» »

50-60% CPU (explorer.exe)

50-60% CPU (explorer.exe)

marpe ::

Imam velik problem, EXPLORER.EXE porablja kar med 50 in 60% CPU in ob enem 160MB rama. Moja konfiguracija je PENTIUM 2.8GHz 800, 1GB rama... Naložen imam Norton internet security 2004 in Norton system works 2004 vendar mi ne najde nobenega virusa... Prosim pomagajte, vendar brez predlogov ki vključujejo format računalnika.

zile ::

Ubij proces, počak da se na novo postavi. Reštart pomaga.

marpe ::

sem poskusil pa nič

marpe ::

ugotovil sem da če ga uporabljam cpu pri EXPLORER.EXE takoj poskoči na 50%, če pa ga ne uporabljam gre po nekem času nazaj na 0%

Microsoft ::

Ce ga uporabljas? Kako pa to zgleda?

Ker ce jst z koleskom na misi skos dol pa gor drkam neko stran odprto z IE npr. tole, gre procesor (2GHz) na 100%. Drgac je pa na ~3%.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Zgodovina sprememb…

RobyRob ::

To ni nič. Meni je včasih porabljal 100% procesorja! Potem sem ga restartal s task managerjem in je spet padel na nekaj %. Ampak zadnje čase mi to več ne dela(?!). Dogajalo pa se mi je ponavadi ko sem odpiral kake divx filme.
Na Google sem nekaj bral da je povezano s tem, kako explorer izpiše lastnosti datoteke v statusno vrstico, ko jo izbereš (klikneš). Pri avi datoteki je kar precej dela da se izluščijo neki podatki (dolžina, kodeki,...). Piše tudi da je treba register spremeniti, da bo potem avi datoteke tretiral kot navadne... Kolikor sem jaz testiral mi to ni pomagalo, še dolgo potem je zajebaval... Probaj.8-)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

100% obremnjen procesor ?

Oddelek: Strojna oprema
81275 (1180) mat3
»

explorer.exe

Oddelek: Pomoč in nasveti
111244 (1053) Tic
»

win xp tezava

Oddelek: Operacijski sistemi
141322 (1081) darkolord
»

Tezave z explorer.exe in memorijo

Oddelek: Pomoč in nasveti
91072 (932) Tilen
»

Problem z brisanjem pokvarjene AVI datoteke!!!

Oddelek: Pomoč in nasveti
151547 (1283) smolep

Več podobnih tem