» »

Windows 2k Server & Proxy

Windows 2k Server & Proxy

afna75 ::

Zanima me če imajo WIN2k Server že vgrajen proxy strežnik in če ga imajo kje je.

Hvla za odgovor.

Matri[X] ::

Proxya nima. Imaš pa Internet Conenction Sharing, Routing and remote access. Če hočeš proxy downloadal ISA server (Microsoft Internet Security and Acceleration server). Mislim da je trial version 180dni na microsoftovi strani pod servers.

afna75 ::

OK sedaj pa ne vem, kje sploh sem, če povem po pravici.
Kar hočem narediti je to, da imam lahko dostop do interneta preko serverja in to za 3 računalnike isto časno. Na serverju imam pa tudi page in pa FTP.
A v tem primeru rabim Proxy ali ne?
Ker mislim, da s sharing ne gre več kot dva računalnika istočasno na net, a ne.
Rabim pa samo dostop do interneta brez firewall in podobnih stvari.

Matri[X] ::

Preko Internet Connection Sharing gre lahko več uporabnikov. Drugače pa poglej pod Routing and Remote Access in si tam nastavi routing (allow this networks to communicate with other networks). Nekaj od tega bi moralo delat.

ABX ::

ICS in domena ne gre skupaj, za to obstaja RRAS. Sicer pa je dosti lažje za te stvari če inštaliraš Winroute, ker je dosti bolj pregleden in enostaven za konfigurirat kot RRAS.

Proxy se uporablja nejveč za caching web strani. Zato pri 3 pc-ih nima kaj dosti smisla.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Loki ::

Apache as a proxy server

zastonjska varianta proxy serverjev.

afna75 ::

Hvala za pomoč.
Mislim, da je najbolje da ostanem samo na Microsoft-u in da ne mešam vsega živega skupaj.
RRAS vem kaj je in kej se nahaja, za Winroute pa prvič slišim. Kje je ta program oz. kje se ga dobi.
Sama postavitev RRAS je pa zoprna stvar. Pri proxy serverjih drugih proizvajalcev gre to 1,2,3 tukaj je pa že doktorat treba met:)

ABX ::

www.winroute.com

Kdo bi si mislil?:\
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

ABX ::

A mimogrede, je že kdo konfigurial RRAS z modemom? Na zadnje ko sem probal mi RRAS dial-up povezava na internet ni delovala, pa nikjer nisem zasledil log napak. Pač javi samo da modem se ni povezal.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

andrej ::

meni je pred davnim casom RRAS delal bp preko modema. V bistvu gres samo skozi wizard in to je to...

ABX ::

Sej do tu mi je zneslo :)

Vendar navaden dial-up dela uni v RRAS pa mi javi da se modem ni povezal. Problem je v temu da ne pove zakaj, kot recimo navaden dial up.

Rec: Zasedana linija
Modem ne dela
Napačno geslo
.
.
.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

afna75 ::

Sedaj sem probal se z WinRoute, a imam problem.
Kaj moram vpisati na drugih racunalnikih, da se povezejo preko serverja na net? Pri Proxy serverju mi je jasno, da moras vpisati IP in Port (npr. 192.168.0.1:8080), kaj pa pri WinRoute?
:\

alesrosina ::

jst laufam RRAS pa dela cist lepo .... res je mal cudn za uporabo, ampak vseen.
ABX: si nastimal, pri logging options, da ti sploh logira (nastavis lahko kaj vse ti logira)? glej: ime serverja > properites > event logging

afna75 ::

OK mi lahko kdo čisto enostavno pove, kako se naštima ta RRAS. Kaj je treba izpolniti in kaj ne, ker se mi že počasi meša, pa ne vem v čem je finta:|
Na serverju imam W2k Server in pa ADSL dostop do interneta.

Že v naprej hvala za pomoč

sasox ::

afna75: odpri help pa poglej pod Routing and Remote Access...ali pa sledi wizardu.

afna75 ::

Sasox če misliš da tega nisem naredil naj ti povem da že vsaj 3x. Ko pa slišim tale stavek: "Saj v helpu vse piše", se mi pa kar malo zameglji pred očmi. :(

Hvala pa še 1x vsem za pomoč, čeprav za 1x še ni obrodila sadov.

alesrosina ::

ja, ja ... help glede tega je zelo beden, vem iz lastnih izkusenj ;) Jaz osebno sem zadevo drkal kaksen teden, ker ni delovalo ... potem pa je nenadoma zacelo delat .... se zdej ne vem zkva ;)

anyway, tako gre to:odpres RRAS (contol panel > administrative tools > routing and remote access), ter klines z desnim miskinim knofom na ime serverja ter izberes prvo moznost iz menija (configure and enable routing and remote acces) ter sledi wizardu - ko imas za izbirat, kaj hoces izberi Routing (pise neki u stilu, ce hoces met router, ki omogoca dostop do interneta) in potem samo se klikas next (pol imas moznost izbire ICS ali NAT, izberes NAT). In potem bi morala zadeva delat.

andrej ::

a tole kaj pomaga

afna75 ::

Aha, tole sedaj je pa bila bolj konkretna stvar:)
Danes nimam več časa, ker je ura že pozna. Bom pa poizkusil v sredo potem pa vsa obvestim.
Še 1x hvala za vso pomoč. Upam, da mi bo sedaj to končno uspelo narediti.

andrej ::

upam da ti bo potem delalo. navodila so sicer stara vec kot leto a ipak - sem ze cisto pozabo, da jih mam:D

afna75 ::

Oj pa sem spet nazaj:D

Se zmeraj pa me muci povezava vec racunalnikov prek serverja. Trenutno imam to narejeno z Allegrom. Se ymeraj bi pa rad preko RRAS.

Srvar sem pa sedaj pripeljal do tega da imam na racunalniku Win2k Server, RASPPOE namesto SIOL-ovega clienta za poveyavo na net in pa instaliran RRAS po navodilih ki jih je dal Andrej.
Seveda pa ne gre vse tako gladko kot se tukaj vidi. RASPPOE res naredi dial-up povezavo samo RRAS je ne zazna, ker on isce modem in ne povezavo. Zato sem pri instalaciji izbral mrezno kartico s katero sem povezan na net. In ko sem vse to naredil stvar ne deluje. Ima kdo idejo zakaj ne?:|

1. Je treba kam vpisat IP clientov?:\
2. Mi lahko kdo pove nastavitve za kartico, ki je povezana s netom, ker moje so take pa ne delujejo:
IP:xxx.xxx.xxx.xxx (stevilka mojega staticnega IP)
Sub mask: 255.255.255.0
Default gateway: (je prazen)
Preferred DNS server: 193.189.160.11
Alternate DNS server: 193.189.160.12

ToniT ::

SRI. Napaka pri branju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ToniT ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Obupal nad mrežo in ICS :(

Oddelek: Omrežja in internet
311783 (1259) alesp56
»

Windows 2000 server

Oddelek: Operacijski sistemi
251560 (1159) _Dejan_
»

[W2000] Routing and Remote Access

Oddelek: Omrežja in internet
7963 (874) pblaz
»

Win2k3 network problem

Oddelek: Operacijski sistemi
131331 (1244) pikachu004
»

Windows XP, 2003: Vzpostavljanje povezave z internetom ob zagonu računalnika

Oddelek: Operacijski sistemi
61489 (1384) alesrosina

Več podobnih tem