» »

Strategije

Strategije

c0dehunter ::

Pozdravljeni!

Vprapal bi, če kdo pozna kakšno strateško igro, ki bi delala na računalniku brez 3d pospeševalnika. Računalnik je precej dober v Ram in MhZ, a 3d ne gre... :(
Age of empires se mi ne da, Stronghold Crusader mam... Pa še neki... Zakaj moj računalnik kr naprej izgublja povezavo z strežnikom, to pa zelo moti druge igralce, ko naprimer špilamo prek neta... to mi dela pr igri Stronghold crusader...

c0dehunter ::

Naj še omenim, da mam ADSL 1024/256 povezavo, pa 2000 mhz pa 256 ram

Raziel ::

Če že imaš takšen sistem kako to da nimaš 3d-kartice ???
Zdaj iz finančnega vidika ne vidim razloga, staro kartico dobiti ni problem.
V slučajo da nimaš AGP porta pa obstajajo kartice s, ki so na PCI.
Zdaj druge variante pa nevidim zakaj nebi imel 3d-kartice

Glede iger ki grejo brez 3d pospeševalnikov to pa bi bile:

- Age of Empires 2
- StarCraft
- WarCraft 2
- KKND 2
- Heroes of might and magic 3

Tak iz glave ven nekaj iger, samo vedi da so večina že prastare, razen StarCraft še je danes eden med boljšimi, Heroes pa itak samo je potezna strategija

kilergas ::

Mogoce kaksen SuddenStrike ali pa blitzkrieg.

Zheegec ::

Definitivno Starcraft in Starcraft: Brood War. Če odštejemo grafiko je to najbrž najboljša real time strategy še vedno.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

BigWhale ::

*agrees with alien*

mchaber ::

Starcraft priporočam:D
.

BigWhale ::

Sicer pa, vse kar je vec grafike kot je v Star Craft, je ze prevec... Na igralnosti ne pridobis nic... kvecjemu zgubis...

Zheegec ::

No ja, popolnoma grda grafika ne sme biti, ampak je pa pri SC kar odličen kompromis 0:)
Zgodba je pa tipično Blizzardovska - odlična.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

BigWhale ::

Men ni blo vsec, da so zergi zmagal... ;>

Edina slabost ki jo zamerim StarCraftu je AI. Computer je precej nesposoben pri igranju map z otoki, ce pa igras na tleh, pa sam proti trem, stirim computerjem ne zberes za burek, ker se gre 'tank rush'.... In prezivis prvega, drugega... zadnjih dveh ali pa dveh hkratnih pa verjetno ne vec... ;>

"For Auir!" ;)

Zheegec ::

V Brood War res težko premagaš 5 AI, v navadnem Starcraftu pa še gre.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

DarwiN ::

Kaj te z vami je, Total Annihilation je daleč najboljša strategija vseh časov, tut te tanove se lahko skrijejo, vsak ki jo je malo bolje spoznal se bo strinjal. !!:'(
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zheegec ::

Brez skrbi, imam TA posneto na kompjutru (zraven še zadnji TAUCP) in Starcrafta vsekakor ne doseže, ni toliko taktike, so pa bolj velike mape in bolj kot ne monotono dogajanje ;(( Je pa zelo veliko enot, kar tudi ne omogoča kakšne učinkovite taktike, v SC je manj enot, ki so pa zelo dodelane in vsaka ima strateško zelo pomembne funkcije.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

BigWhale ::

SC je bila v bistvu prva in zadnja igra, ki je imela enote tako hudicevo razlicne, da to ni res...

Taktik je pa skoraj neskoncno...

fogl ::

C&C je tud kar ok špil. Pa red alert 1.
lp, klemen

hruske ::

freeciv :D

TylerDurden ::

warcraft III: TFT
Let\'s make some soap ...

hruske ::

em... brez 3D?:\

Buggy ::

Kaj pa potezna strategija HOMM2/3. Sicer ni RTS je pa za moje pojme bolj nalezljiva.

BigWhale ::

HOMM 2/3/4 sem jaz pregral ure in ure... :)

Je precej zanimiva... in dobra... 4 je ze zelo komplexna in marsikateri je niso marali... :) Meni je bila vsec. Preprosta grafika, dobra ideja, povprecno dober AI...

