v fazi, ko mi je malo dolgcas.

zanima me pa (in to je glavni razlog te teme).. kdo ste vi?
"The generation of random numbers is too important to be left to chance"

krneki0001 ::

Kaj bi dal da bi bil zdejle šele 18 pa da bi lahko razmišljal kaj bom počel u življenju.
Lep pozdrav
Nebivedu

Spark ::

Vse najboljše.

Thomas ::

La vie est devant toi! :)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

trillian ::

thomas, saj ravno v tem je problem..
zivljenje je za mano.
i feel old!
:))))

love, trillian
"The generation of random numbers is too important to be left to chance"

Thomas ::

trillian

Ko sem bil v tvojih letih, sem imu enga prjatla, ki je razvil teorijo, da ne samo da je že star - ampak da do 30 bo umrl.

Še vedno mam tega prjatla in pršla sva čez 40. Zdej se pa hval, da je še mladostnejši od mene.

Ja šur ... :D

Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

trillian ::

hja.. kaj pa vem..
mogoce se temu rece odrascanje.
zanimivo.
:))))

poznam pa ljudi, ki mislec, da jih caka v prihodnosti nevem kaj, niso doziveli nicesar.
pricakovanja, pricakovanja.

kaj nam pove to.. ne cakajte na boljse case, uzijte vse kot prihaja.. in, ce mislis, da ti nic vec sladkega ni ostalo.. potem pojma nimas kako veliko je zivljenje.

love, trillian.
"The generation of random numbers is too important to be left to chance"

luni ::

wb nebivedu :)
Artificial Intelligentia

krneki0001 ::

Trillian prosim da ne govoriš da si stara, ker se pol mi mal starejši počutimo zelo stare.
LP
Nebivedu

krneki0001 ::

Drugače pa lep pozdrav vsem skupaj - Nebivedu is back!
Po nekajmesečni odsotnosti iz države in od računalništva.

trillian ::

ampak ampak ampak...
saj ne, da ste vi stari.. jaz sem. vsakemu gredo leta malo drugace.
jaz sem v fazi, ko se pocutim kot ena teta, ki poseda na svojem divanu in bere casopis cele dneve. ne da se mi vec nikamor.
tu se ne primerjam z nikomer.
ne govorim o zrelosti, ne govorim o gubah.. kajti jasno je, da nisem ne nevem kako odrasla, pametna niti gubasta. in po pravici povedano, me nic od tega ne mika prevec.

love, ursula
"The generation of random numbers is too important to be left to chance"

G[e]c ::

Ma sm jest tud mislu kaj bo ko bo 18 oh in sploh pa ni blo nc zdej bom glihkar 21 pa tud ne bo nc, razen da me bojo spustil v centrala ce bom prsu ob 2 zjutri :D

ahac ::

Jaz se z 22 leti počutim enako kot sem se z 16. :))
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

SpiDEr8 ::

Pr men je najbl smotan to ke te polcaj ustav pa reče de si šou čez rdečo za pesce pa moreš plačat če si polnolete če pa nisi ti pa ni treba!!!!!!!!! Pa take stvari sej drgač je pa isto!!!! Brezvese se je sploh sekirat zarad let ker je samo ŠTEVILKA!!!! :D
Fear Is Mind Killer! The Fear Has Come!

Boogy ::

Ah, mislim da so te eksistencne krize cist normalne. Jest jih mam skoraj vsako poletje, ko razmisljam uf eno leto je spet minilo jest pa se nic nisem naredu iz sebe oz. vcasih se mi zdi da sploh nisem zivel zivljenja. Ampak jest pravim, zdej je cajt za zurat, k smo se mladi in zdravi, sekiral glede let se bomo lahko pa pol pr 60ih.

Lp

kuzifix ::

Najprej vse najboljse!

Glede let: itak je to sam cifra na papirju. Sicer je pa dan kakor vsak drug. Edino kar je res je, da gres koncno lohka delat izpit za avto. Pa ce si prevec otrocji ti vsi leta naprej mecejo. Jz se pa itaq kasn dan pocutm kot kasn 6-letnik, in bi sam po luzah skakupa bedarije delu, ze cez pol ure se pa pocutm kakor da imam vsaj 50 krizev ... Ampak take krize pridejo pa grejo, ti pa definitivno krajsajo cajt :D
Sometimes I think the surest sign that intelligent life exists elsewhere in the universe is that none of it has tried to contact us.

Tomi ::

ja, tudi on mene vse najboljše.
Pri slavni osemnajstici je pa tako, da je bolje, če je ne bi bilo, če gledamo, kaj imajo v tujini. Izpit lahko delaš prej, polnoleten si pa pri 21, ko si vsaj malo bolj zrel.
Sicer pa meni to nič ne pomeni, razen to, da bi sedaj moral sam odgovarjati za vse, in pa seveda, da lahko vozim.
metrodusa.blogspot.com

XtX ::

x

MadMicka ::

Vsa stvar je zlo preprosta .. če si najdeš ene par hobijev pa v zvezi s tem al pa tud sicer zastaviš ene par ciljev, boš ugotovila kok je življenje pestro in predvsem kratko!!

