» »

win xp tezava

win xp tezava

giovanni_ ::

zivio imam en smotan problem, ki pa upam da za vas ne bo.

po par urah delovanja mi zacne proces explorer.exe zasesti 100 % potem pa ga ubijem ter ponovno zazenem in spet dela sisitem za par ur.

isti problem ima kolega ter se ena prijateljica,
sam procesorja ne obremenjujem skoraj nic edino DC ++ dela.

pa me zanima lako bi se resil tega problema

Komp: AMD 2500 XP barton, epox 8rda3+ 512 ddr viking

djandy00 ::

Sem imel v sluzbi enkrat podoben primer. Pomagala je le ponovna namestitev winsow na cisto in pazljiva namestitev programov. Ali imate vsi kaksne programe skupne ali kaj podobnega.

Noben service pack ni odpravil tezave.

Kej se zgodi, ce dodas nov racun in se prijavis pod njega ?
Andy, pro-lab.net

There's no business like IT business...

stamina ::

Explorer.exe mi povzroča takšne težave že kakšno leto in pol. Dosti forumov (čekirala sem pretežno tuje) vsebuje taisto vprašanje. Odgovora (učinkovitega) še nisem zasledila nikjer. Ker se mi ni ljubilo vsakih 2 meseca formatirat diska, sem se z vprašanjem obrnila na microsoft....in vidi čudo....prvič slišijo za takšno težavo heh. Logično, če prvič slišijo, tudi odgovora nimajo. Kljub temu, da njihov forum vsebuje ducat takih vprašanj. Hja. Očitno niti sami snovalci win ne znajo rešiti problema.

Pomaga le formatiranje. Ko se začne, je zmer huje, dokler se sploh več ne da delati niti pol ure. Mene je ta stvar tako spravila ob živce, da sem šla kupit nov računalnik. Ta je oborožen s precej več ram-a kot prejšnji. In v mescu in pol se mi ni še enkrat zgodilo, da bi se exploreru scufalo. Mislite, da bi bila možna povezava s premal ram-a? SW imam povsem isti, kot sem ga imela na prejšnji kišti. Torej v SW ni problem.

Čudna so pota microsoftova.

Tomay ::

@ ajandy00 & stamina
Kakšne računalnike sta imela? (procesor, ram, osnovna plošča)
Voodoo 4Ever

ql000 ::

moj predlog: zabriši winse v smeti pa se loti linuxa! 90% manj problemov!

Microsoft ::

LOL


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

ql000 ::

@Microsoft: resnica BOLI! >:D >:D >:D

Microsoft ::

Pa kaj to mislis z nekim linuxom? Kaj je to?


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Ferplay ::

No zasmehuješ Linux problem z explorer-jem pa imajo uporabniki še vedno. Kaj tudi ti ne veš kako to rešiti? Kaj ni Win. tanartabuljši OS in vse dela tako kot mora? No očitno da ne.
--------------------------------------------------------------------------
Človeško se je motiti, neumno pa je vztrajati v napaki

ql000 ::

@Microsoft: pač sem te malo sprovociral, k vem, da rad padeš na take :8) ! Pa da ne bova nove OS vojne začela, ti priznam, da vsake tolk cajta tudi jaz laufam winse.


@ostali: da explorer zaj*** je običajno znak zle kode (virusi, spyware,...). Osebno sem imel tudi izkušnjo, da se mi je explorer sesuval, ko sem laufal določene p2p programe.

LP

Microsoft ::

Za taksno delovanje explorer.exe procesa more bit nek vzrok, ki ga nevem. Ti pa lahko povem, da odkar uporabljam Windows po sveh moznish lokacijah in razlicnih konfiguracij, da tega se nisem dozivel.

Kaj naj recem? Pac nevem, kaj delate, da vam to rata. Resno.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

ql000 ::

jebi ga se zgodi! meni je explorer crkaval, ko sem laufal warez p2p. Pa nisem glih neki lamer, sploh pa ne za winse! Na mašini je blo od nortona, sygate-ov firewall, ad-aware pa je še zmeraj počepnu.

darkolord ::

a nisem glih neki lamer Na mašini je blo od nortona
eee to dvoje pa ne gre najbolj skupaj :D

Mimogrede, a je kdo probal recimo pustit računalnik prižgan in nič ne delat na njem in potem pogledat, če explorer kuri 100% cpuja?

kixs ::

Ce slucajno vleces dol kaksne filme, se zna zgoditi pri pokvarjenem, da se Explorer na pol obesi. V resnici samo skenira fajl in to traja zelo dolgo. Ker je to ze znan problem, obstaja patch !

LP

darkolord ::

Možnih vzrokov je veliko, zato je potrebnih malo več informacij, da se ugotovi ta pravega...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

nLite (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
566294 (6250) OmegaBlue
»

Microsoft Windows AntiSpyware Beta1

Oddelek: Operacijski sistemi
374653 (2602) Myth
»

Desni klik v XPjih

Oddelek: Pomoč in nasveti
91064 (804) droid
»

winxp sp2 - samo admin se lahko logira

Oddelek: Operacijski sistemi
131444 (1269) alesrosina
»

Obešanje explorer.exe

Oddelek: Pomoč in nasveti
51656 (1582) lojze_car

Več podobnih tem