(2000 skeletonov in necromancy na maximum je bilo prakticno nepremagljivo)

;>

jype ::

freeciv uber alles.

Jaz sem ze tolk casa stran vrgu s to igro, da je ziher najdrazja, kar sem jih kdaj imel :)

PrimozR ::

Ka pa Rise of nations??

A je 3D?? Drgač hud špil...

Freelancer ::

Pobrskaj se malo po googlu in igricarskih straneh. Drugace pa, kot je bilo ze povedano... C&Cji do generalsov, SC + BW, Warcraft, Civ, KKND, Mechcommander + MCG, HOMM, TA... pa Dark Reign, AoE, B&W, dungeon keeper, ... pa dune 2! :D... mah en kup jih je.
Se ena povezava.

Zgodovina sprememb…

BigWhale ::

mech commander in mech commander 2 je bolj takticna... Ker so mi mechi zlo zlo fajn, sem obe celo kupil :P

Se mi je pa zadeva zamerila zaradi prevec glupih nasprotnikov... Ko nalozis Atlasa z Gauss Guni in mu das dva z LRM/PPCji za spremstvo, so nepremagljivi...

Freelancer ::

Jap, res je bolj takticna in zaradi tega mi je tudi vsec. Osebno sta mi enka in gold bolj vsec od dvojke. Single player se ti res lahko zameri zaradi gluposti AIja, ampak meni so bile kampanje vseeno zelo vsec. Predvsem zato, ker imas tako veliko moznosti... koliko mechov vzet, kaksne klase, kaj gor nalozit... endless possibilities :). Pa se pri enki se mors se tolk bolj matrat ker ne mores sejvat med misijo. Enko sem pred davnimi casi (takrat smo mel se dial-up) ogromno spilal na netu (vecinoma 3v3). Tam se moras kot IS hudicevo pomatrat, da ne spusis proti clannerjem (zato so bili matchi vecinoma clan vs clan). Pri goldu se potem vse skupaj vec ali manj izenaci, ko IS dobi malo vec "artilerije" :) in nekaj hitrejsih designov.
Kmalu po prihodu golda (ene pol leta zatem) se je vse skupaj unicilo z "jump-jetterji", ker folk ni pocel nic drugega kot uporabljal taktiko hit&run z J mechi (recimo samo PPC/gauss/rail na madcatu J). Jump jetsi imajo premalo cool-downa in se z njimi lahko premikas enako hitro kot s tekom, kar je posledicno idealno za jump+shoot+jump away :). U bistvu je potem vse odvisno od srece.
Dvojka pa se mi je zdela bolj evolucija, kot karkoli drugega in sem jo obrnil samo enkrat, na netu pa sem mogoce odigral 10 iger. :( Mogoce kdaj pride trojka :D.
Ah, nostalgija :D. Bo treba vse tele stare spile, ki so tukej nasteti spet instalirat. Zdej k je nvidia dodala v driverje doublescan, ne bojo vec tolk grdi na 19" colarjih :).

kg ::

a mi loh pošleš strong hold crusaider jz ti pa kero drugo strategijo!odgovor na email: k.g@email.si

PrimozR ::

Gre kdo po neto RON, AOE 1 al pa 2?? Za vse mam dodatke (thrones and patriots, The conquerors, rise of nations (tega trenutni nimam gorm:/)).

zile ::

Jest.:D

Freelancer ::

Kaj pa AoM, ga kaj špilate (ja, vem, je 3D :))?
P4C@3GHz, P4P800, 1GB DDR400, ABIT Ti4200

CCfly ::

Starcraft, freeciv sta :D
Aja pa wesnoth zdele špilam, se mi zdi kr zanimiv.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Strategy games (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
5611192 (686) mtosev
»

Industrija reinkarnacij: V 4K ločljivosti se vrača legendarni StarCraft

Oddelek: Novice / Igre
369616 (4762) opeter

dobre Strategije (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
5811313 (9112) Tilen
»

Igra Age of Empires III bo izšla 28. oktobra (letos)

Oddelek: Novice / Igre
456519 (4317) kuglvinkl
»

Kaj pa Starcraft?

Oddelek: Igre
252083 (1911) MArko

Več podobnih tem