Skor nemogoče, da bi izpolnu vse cilje, katere sem si začrtal, se bom pa potrudu...

če pa pr 18 rečeš, da si že vse vidla in vse doživela pol pa ni problema.. čez par mesecev boš že drugač mislila 8-)

Zigy ::

HEHE!!!

Morm rečt ( ahmm ..napisat) da sem se zabaval ko sm tole bral ... vsak po svoje ste mi pa dal mislt ...
K sm bil star ene 18 al pa mogoče 20 sm bil prepričan, da se bom pr ene 24 umeru, uženu, naredku kakšnega ljubkega malčka in postavu življenje na ene tire ...
Stvari se pač obrnejo in ugotoviš, da preveč planirat in razmišljat sploh ni tok pameten¨... no saj jest tko mislm!
Pridejo momenti k mislš, da boš kr umru, da poti ni več ... pride, pa gre .. hvala bogu ... in kar je pa najboljš je pa to ... da še tok slaba stvar, prnese sigurn eno pametno oz. dobro ... sikeranje odpade ... life is beautiful !!!
.... love, love, love ... ahhhh .....:D
Zigy

Vse je v glavi!!!

`DoC ::

I feel like fire that burns, the universal secret of all kind...

Trillian (upam da se nisem zmotu v nicku) in katere stvari so tiste, ki ti "dajo vedeti" da si že doživila oz preživela vse ?
+°´°+,¸¸,+°´°~What We Do In Life, Echoes In Eternity~°´°+,¸¸,+°´°+

freejack ::

Mah,..sej 20, kolkr sn jst, se sploh ne razlikuje tko, če pomislim, da se tut jst včasih obnašam, kot en 10-letni mulc. Življenja je pred nami sam še tolk, kolkr bomo študirali,.. ko bomo enkrat nehali, bo lepega konc,,..treba bo delat, pa na pomembnejše stvari gledat, kot kaj boš jutr obleko,.. :))Tko da, vsem en nasvet: Uživajte dokler je možno, pol tko ne bo mogoče.

OrlyTM ::

Tut jest sm mu podobne občutke, ko sem prelamljal svoje življenje čez 18. No, sedaj jih imam 23 in moram rečt, da se imam boljše kot pri 18.

Mal bi popravu FreeJacka: ja res je žur, ko študiraš, nikakor, NIKAKOR pa ni žura konec, ko je konec študiranja. Jaz že 4 leta delam in še prov fino žuram in uživam, pa še zlo dolg bom.

Tko da, Uživajte tisto, kar vam pride na pot in ne čakajte na nekaj novega, boljšega, ki bo prišlo "nekoč"

:)):)):)):))

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

poweroff ::

Ah ja... boš videla ko boš šla na faks, ko boš delala izpite, ko se boš poročila oz. začela živeti z nekom, ko boš imela otroke... takrat boš šele videla da je še marsikaj kar še nisi "dala skozi"...:D

Sicer pa - vnenajboljše!

trillian ::

kaj mi da vedeti, da sem dozivela vse...
no.. naj razlozim takole. ni je stvari, ki jo obzalujem.. vse kar mi je prislo na pot sem sprejela. nikoli nisem pustila priloznosti, da mi uide. sla sem se modelarstvo, gledalisce, sport.. bila sem pesnica in muza, slikarka in model, fotografinja in pozerka... poskusila sem vse kar mi je prislo na pot. spoznala sem ljudi, ki so me naucili o njihovih zivljenjih, resnicah. dozivela sem brezmejno ljubezen in sreco.. in nevzdrzno bolecino in zalost. spreminjala sem se ob vsaki novi situaciji.. naucila me je, kdo sem in kaj sem bila. z vsakim trenutkom sem bila druga nova oseba. kot iz trgovine... in sedaj. sem tu... pametnejsa in zrelejsa za trenutek in ne vem kaj mi je se ostalo v tem zivljenju... in v naslednjih.. samsara je prekletstvo.
madona, sem teatralicna.. the ultimate drama queen.
ne jemljite me resno.. se sama sebi se zdim smesna.

love, trillian
"The generation of random numbers is too important to be left to chance"

`DoC ::

Per Aspera Ad Astra trillian. Po slovensko pa preko trnja k zvezdam.

Jaz sem star 22 let in v tem po telesni plati "mladem življenju", sem doživel in preživel stvari o katerih lahko drugi le molijo da jih ne doživijo. Kako jih preživiš in kaj potegneš iz njih je pa odvisno od stopnje duhovnega, duševnega in čustvenega razvoja. Mene osebno zanimajo ljudje in način njihovega razmišljanja, leta so tukaj zelo relativna. In tu je vmesno če dodam pregovor 100 ljudi, 100 čudi. Spoznal sem ogromno ljudi, in le redkim sem lahko rekel prijatelj, in le par osebam dober prijatelj. Ljubil sem brezmejno in Ljubezen je bila ubita (literaly died). Pri 20 letih so mi določeni dogodki razsuli takratno mojo osebnost, ki sem jo gradil vso življenje, in potem sem taval po ruševinah moje osebnosti iščoč smisla življenja, smisla obstoja. Počasi sem se pobral, zdaj spet iščem cilje, in motivacije, ki so po mojem gonilna sila človekovega življenja.

