» »

mgetty + callback (sort of)

mgetty + callback (sort of)

borchi ::

a mi zna kdo povedat kako bi mal bolj elegantno spelal naslednjo zadevo:

rabim iz enega računalnika (recimo mu server) poklicat drugi računalnik (client) preko telefonske linije, ker morem prenest kake podatke al pa iz prvega pognat kak program na drugem v terminalskem načinu ali v x-ih ali pa npr. zagnat vnc itd. na obeh računalnikih mam mgetty, ki mi dviguje "telefon". vem, da je moje poimenovanje kateri računalnik je "server" in kateri "client" malo smešno, ampak bo kmal jasno zakaj tako.

1. vprašanje:

a se da tako nardit, da je tisti računalnik, ki dial-outa v remote računalnik, ppp server (torej, da pokliče v remote računalnik in se prijavi in mu reče evo ti xxx.xxx.xxx.xxx je tvoj ip, lets party)? tehnično bi moralo bi, ker to mi uspe, če uporabim callback pri mgetty-ju (js hočem isto, le s to razliko, da ni treba clientu najprej poklicat server, da le-ta nardi callback).


2. vprašanje:

ker je (na serverju je ADSL, na clientu modem) od modem-modem povezave cenejša varjanta server-ADSL in na clientu dial-up (npr. Volja.net + dyndns), bi rad poklical v clienta in mu reku: dropni linijo zdaj, počakaj 3 sekunde, pokliči Voljo in se dobima na internetu preko tvojega dns recorda pri npr. dyndns.org. poleg tega, da je zame cenejše na ta način, je tudi bolj učinkovito, ker če mam 20 klientov in morem z vsakega pobrat nekaj mb fajlov, bi mogu met kr ene par modemov, če bi hotu bit učinkovit "domači ISP" (lahko, da bi bla pol cela noč že skor prekratka, pa se nekateri klient računalniki bi morali bit celo noč pržgani, da bi pršli na vrsto). če pa so vsi klienti povezani naenkrat na voljo.net moj download še vedno zmore njihov skupni upload in je stvar gotova v eni uri.

to zdaj delam tako (prosim ne se smejat;-). preko modema se prijavim v remote comp. ("client"), tam poženem screen in zalaufam scripto z:
# sleep 10
# ifup Volja.net

grem takoj ven iz screen-a, dropnem linijo s serverja, počakam nekaj časa in potem dostopam do remote comp. preko ip.

rad bi, da bi vse to potekalo avtomatsko (pač tako, da bi mgetty mi gleda na userja s katerim se prijavim pognal eno scripto, ki bi to naredila kar jaz dela ročno). skratka jaz rabim skripto, ki bo v backgroundu počakala nekaj časa, medtem se bo prekinila modem-modem linija in se bo posledično terminiral tty, poklicala na Voljo.

hvala za vsak komentar/pomoč!
l'jga

BigWhale ::

Tako sem tudi jaz delal, ko sem imel se dialup in sem si zrihtal callback... ... potem sem pa zrihtal z enim getty-jem... nevem vec katerim... :(

Dolgo je ze tega...

borchi ::

točko 1. al točko 2.?
l'jga

BigWhale ::

Hm, prvega dela nisem cisto razumel... ;) Ti bi rad naredil callback brez call? Da bi kar dial-up server kar sam poklical clienta? Just back? :))

Ja, tudi to se da.

borchi ::

Ti bi rad naredil callback brez call? Da bi kar dial-up server kar sam poklical clienta? Just back? :))

ja. maš kak uporabn link?
l'jga

BigWhale ::

Hm, cron job na serverju comes to mind... :)

borchi ::

???
l'jga

BigWhale ::

v crontab das ukaz, da server poklice clienta ob tocno doloceni uri... Recimo.

man crontab
man 5 crontab


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Branje rezultata url-ja z javascript

Oddelek: Programiranje
61428 (1301) shm
»

Win2kAdvSer; kako postavit novo domeno? (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
614975 (4203) Microsoft
»

Kako dial-up server?

Oddelek: Omrežja in internet
71244 (1023) Gh0st
»

Windows 2k Server & Proxy

Oddelek: Operacijski sistemi
211320 (1012) ToniT
»

Internet connection sharing

Oddelek: Omrežja in internet
321811 (1313) Quickbeam

Več podobnih tem