Počasi živim iz dneva v dan, ne mislim na prihodnost dlje kot je treba, preživel sem in to mi daje vedeti da še nisem preživel in doživel vseh stvari. Največji smisel je v vsakdanjih malih stvareh, v pogovorih z prijatelji, v besedi Hvala...

Kakorkoli že, trillian vem kje si in kaj misliš...
+°´°+,¸¸,+°´°~What We Do In Life, Echoes In Eternity~°´°+,¸¸,+°´°+

Yohan del Sud ::

Naj še sam pristavil svoj 200 literski lonček. Kot vas je že kar nekaj navedlo, preveč načrtov, še posebej če so visoko postavljeni ni vredno delati. Le malokomu gre vse po načrtih, večini celo skoraj nič. Eden takih sem tudi moja malenkost. Če bi pri osemnajstih, skoraj deset let nazaj, vedel kaj bom počel danes, in kaj sem doživel v tem času, bi bil danes verjetno že precej siv, depresiven in tečen. Saj ne da bi se mi zgodilo kaj resnično hudega, ampak vse je le stvar pogleda. Nekateri se preprosto ne znajdemo v življenju.

luni ::

Don't worry. Know that worrying is as effective as trying to solve mathematic equation with chewing bubblegum.
Artificial Intelligentia

trillian ::

hmmm.. dark..
dogodki me nikoli niso razbili.. vedno sem to storila sama, natancno, z ljubeznijo prakticno. zakaj sem se nekajkrat zacela graditi praticno znova? ker je bil cas. ker sem se tako odlocila. vedno dobim vse kar hocem. vsi dogodki, ki so se zgodili so bili sprozeni z moje stvari.. verjetno, ker se mi je zdelo, da jih moram doziveti. zato niso bilo cisto nic manjsi. le verjetno bolj sprejeti.
zivim v tem trenutku in mi je dovolj. nikamor se mi ne mudi. ako bo cas se bo ze zgodilo kar se mora.
in to je to.
zmanjkalo mi je idej za oblikovanje sveta in sebe. ker sem dosegla popolnost in kaj vec bo bolj tezko. :))))
zato imam eksistencno krizo.

love, trillian

p.s.: luni... komad wear sunscreen... kaj ne bi bilo dolgcas brez kakega histericnega izpada now and then.. saj nima efekta. je pa zabavno.
"The generation of random numbers is too important to be left to chance"

luni ::

Everyday, do something that scares you.

Ce to za tebe deluje, pol ze ;)
Artificial Intelligentia

Mr.-Viko ::

ok, pol postov sem prebral in sedaj me zanima tole: Ali se že bližam starosti (taki, o kateri je trillian govorila), čeprav sem 16 let star in mi še manjkajo 2 leti? Ne vem, če sem pravilno postavil vprašanje, ampak me res zanima, če se bom na 18 leto postaral (oz. postal "stari"). Uživam v mladosti in se ne bojim 18. leta.
No comment, really

Tomi ::

Tako bom rekel, da sta mentalna in dejanska starost dva povsem locena pojma. Star si pac toliko, kot se pocutis, delujes in ti dajo drugi vedeti.
Clovek je na sreco ali zalost krojitelj sam svoje usode, tako da, ne misli prevec o starosti, pa bos vedno mlad:D
metrodusa.blogspot.com

Jebiveter ::

Sam tko BTW: HEPI BRZDEJ TU JUUUUUU!!!!!:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

Mr.-Viko ::

Včasih malo preveč razmišljam o življenju in smrti... Včasih se sprašujem, kako bom naredil šolo, kaj bom po poklicu, zakaj mi je Bog dal takšno osebnost, kaj se bo storilo z mano po smrti, ali smrt obstaja, ali tisto, ali ono, zakaj to, zakaj ono... Joj, toliko vprašanj... Najraje nebi razmišljal o njih, vendar nekaj bi rado, da o tem razmišljam. Včasih si pa želim, da bi živel večno. Če bi to bilo mogoče, bi lahko spoznal prihodnost, vendar kaj, ko so to samo lepe sanje, ki izginejo po misli, da sem samo človek, ki se stara lepo in počasi in ne more storiti nič v zvezi s tem.

Pa happy birthday, trillian! Kdaj boš častla kako pijačo? :D
No comment, really


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kakšna bitja so to??? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
1165682 (3689) undefined
»

bored beyond belief (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
574283 (3269) Pithlit
»

ste jediji ali niste jediji?

Oddelek: Loža
321701 (1102) |Luka|
»

Vse najboljše za me

Oddelek: Loža
432043 (1518) rc-car

Več podobnih tem